marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“Savunma Yürüyüşü”nün Yıldönümünde Anlamlı Paylaşım

Tarih: 22-06-2021 06:01:08 Güncelleme: 22-06-2021 06:42:08 + -


19 Haziran 2020 tarihinde 70’den fazla Baro Başkanı, Ankara’ya “Savunma Yürüyüşü” düzenlenmişti. 70’den fazla baro başkanı içerisinde bulunan Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan’ın da aralarında bulunduğu başkanlar Ankara’ya yürümüşlerdi. Savunma Yürüyüşü’nün yıldönümünde Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan anlamlı bir mesaj paylaşarak “Barolar; haksızlık kimden gelirse gelsin ve kime yönelirse yönlensin hiçbir ayırım gözetmeksizin haksızlığın karşısındadır” hatırlatmasında bulundu.


“Savunma Yürüyüşü”nün Yıldönümünde Anlamlı Paylaşım

İktidarın birçok uygulamasına karşı hukuk mücadelesi veren Baroların yönetimleri seçimlerle ele geçirilemeyince; iktidar tarafından Çoklu Baro Sistemi yasa tasarısı hazırlamaya başlamıştı. Hükümetin hazırlık içinde olduğu çoklu baro sistemine karşı 19 Haziran 2020 Cuma günü Türkiye'nin hemen her köşesinden 70’den fazla Baro Başkanı “Savunma Yürüyüşü” ile Ankara’ya yürümeye başladı.

 

SAVUNMA ERKLERİNİN ANAYASAL HAKKINA POLİS ENGELİ!

70’den fazla Baro Başkanı’nın başlattığı yürüyüşe Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan’da katıldı. Savunma Yürüyüşü ile Ankara’nın girişinde diğer Baro Başkanları ile buluşan Av.Bülent Şarlan ve arkadaşlarının karşısına Polis barikatı çıktı. İki gün boyunca gündüz güneş altında gece yağmur altında polis ablukasında geçiren Baro Başkanları adına Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan yaptığı konuşmalarla dikkat çekmişti. İktidarın izin vermesi üzerine Baro Başkanları Anıtkabir’e yürümüş; 21 Haziran 2020 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıp saygılarını sunmuşlardı.

 

ÇOKLU BARO SİSTEMİ KARŞILIK BULMADI

Aradan geçen 1 yıllık süre içerisinde İktidar hazırladığı Çoklu Baro Sistemini meclisteki çoğunluğu ile yasalaştırdı. Ancak iktidarın hazırladığı Çoklu Baro Sistemine karşılık Avukatlar yeni kurulan barolara gerekli sayıda katılım göstermeyince sistem henüz tam anlamıyla hayata geçirilemedi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve Birliğin yönetimini etkileyecek Çoklu Baro Sisteminde yeni baroların kurulması için Pandemi gerekçe gösterilmiş, Baroların Genel kurullarını yapması da yasalara rağmen ertelenmişti.

SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE MESAJ

Savunma Yürüyüşünün yıldönümünde sosyal medyadan paylaşımda bulunan Çanakkale Barosu Başkanı Av.Bülent Şarlan; “Avukatlık mesleğinin sorunlarına dikkat çekmek ve Çoklu Baro değişikliğine itiraz etmek için yürümeye başlarken; “Çoklu Baro düzenlemesiyle Baroların, siyasallaşması doğru değil” dedik. Barolar ve avukatlar hak arama hürriyetinin güvencesidir. Barolar, mağdur çocukların, kadınların yanındadır. Barolar; adli yardıma ihtiyaç duyanların destekçisidir. Barolar; Kazdağları’nda, Salda da, Cerattepe de doğamız ve yaşam hakkımız için vardır. Barolar; haksızlık kimden gelirse gelsin ve kime yönelirse yönlensin hiçbir ayırım gözetmeksizin haksızlığın karşısındadır. Barolar, parçalanmasın ve siyasallaştırılmasın” dedik. Bu itirazlarımızı görünür kılmak için Baro Başkanları olarak sesimizi duyurmak istiyoruz, bunun için 19 Haziran 2020 tarihinde Ankara ya yürüyoruz dedik. Çünkü “ Barolar Halkın Avukatıdır”. Onurlu yürüyüşümüzün yıl dönümünde emeği geçen Baro Başkanlarıma, meslektaşlarıma ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.HABER VİDEOSU

Bu haber 2456 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI