thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Otopark İhalesi “Yandaşa Peşkeş Çekilecek” İddiası!

Tarih: 11-08-2022 05:36:38 Güncelleme: 11-08-2022 06:37:38 + -


“Kişiye özel kadro, FETÖ kadrolaşması, Partiliye İş, Yandaşlara ve partililere kantin ve dükkan” iddiaları bir dönem gündemden düşmeyen ÇOMÜ’de bu sefer de “Yandaşa peşkeş” iddiaları ortaya atıldı. ÇOMÜ Rektörlüğünce yapılacak Otopark İhalesi için ihale şartnamesinde öyle maddeler yer alıyor ki..!


Otopark İhalesi “Yandaşa Peşkeş Çekilecek” İddiası!

“Kişiye özel kadro, FETÖ kadrolaşması, Partiliye İş, Yandaşlara ve partililere kantin ve dükkan” iddiaları bir dönem gündemden düşmeyen ÇOMÜ’de bu sefer de “Yandaşa peşkeş” iddiaları ortaya atıldı. ÇOMÜ Rektörlüğünce yapılacak Otopark İhalesi için ihale şartnamesinde öyle maddeler yer alıyor ki..!

 

ÇOMÜ Rektörlüğünce yayınlanan şartnamesinde; Terzioğlu yerleşkesi Sağlık uygulama ve Araştırma Hastanesi A Blok arkasında bulunan 5 bin 688,86 metrekarelik alanın otopark olarak işletilmesi için ihaleye çıkıldığı bildirildi.

 

İhaleye konu iş ise; 280 araçlık açık otopark alanının düzenlenmesi, bakımı, temizliği ve araç giriş çıkışlarının kontrolünü sağlayarak otoparkta kalış sürelerinin ücretlendirilmesinin 10 yıl boyunca ihaleyi kazanacak kişi tarafından yapılması. Yıllık tahmini bedelinin 480 bin olarak belirtilen ihale’ye katılacak kişilerden ise 72 bin TL  geçici teminat yatırılması isteniyor. 23 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan ihale ile ilgili ise ciddi iddialar ortaya atıldı.!

 

SON 5 YIL KAMU EĞİTİM KURUMUNDA OTOPARK İŞLETMEK!

İhale şartnamesinin 9 ve 10.maddeleri ihale üzerindeki iddiaların kaynağı olarak gösteriliyor. İhaleye katılacak olan firmaların geçici bedel olan 72 bin TL yatırmasının yanı sıra 9’ncu madde de “Son 15 yıl içerisinde en az 5 yıl bir Kamu Eğitim Kurumunda otopark işletmeciliği yapmış olduğunu beyan eden resmi kurumdan alınan belge..” isteniyor.

 

2021 YILINDA EN AZ 30 MİLYON TL CİROSU OLAN FİRMALAR KATILABİLECEK!

Asıl can alıcı madde ise ihalenin 10.maddesi. ilgili maddede ÇOMÜ araştırma ve uygulama hastanesi otoparkını işletmek isteyecek firmaların 2021 yılı cirosunun en az 30 Milyon TL ve üstü olduğunu gösteren Vergi Dairesinden alınan resmi onaylı belge..” ifadesi yer alıyor.

 

“ÇANAKKALE’DE 2021’DE 30 MİLYON KAZANAN FİRMA MI VAR?”

2021 yılını pandemi salgını nedeniyle kepenk kapatan milyonlarca işletme varken; ihalede son 5 yıl devlete ait bir eğitim kurumunda hem otoparkçılık yapmış hem de 2021 yılı cirosunun en az 30 milyon TL olduğunu gösterir belge istenmesi ihalelenin birilerine göre hazırlandığı iddialarının ortaya atılmasına sebep oldu.

 

“YANDAŞA PEŞKEŞ”

Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer iddiaları gündeme getirerek yaptığı açıklamada; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden Adrese Teslim İhale Şartnamesi! Şimdi Soruyorum Otopark İşi Yapıp 2021 Yılında 30 MİLYON LİRA CİRO ÇEKEN Bırakın Çanakkale’yi Türkiye’de Kaç İşletme Var? En Az 5 Yıl Eğitim Kurumunda Otopark İşletmeciliği Yapmış Firmanız Kim” sorularını yöneltti.
Bu haber 5050 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI