thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:İsmet Gümülcine Anısına Muhteşem Gece

Tarih: 28-02-2024 07:29:01 Güncelleme: 28-02-2024 07:33:01 + -


Şerife Gümülcine Türk Müziği Korosu, daha önce yaşamını kaybeden sanatçı İsmet Gümülcine anısına Atatürk Kültür Merkezi'nde konser düzenledi. Handan Kavas'ın sunuculuğunu yaptığı gecede konuk sanatçı Nazire Savran ve koro ve birbirinden değerli solistler kulakların pasını sildi.


İsmet Gümülcine Anısına Muhteşem Gece

Şerife Gümülcine Türk Müziği Korosu, daha önce yaşamını kaybeden sanatçı İsmet Gümülcine anısına Atatürk Kültür Merkezi'nde konser düzenledi. Handan Kavas'ın sunuculuğunu yaptığı gecede konuk sanatçı Nazire Savran ve koro ve birbirinden değerli solistler kulakların pasını sildi. 2 bölümden oluşan konserde rast makamında beraber ve solo eserler ile solistler geçidinin ardından sanatçı Nazire Savran sahne aldı. Gecenin sonunda tüm sanatçılar ve protokol üyeleri sahnede beraber şarkı seslendirdiler.

 

Şerife Gümülcine'nin şefliğini yaptığı gecenin sonunda sanatçıya hediye ve çiçeklerini Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen takdim ettiler. Konseri dinlemeye Söz Yazarı Çetin Tekindor da katıldı.

Şerife Gümülcine Korosu'nda kadın sesler; Altun Dulkaya, Ayça Aygün Onural, Aysun Kıvrak, Ayşe Dağlıoğlu, Cansu Güney, Handan Alptekin, Hayriye Gürsoy, Naciye Karasu, Sabiha Önver ve Ümmühan Doğru'dan oluştu. Erkek sesler ise Atakan Yüzer, Aşkın Köse, Berkay Aras, Borsa Sarsın, Fehmi Erenoğlu, Mehmet Zeki Yalçın, Mesut Kula, Nihat Fikir, Vedat Bacak ve Zeki Akaydın'dan oluştu. Sazlar ise Mert Ceylan (Kanun), Hamdi Kemancı (Keman), Evren Erbaş (Ud), Oğuz Yaşar Ocaktan (Ney), Yaşar Atalay (Tambur), Hakan Çelik (Viyolonsel), Orhan Özaltun (Akustik gitar), Kenan Ceylan (Ritm) ve Rıza Korkmaz (Ritm)'dan oluştu.
Bu haber 814 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI