thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Operasyonu Başlıyor!

Tarih: 23-01-2023 06:08:01 Güncelleme: 23-01-2023 07:21:01 + -


Yeşil dönüşümü destekleyecek, gençlerin istihdam edilmesine olanak sağlayacak olan RE-You Projesi (Yenilenebilir Gençlik Enerji Operasyonu) kapsamında gerçekleştirilen konferansta; yenilenebilir enerji alanında kariyer yapmak isteyen gençler, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşları konferansta bir araya geldi.


Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Operasyonu Başlıyor!

Yeşil dönüşümü destekleyecek, gençlerin istihdam edilmesine olanak sağlayacak olan RE-You Projesi (Yenilenebilir Gençlik Enerji Operasyonu) kapsamında gerçekleştirilen konferansta; yenilenebilir enerji alanında kariyer yapmak isteyen gençler, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşları konferansta bir araya geldi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında uygulanan ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmalarını yürüten Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın operasyon faydalanıcısı olduğu RE-You Projesi kapsamında “Yenilenebilir Enerji Sektöründe İstihdam: Gelecek İçin Doğru Beceriler Konferansı” Ankara’da gerçekleşti.

 

Konferansa; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Büyükelçi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç başta olmak üzere kamu kurumları, sektörde faaliyet gösteren çatı kuruluşlar ile akademi ve özel sektörden üst düzey protokol katılım sağladı.

“Güney Marmara Yenilenebilir Enerji İstihdam Piyasası Analizi Raporu” Paylaşıldı

Konferansta yenilenebilir enerji alanında düzenlenen “Güney Marmara Yenilenebilir Enerji İstihdam Piyasası Analizi Raporu” kapsamındaki bulgular paylaşıldı. Küresel ve ulusal düzeyde yenilenebilir enerji piyasasındaki trendler, istihdamın yapısı, arz ve talep boyutundaki dinamikler, uzmanlar tarafından katılımcılara aktarıldı. Ayrıca konferansta yenilenebilir enerji sektöründe istihdamın konuşulduğu panel düzenlendi.

 

Panelist olarak konferansta yer alan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkan Yardımcısı Ebru ARICI, Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜNAM) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Turan, ASUNİM Yöneticisi Belgin Barak Tel ve Tolay Energy Yöneticisi Dr. Mustafa Tolay yenilenebilir enerji sektörüne ait detaylı bilgi verdi. Ankara’da gerçekleştirilen konferans 7 Şubat 2022 tarihinde Balıkesir Edremit‘te de gerçekleştirilecek.

 

Tüm Faaliyetlerin Ücretsiz Olduğu Projeye Başvurular Devam Ediyor

Rüzgar, fotovoltaik ve biyogaz olmak üzere, 3 enerji sisteminin dahil olduğu RE-You Projesi’nde, teknik bölümlerden mezun 18-29 yaş arasındaki 480 gence yenilenebilir enerji sektöründe eğitim verilecek. Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda büyük potansiyele sahip olan Güney Marmara Bölgesi’nin bu alanda dünyanın önde gelen eğitim ve kariyer merkezlerinden biri haline gelmesini amaçlayan Proje; kapasite geliştirme, eğitim ve istihdam çerçevesinde yapılacak çalışmaları kapsıyor.

 

Kursiyerlerin Çanakkale/Balıkesir'e gidiş-dönüş masrafları (bir kereye mahsus olmak üzere) proje tarafından karşılanacağı gibi kursiyerlerin ikamet ettikleri şehre bağlı olarak en uygun seyahat seçeneği (uçak, otobüs, tren yolculuğu) seçilecek. Projeye 31 Ocak tarihine kadar başvuru yapılabiliyor. Başvurular www.reyouproject.org web sitesinden gerçekleştirilebiliyor.
Bu haber 1926 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI