Bugun...
Bizi izleyin:"Yeni Kredi Paketi Mobilya Sektöründe İstihdamı Arttıracak"

Tarih: 01-06-2020 09:28:36 Güncelleme: 01-06-2020 09:30:36 + -


Kamu bankaları konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredisi paketleri açıklaması iş dünyasında da heyecan yarattı. İnşaat sektöründen beyaz eşya, mobilya'dan tatile kadar tüketicilere sunulacak olan kredilerin istihdamı da arttırması planlanıyor. Açıklanan kredi Paketi ile ilgili Apara programında değerlendirmelerde bulunan DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; "Yeni kredi paketi mobilya sektöründe istihdamı arttıracak" dedi.Kamu bankalarının açıkladığı pakete göre; birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında 1 yılı ödemesiz 15 yıl vade ile kredi kullandırılacak. İkinci el taşıtlarda %0,82 faiz ile kredi kullandırılacak. Tatile çıkmak isteyen vatandaşlara tatil kredisi gelirken, bisiklet almak isteyenler için de ayrı bir kredi kullandırılacak. Beyaz eşya'dan en tekstiline kadar birçok alanda geçerli olarak kredi paketi ile ilgili olarak DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan değerlendirmelerde bulundu.

 

"2020 YILINA KDV İNDİRİMİYLE İYİ BAŞLAMIŞTIK.."

Kredi paketinde Ev Tekstil eşyaları, beyaz eşya ve konut satışlarının olmasının mobilya sektörüne olumlu katkısı olacağını ve sektörde istihdam yaratacağına dikkat çeken DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; "Mobilya sektörü olarak 2020 yılına iyi başlamıştık. Hazine ve Maliye Bakanımızın Mobilya sektörüne vermiş olduğu bir müjde vardı. Bu vesile ile kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. KDV kalıcı olarak yüzde 18'den yüzde 8'e çekilmişti. Bu da mobilya sektöründe pozitif etkilere sebep olmuştu. İlk çeyreğe baktığımız zaman sektörün yüzde 20-30 arasında büyüdüğünü görüyoruz. Markalı mobilyacılar olarak bizlerde yüzde 40 büyüme yakalamıştık" değerlendirmesinde bulundu.

 

"BUGÜNE KADAR DUYMADIĞIMIZ BİR FAİZ ORANIYLA KARŞILAŞTIK"

Covid-19 salgını süresince açıklanan ekonomik paketlerle sektörün süreci büyük zararlar görmeden atlattığına dikkat çeken DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; "Pandemi sürecinde de Devlet bankaları yanımızda oldular, ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Bizde kısa çalışma ödeneğinden yararlanarak bu süreçte, yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam ettiğimiz şirketlerimizde hiçbir arkadaşımıza çıkışını vermedik. Özellikle Sosyal Hayatı Destek Paketini çok olumlu karşılıyoruz. Bu paketin değerlendirmesini sektördeki diğer arkadaşlarımızla da değerlendirdik; bugüne kadar duymadığımız bir faiz oranıyla karşılaştık. Bunun çok önemli olduğunu ve pozitif katkılarının olacağını düşünüyoruz. Mobilya sektörü ihtidam yoğun, emek yoğunluğu olan bir sektördür. Mobilya sektörü dış ticaret açığı vermeyen bir sektördür; ithalatının 3-4 katı ihracat yapıyoruz. Dolayısıyla sektör açısından baktığımız zaman daha fazla istihdama yol açacağını, fabrikaların daha yüksek kapasitelerle çalışacağını söyleyebilirim" dedi.

 

"EVLENMEK İSTEYENLER, EV EŞYASI ALACAKLAR İÇİN BÜYÜK FIRSAT"

Tüketiciler açısından da açıklanan kredi paketlerindeki faiz oranlarının son derece düşük olduğuna dikkat çeken DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; "Son derece sevindirici bir gelişme oldu. Tüketici açısından baktığımızda da özellikle gençlerimizin evlilik yaptığı bir dönemdeyiz. Sosyal mesafeyi koruyarak tabi ki evlilik hazırlıklarını sürdürecekler; gençler içinde yeni ev kurmak, yeni ev açmak isteyenlere, evini değiştirmek, mobilyasını değiştirmek isteyenler içinde büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum" dedi.
Bu haber 3191 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI