marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:"Kullanılmıyor Olması Trajikomiktir.. Aktif Hale Getirin.."

Tarih: 25-06-2022 08:41:00 Güncelleme: 25-06-2022 08:52:00 + -


Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı yaptığı yıllarda inşaa ettirilen ve 10 yıldır uçağın inmediği Gökçeada Havalimanı'nı TBMM'de gündeme getiren CHP'li Özgür Ceylan, havalimanının aktif hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Öte yandan bakanlık ise çalışmayan havalimanı için "Stratejik önemi var" açıklamasında bulundu!10 yıldır uçak inmeyen Gökçeada Havalimanı'dan 38 personelin görev yaptığı biliniyor. 10 yıldır yolcu ve uçak bekleyen Gökçeada Havalimanı'nın Müdürü olarak görev yapan Efraim Ezgin Çelik, Hatay Havalimanı Müdürü olarak atandı. Yapılan atama gözleri bir kez daha Gökçeada Havalimanına çevirdi.

 

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada atıl durumdaki Gökçeada Havalimanı gündeme getirerek, havalimanın kullanılamıyor olmasını eleştirdi. Özgür Ceylan, Çanakkale’nin tarihî ve doğal güzellikleriyle ülkenin en önemli tarih ve kültür turizm merkezlerinden biri olduğunu hatırlatırken, “Milyonlarca lira harcanarak yapılan Çanakkale'deki Gökçeada Havalimanı'nın on yıldır kullanılamıyor oluşu trajikomik bir durumdur. Turizmin geliştirilmesi hedefiyle açılan havalimanının yeniden aktif hâle gelmesi sağlanmalıdır” dedi. Özgür Ceylan, Gökçeada Havalimanının ülkenin kıt kaynaklarıyla yapılan bir havalimanı olduğunu belirtirken, kaderine terk edilmemesi ve yeniden ticari uçuşların başlaması için çaba sarf edilmesini gerektiğini söyledi.

 

CHP’li Özgür Ceylan, Gökçeada Havalimanının yapımının yeterli fizibilite çalışmalarının tamamlanmadan gerçekleştiğini ileri sürerken, “Kamu yatırımları hayata geçirilirken gerçekçi fizibilite raporları hazırlanmalı ve kaynakların çarçur edilmemesi sağlanmalıdır” uyarısında bulundu.

 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI: "STRATEJİK ÖNEMİ VAR"

Bugüne kadar devletin kasasından 80,4 milyon TL harcanan Gökçeada Havalimanının 10 yıldır kullanılmaması üzerine Ulaştırma Bakanlığı yayınladığı açıklamasında; "Çanakkale Gökçeada Havalimanı'nın, Ege Denizi ve Çanakkale Boğazı girişindeki konumu itibarıyla stratejik öneme sahip olduğu ortadadır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden ön izin alınmak kaydıyla genel havacılık hizmeti vermektedir. Ana karayla ada arasında ambulans uçak, helikopter ve devlet hava araçları kullanılarak hasta nakilleri yapılmaktadır" ifadeleri yer alması dikkat çekti.HABER VİDEOSU

Bu haber 1537 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI