thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Kale Grubunda Bayrak Değişimi

Tarih: 29-02-2024 08:29:30 Güncelleme: 29-02-2024 08:31:30 + -


Kale Grubu'nun İnsan Kaynakları Politikası çerçevesinde uyguladığı ve üst düzey yöneticilerinin bir sonraki pozisyonlara hazırlanmasını öngören "Halefiyet Prensibi" çerçevesinde gerçekleştirilen şirket içi atamalar kapsamında, grup yönetiminin yanı sıra Kaleseramik ile Kalekim şirketlerinin üst yönetiminde yeni görevlendirmeler yapıldı.


Kale Grubunda Bayrak Değişimi

Kale Grubu'nun İnsan Kaynakları Politikası çerçevesinde uyguladığı ve üst düzey yöneticilerinin bir sonraki pozisyonlara hazırlanmasını öngören "Halefiyet Prensibi" çerçevesinde gerçekleştirilen şirket içi atamalar kapsamında, grup yönetiminin yanı sıra Kaleseramik ile Kalekim şirketlerinin üst yönetiminde yeni görevlendirmeler yapıldı.

 

Kale Grubu bünyesinde, son 10 yılı Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişim'den sorumlu Kale Grubu Başkan Yardımcılığı olmak üzere, 35 yıldır önemli görevlerde bulunan Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Kadri Tarık Özçelik, kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Özçelik'in emekliliği ile boşalan Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevine, Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi.

 

30 yıldır Kale Grubu'nda sırasıyla Kaledekor, Kalekim ve Kaleseramik şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Akbaş, 2019 yılından bu yana Kaleseramik Genel Müdürü olmasının yanı sıra grup şirketleri Kalenakliyat, Kalemaden ve Kalefrit'te de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışıyordu. Akbaş, Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevi uhdesinde Kale Holding bünyesindeki Kalemaden, Kalefrit ve Kalenakliyat Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine devam edecek. Yeni görevlendirme kapsamında, Altuğ Akbaş'tan boşalan Kaleseramik Genel Müdürü görevi ise Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu'na devredildi.

 

ÜST DÜZEY ÜÇ YÖNETİCİ DEĞİŞTİ

2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama'da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak iş hayatına başlayan ve Kale Grubu'nda önemli üst düzey görevlerde bulunan Karaoğlu, 2019 yılından bu yana Kalekim Genel Müdürü unvanının yanı sıra grup şirketlerinden Kalekim Lyksor'un Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışıyordu. Yaptığı başarılı çalışmalarla önemli yönetsel tecrübeye sahip olan Timur Karaoğlu, 1 Mart itibarıyla yeni görevine başlayacak.

 

Kale Grubu'nda yapılan atamalar çerçevesinde, Timur Karaoğlu'ndan boşalan Kalekim Genel Müdürü unvanını, şirketin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Gönültaş devraldı. 2000 yılından itibaren Kalekim şirketi bünyesinde önemli görevlerde bulunan ve 2019 tarihinden bu yana da Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarına devam eden Gönültaş da 1 Mart itibarıyla yeni görevine başlayacak.

 

"KALE GRUBU ÖNCÜLÜK ETMEYE DEVAM EDECEK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu Başkanı ve CEO’SU Zeynep Bodur Okyay, yeni atamaların Kale Grubu'nun vizyonunu yansıttığını ve şirkete dinamizm getireceğine inandığını belirterek, "Türkiye'nin öncü sanayi gruplarından biri olan Kale Grubu, yeni yılda da yine her biri alanında öncü şirketleri ile sektörlerine öncülük etmeye devam edecektir. Atamalar, grubumuz ve şirketlerimiz için önemli bir bayrak değişimidir. Yeni atanan arkadaşlarımızın devraldıkları bayrakları, bilgi ve birikimleri ile çok daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Bu haber 1383 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI