marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:İnfial Yaratan Bozcaada Cinayetinde Karar Çıkmadı..

Tarih: 05-11-2020 07:30:18 Güncelleme: 05-11-2020 07:38:18 + -


Ramazan Öksüz cinayetinin ikinci duruşmasında sonuç değişmedi. Toplamda 8 kişinin “kasten adam öldürme ” suçundan yargılandığı, bir kişinin de delilleri yok etmeye teşebbüs suçu nedeniyle yargılandığı davada aralarında işletme sahibi Burak Olgu Babat’ın da bulunduğu tutuklu 3 kişinin tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz yargılananlar için de adli kontrol hükümlerinin devamına karar verildi.


İnfial Yaratan Bozcaada Cinayetinde Karar Çıkmadı..

Ramazan Öksüz cinayetinin ikinci duruşmasında sonuç değişmedi. Toplamda 8 kişinin “kasten adam öldürme ” suçundan yargılandığı, bir kişinin de delilleri yok etmeye teşebbüs suçu nedeniyle yargılandığı davada aralarında işletme sahibi Burak Olgu Babat’ın da bulunduğu tutuklu 3 kişinin tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz yargılananlar için de adli kontrol hükümlerinin devamına karar verildi.


Saat 14.00’te başlayan davaya destek olmak için Öksüz’ün arkadaşlarının yanı sıra Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Haluk Doğan, Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Erkan Yavuz  ve CHP'li meclis üyesi Aykut Turgal da duruşmaya izleyici olarak katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi ise davaya tam kadro olarak katıldı. Yeni göreve gelen AKP İlçe Başkanı Sinem Tabak ,duruşmayı parti yönetiminden Gamze Seven ve AKP Bozcaada Gençlik Kolları Başkanı Anıl Eroğlu ile birlikte izledi. Önceki AKP Bozcaada İlçe Başkanı Burak Aktan da davaya yeniden gelenler arasındaydı.


17.30’a kadar süren duruşma, tanık ifadelerinin alınması ile başladı. Duruşmada en çok dikkat çeken kısım ise sanık avukatları arasında ‘öldürücü darbe’ konusunda birbirlerini suçlaması oldu. Sanık avukatları ağırlıklı olarak savunmasında Ramazan Öksüz’ün aldığı darbeler sonucu değil, darbelerin ölümcül olmadığı, ancak gizli kalp ya da uyuşturucu ve alkol ile gerçekleşebileceğini iddia etti. Bu nedenle sanık avukatları tekrardan adli tıp raporunun hazırlanmasını talep etti. Öte yandan tutuklu sanıklardan Caner Akıl’ın avukatı Koç Üniversitesi’nden bir profesörün Adli Tıp Raporunu üzerinden bir rapor hazırlattıklarını, bu rapora göre ölüm sebebinin gizli kalp ya da uyuşturucunun olabileceğini belirterek dosyanın tekrardan Adli Tıp’a gönderilmesi gerektiğini söyledi.

 

"MAFYA ZANNETTİM"
Öte yandan duruşmada tanık olarak dinlenen işletmeci Burak Olgu Babat’ın kız arkadaşı M. Y’nın Ramazan Öksüz ve arkadaşının işletmeye geldiğindeki tavırları dolayısıyla korktuğunu ve “Mafya zannettim” demesi, ayrıca karakol önünde bekleyen kalabalığın taşlar atarak erkek arkadaşı Burak Olgu Babat’ı “Seni öldüreceğiz” gibi gerçek dışı ifadeleri salonda homurdanmalar ile karşılandı. Cinayetin ardından delilleri yok etme emri verdiği, polise nasıl ifade vermeleri gerektiğini söylediği iddiaları nedeniyle yargılanan T.H ise suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Duruşmada bütün sanık avukatları Ramazan Öksüz’ün kendi müvekkilinin darbesi ile ölmediğini iddia ederek tutuksuz yargılanmalarını talep etti. Mahkeme ise kararını açıklamadan önce son kez savunmaları alırken Cumhuriyet Savcısı tutuklu sanıkların tutukluluğunu, tutuksuz yargılananların da adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Karar için kısa bir ara veren mahkeme raporun tekrardan Adli Tıp’a gönderilmesi talebini reddederek tutuklu 3 sanığın tutukluluklarının devamına, tutuksuz yargılananların ise adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi.

 

DAVANIN ÜÇÜNCÜ DURUŞMASI 18 ARALIK'TA..

Mahkemenin ardından açıklama yapan Öksüz'ün avukatı Uğur Soysal, "Bildiğiniz gibi 3 tane tutuklu sanık vardı. Üçünü de tutukluluğu devam ediyor. Diğerlerinin adli kontrol yükümlülüğü devam ediyor. Duruşma 18 Aralık’a ertelendi. Savcı da mütalaa için hazırlanacak. O tarihte bir mütalaa verilecek. Savunmalar verilirse o tarihte bitebilir. Verilmezse bir sonraki celsede davanın tamamlanmasını bekliyoruz. Sanık avukatları bize göre davayı sürüncemede bırakıp tahliye sağlama amacıyla soruşturulmanın genişletilmesini talep ettiler. Fakat yine benim kanaatime göre mahkeme dosyaya hakim olduğundan büyük bir dirayetle bu talepleri reddetti. Sonucu 18 Aralık’ta inşallah görürüz" dedi.

 

Bozcaadalı Cahit Yalçın ise adliye çıkışında şu açıklamayı bulundu: “Adalet mülkün temelidir. Buna zaten inanıyoruz. Karşı tarafın avukatının bir lafı vardı; Bozcaada avukat için bile kendi arasında para topluyor diye küçümsedi Bozcaada’yı. Bozcaada olarak para için değil ama 1000 tane Ramazan gelsin, 1000 tane Ramazan için hepimiz para toplamaya yeteriz ve artarız. Ramazan öksüz değildir, bu kadar basit.” dedi.
Kaynak: www.bozcaadahaber.com

Bu haber 7008 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI