thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Girişimci Kadınların “2023 Yıldızları” Ödüllendirildi

Tarih: 20-11-2023 07:34:50 Güncelleme: 20-11-2023 07:39:50 + -


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması Birlik Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile 19 Kasım 2023 tarihinde, TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.


Girişimci Kadınların “2023 Yıldızları” Ödüllendirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması Birlik Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile 19 Kasım 2023 tarihinde, TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları, Oda/Borsa Kadın Yönetim Kurulu Başkanları, Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Meclis Başkanları ve TOBB Kadın Çalışmaları Kurulu Başkan ve Üyelerinin katılım sağladığı programda Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Aslı Akgül, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek ve TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Kuru katılımcı olarak yer aldı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelmesi ile de ayrı bir anlam kazanan ve ‘Kadın istihdamını en fazla artıran şirketler’ ile ‘Girişimci kadın gücü’ ana başlıkları altında gerçekleştirilen törende; kadın istihdamını en çok artıran şirket ödülünü Gürmen Giyim Sanayi AŞ alırken; en çevre dostu Burpol Polimer Plastik AŞ, en çok dijitalleşen Elman Otomasyon Sistemleri Ltd Şti, ihracatını en çok artıranlar ise Ak Celep Ltd Şti ile Umdasch Madosan Raf Sistemleri AŞ firmaları oldu.

 

Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Aslı Akgül ödül töreni ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde; Türkiye'deki kadın girişimciliğin görünürlüğünü artırmak, ulusal/uluslararası ağlara entegre ederek etkinliğini teşvik etmek ve kişisel gelişimlerine destek vererek kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak adına hayata geçirilen Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasına TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanımız Emrah Kuru ile katılım sağladık.

19 Kasım Dünya Girişimcilik Gününde Ödül almaya hak kazanan tüm kadın girişimcilerimizi yürekten kutluyorum. Çanakkale Ticaret Borsası olarak kadın girişimcileri destekliyor, toplumsal kalkınmanın kadın girişimcilerin toplumsal statüsünü güçlendirmekle sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

 

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emrah Kuru ise Kadınlara fırsat tanındığında başarılı işlere imza attıklarına dikkati çekerek, "Ülkemizde en büyük arzumuz üreten ve kendi yeterliliğini sağlamış, güçlü bir ekonomik yapı, sosyal ve refah düzeyi yüksek bir iş gücü sağlayabilmektir. Çünkü güçlü bir ekonomi refah düzeyi yüksek bir gelecek demektir. Azim ve kararlılıkla üreten, dokunduğu her şeye değer katan kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasında ödül almaya hak kazanan tüm girişimci kadınlarımızı yürekten kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

-Ödül alan şirketler

I-Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket

1.Gürmen Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2.Halsan Halı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

3.Trakya Özel Sağlık Tesisleri Anonim Şirketi

II- Girişimci Kadın Gücü

* En Çevre Dostu Kadın Girişimci

Burpol Polimer Plastik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

* En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci

Elman Otomasyon Sistemleri Elektrik Elektronik Mühendislik Bilişim Restoran Tarım Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

* İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci

Miktar: Ak Celep Pamuk Gıda Tarım Ürünleri Tekstil ve Turizm Sanayi Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi

Oran: UmdaschMadosan Raf Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

* En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci

1.Asya Entegre Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2.Patiswiss Çikolata Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

3.Batı Plus Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

4.Harga İnşaat Turizm Ltd. Şti.

5.Bade Kumaş Tekstil Konfeksiyon Turizm İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi
Bu haber 982 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI