thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ticaret Borsa’sı TOGG’a Kavuştu

Tarih: 09-09-2023 07:37:25 Güncelleme: 09-09-2023 09:01:25 + -


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobil T10X Çanakkale Ticaret Borsası’na hizmet aracı olarak teslim edildi.


Ticaret Borsa’sı TOGG’a Kavuştu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobil T10X Çanakkale Ticaret Borsası’na hizmet aracı olarak teslim edildi. Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkanı Birol Çetin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı Akgül, Yönetim Üyesi Ruhi Badem ve Genel Sekreter Sevcan Elver Türkiye’nin Otomobili TOGG’u Gemlik’teki üretim tesislerinden teslim aldı.

 

Türkiye’nin renkleri serisinde Oltu siyah olarak geçen “17 TOG 007”  Plakalı TOGG’un ilk sürüşünü gerçekleştiren Başkan Abdullah Deniz, “Geçtiğimiz aylarda TOBB’un Genel Kurulu’nda 81 ilden 365 oda ve borsa başkanımız ile bir kura çekimi gerçekleştirdik. Biz de bugün Çanakkale ili oda ve borsalarımız arasından ilk TOGG’u teslim alarak Borsamıza ve Çanakkale’mize kazandırdık. Ülkemizin üretim gücü, AR-Ge altyapısı, girişimci ruhunun geldiği nokta ile ne kadar gurur duysak azdır. Türk üretiminin ve sanayisinin zirveye ulaştığı aracımızın üretiminde emeği geçen tüm kademelere Çanakkale İş dünyası adına teşekkür ediyorum. Yerli aracın ülkemize kazandırılmasının öncüsü olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere beş babayiğidi bir araya getirip gecesini gündüzüne katan, büyük zorlukları bir bir aşan, Türkiye'nin ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız RifatHisarcıklıoğlu'na ve emeği geçen herkese saygılarımı hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 6654 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI