Bugun...
Bizi izleyin:Müsilaj Temizliği Devam Ediyor Ama..

Tarih: 21-06-2021 05:36:15 Güncelleme: 21-06-2021 05:45:15 + -


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Marmara Denizi Eylem Planı' kapsamında Marmara denizinde müsilaj (deniz salyası) kirliliğine yönelik en büyük deniz temizliği seferberliği kapsamında Çanakkale Marinada müsilaj (deniz salyası) temizliğine devam ediliyor. Ama Çanakkale'nin denize kıyısı olan 5 ilçesinde müsilaj her geçen gün artıyor!


Müsilaj Temizliği Devam Ediyor Ama..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Marmara Denizi Eylem Planı' kapsamında Marmara denizinde müsilaj (deniz salyası) kirliliğine yönelik en büyük deniz temizliği seferberliği kapsamında Çanakkale Marinada müsilaj (deniz salyası) temizliğine devam ediliyor. Marinada devam eden müsilaj temizliği çalışma alanında incelemede bulunan Vali İlhami Aktaş, görevli personelden çalışmalar hakkında bilgi alarak, görevlerinde başarılar diledi. Marmara Denizinin müsilajdan temizlenmesi için tüm kurum ve kuruluşların koordinasyon içerisinde çalıştığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, En kısa sürede denizlerin temizlenmesi ve normale dönmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

LAPSEKİ, GELİBOLU, ECEABAT, MERKEZ, BOZCAADA..

8 Haziran tarihinden itibaren açıklanan eylem planı kapsamında il ve ilçelerin belirlenen bölgelerinde belediye ve çeşitli kurumlardan oluşan ekipler temizlik çalışmasına başladı. Çanakkale'de ise temizlik çalışmaları il merkezi ve ilçelerde de düzenli şekilde gerçekleştiriliyor.

 

Ancak temizlik çalışmalarının yeterli olmadığı da görülüyor. İki gün boyunca yağan yağmurlar nedeniyle Çanakkale'de müsilaj görüntüsü dağılırken; yağmur dinince görüntü eskisinden de kötü oldu. Müsailaj'ın Lapseki, Gelibolu, Eceabat, il merkezi ve Bozcaada da görüldüğü biliniyor. Müsilaj oluşumunun denizde görülen kısmı kirlilik yaratırken asıl deniz suyu seviyesinin altında olduğu, Çevre kirliliğine sebep olan etkilere yönelik tedbir alınmadıkça da Müsilajın süreceği, en iyi ihtimalle her türlü tedbir alınsa da iyileşmenin 5 yılda görüleceği yetkililerce de açıklanmıştı.
Bu haber 1848 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI