Bugun...
Bizi izleyin:Gökçeada-Kabatepe Ulaşımında Büyük Kriz!

Tarih: 30-06-2021 05:24:10 Güncelleme: 01-07-2021 06:35:10 + -


GESTAŞ Yönetimi tarafından Turizm sezonu öncesi bakıma gönderilen Gökçeada-1 gemisi, bakımdan geldikten sonra arızalandı. 2 gün iskelede arızalı bir şekilde bağlı duran gemi yüzünden adaya sadece tek gemi ile sefer yapılıyor. Pandemi salgınından bunalıp adaya gitmek isteyen vatandaşlarla, salgından ekonomik zarar gören esnafta isyanlarda..


Gökçeada-Kabatepe Ulaşımında Büyük Kriz!

Binali Yıldırım’ım Ulaştırma Bakanlığı yaptığı 2018 yılında Norveç’ten 9 milyon TL’ye alınan, bu süreçte birçok kez arıza, kaza ve kayalıklara oturma gibi deniz olaylarında adı geçen Gökçeada 1 gemisi yine bir krize imza attı.

 

Geçtiğimiz ay bakımdan dönen ve Gökçeada – Kabatepe arasında seferlerine başlayan Gökçeada 1 gemisi, 2 gün süreyle makine arızası nedeniyle zaman zaman çalışmadı! Bakımdan geldikten kısa süre sonra arıza yapan gemi bu süreçte çalıştırılamayınca limanda bağlı tutulmaya başlandı.

 

TURİZM SEZONUNA DARBE..

Pandemi salgınında alınan tedbirlerin gevşetilmesi ile birlikte Gökçeada’ya turizm sezonunun da başlaması sebebiyle adeta akın yaşanıyor. Fakat GESTAŞ yönetimince sezona hazırlık öncesi bakımı yaptırılan Gökçeada 1 gemisinin arıza yapması, aylardır pandemi salgını nedeniyle zor günler geçiren ada esnafı ve turizmcisini de tedirgin.

 

100’LERCE ARAÇ KUYRUĞU.. KAVGALAR..

Gökçeada 1 gemisinin bakımdan geldikten sonra arıza yapması nedeniyle Gökçeada – Kabatepe hattından çoğunlukla sadece bir gemi görev yapıyor. Bu sebeple Gökçeada’ya geçmek isteyen vatandaşların oluşturduğu kuyruk; Kabatepe limanından başlayıp Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ve Müzesine kadar ulaşıyor. Aynı şekilde Gökçeada içerisinde de feribot için kuyruklar oluştuğu biliniyor. Uzun bekleme süreleri nedeniyle kuyruklarda bekleyen vatandaşlar arasında da birçok kavga olayı yaşandığı öğrenildi.

 

GESTAŞ MESAJLA SEFERLERİ SÜREKLİ ERTELİYOR!

Gökçeada 1 gemisinin bakımdan döndükten sonra arıza yapması kamuoyuna açıklanmazken; Gökçeada – Kabatepe seferi hakkında ise şirketten adaya geçmek isteyen vatandaşlara bilgilendirme yapılmayınca kuyruklar katlanarak artıyor. Öte yandan GESTAŞ A.Ş’nin whatsapp hattından ise sefer saatlerinin sürekli ertelendiğine dair bilgilendirme yapılıyor.

 

“GÖKÇEADA’YA NEGATİF AYRIMCILIK VAR”

Gökçeada’lı bir vatandaş ise Aynı Pazar gazetesine yaptığı açıklamada; “Gökçeada-Kabatepe limanları arasında 2 gün sefer yapmadı. Çoğunlukla seferler tek bir gemi tarafından yapılabildi. Gemiyi limana çekmişler öyle duruyor. Adaya ulaşımda yada anakaraya ulaşımda saatlerce beklenen uzun kuyruklar ulaşıyor. Bu durum Gökçeada turizmini baltalıyor. Ciddi bir sorun yaşanıyor şu an ada ulaşımında. Adeta Gökçeada’ya yönelik negatif bir ayrımcılık yapılıyor. Yetkililer bu sorunu bir an önce çözmeliler” dedi.
Bu haber 4052 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI