Bugun...
Bizi izleyin:Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu’na Zor Sorular!

Tarih: 03-05-2021 06:09:23 Güncelleme: 03-05-2021 07:11:23 + -


Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Yiğit Akkoyun, AK Partili Geyikli Belediyesi ve belediye başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile ilgili rant ve arazi gaspı iddialarında bulundu. Geyikli belediye başkanı Oruçoğlu’nun belediyeye ait araziyi 5 yıldır kullandığını belirten Akkoyun “Kira sözleşmesi” yapılıp yapılmadığını sordu. İlçede aynı zamanda imar rantı yapılarak bazı siyasilere peşkeş çekildiği iddialarında da bulunan Akkoyun, iddiaların peşini bırakmayacaklarını söyledi.


Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu’na Zor Sorular!

Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun, AK Partili Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile ilgili bir takım iddiaları gündeme getirdi. Oruçoğlu’nun şahsına ait bir işletme ile deniz arasında kalan bölgede belediyeye ait arsayı 5 yıldır kullandığını belirten Akkoyun; “Bilindiği üzere Geyikli Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Oruçoğlu’ nun otelinin önündeki deniz ile otel arasında bulunan arsanın mülkiyeti Geyikli Belediyesine aittir. Yaklaşık 5 yıldır bu arsayı kullanan Sayın Belediye başkanı bu arsa için Belediye ile bir kira sözleşmesi yapmış mıdır? Kira sözleşmesi var ise bunun bedeli ne kadardır ve bu sözleşmede kamu yararı ne kadar gözetilmiştir? Bu zamana kadar belediyeye buranın işgaliyesi ile ilgili kira ödenmiş midir” sorularını yöneltti.

 

GEYİKLİ’DE KİMLERE RANT SAĞLADINIZ?

İl Başkanı Akkoyun iddialarının devamında Geyikli Belediyesi sosyal konutlarındaki imar değişikliği ile ilgili de rant iddialarında bulundu. Akkoyun yaptığı açıklamada Geyikli Belediye Başkanı Oruçoğlu’na; “Geyikli Belediyesine ait olan Sosyal Konutların İmarı 2 Kattan 5 Kata hangi karar ile çıkartılmıştır, Geyikli Belediye Meclisinde bu imarı onaylayan belediye meclis üyeleri hangi siyasi partiye mensupturlar? İmar planının 5 kat olarak revize edilmesinden sonra açılan ihaleyi kimler almıştır, Bu ihale de şeffaflık unsurları uygulanmış mıdır, İhalede yerli firmalara öncelik sağlanması hususunda şartnameye bazı maddelerin eklenmesi neden gözetilmemiştir? Emsalleri tamamen 2 kat olan bir alanda 5 Kata müsaade edilerek kimlere rant sağlanmıştır? Aynı zamanda Çocuk Parkı olarak gösterilen alanın 5 Kat olarak imara açılması kararını hangi üst akıl vermiştir, Buradan kimler ne kadarlık rant sağlamıştır” diyerek imar rantı yaratılıp yaratılmadığını sordu.

 

“AYNI DEĞİŞİKLİK NEDEN ÇANAKKALE’DE UYGULANMIYOR”

Geyikli belediyesinde 2 kattan 5 kata çıkartılan İmar değişikliğinin depreme dayanıksız bölgede yapıldığını savunan Akkoyun; “Çanakkale merkezde kangren haline gelen Sosyal Konutlarda yaşayan mağdur olan vatandaşlarımıza 5 katın üzerinde imar verilmezken Depreme dayanıksız bir bölge ilan edilmişken, Vatandaşın faydasına çıkartmadığınız İmarı Geyikli de bakanlık kararı ile 2 Kattan 5 kata nasıl çıkarttınız? Aynı hız neden Çanakkale merkezde bulunan ve 3.000 kişinin deprem riski ile yaşadığı bölge için uygulanmıyor” tepkisini gösterdi.

 

“ RANT PAYLAŞIMINI BIRAKIN, SOSYAL KONUTLARA BAKIN”

Gelecek Partisi İl Başkanı Akkoyun açıklamalarının devamında; “Yoksa Geyikli’nin iktidar belediyesi tarafından yönetiliyor olması beldeye pozitif ayrımcılık mı katmaktadır? Siyasi kavgaların ve rant paylaşımının bir kenara bırakılarak Çanakkale merkezde bulunan sosyal konutlar konusunda da hızlı bir şekilde yol alınması gerektiğini Gelecek Partisi olarak takip edeceğimizi beyan ve taahhüt ediyoruz. Gelecek Partisi İl Başkanlığı olarak Geyiklide yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün Çanakkale halkı adına için bu sorularımıza kamuoyunu aydınlatıcı cevaplar verilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 3918 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI