www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Ezine Devlet Hastanesinde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Tarih: 29-11-2021 09:59:49 Güncelleme: 29-11-2021 10:02:49 + -


Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ezine Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırılarak, üçüncü seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başladı.


Ezine Devlet Hastanesinde Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Her geçen gün açtığı yeni birimlerle gücüne güç katan Ezine Devlet Hastanesi yoğun bakımlarındaki yatak sayısını daha fazla hastaya hizmet verebilmek amacıyla Ezine Devlet Hastanemiz yeni tescil edilen 6 yataklı Üçüncü Basamak yoğun bakım ünitesi hizmete açıldı. Mevcut 5 yataklı birinci basamak ve 6 yataklı ikinci asamak yoğun bakım üniteleri ile birlikte, Ezine Devlet Hastanesinde Genel Yoğun Bakım hizmeti için toplam yatak sayısı 17’ye yükseldi.  

 

Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak ileri teknolojiye sahip modern cihazlarla donatılan, her türlü müdahalelerin yapılabildiği ünitelerde yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermeye devam ediyor.

 

“YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Yoğun bakım ünitelerini açmaktaki amacımız hastaların il dışına sevkinin önlenmesi, bu sebeple oluşan hastanın zaman kaybetmemesi ve maddi kayıpların önüne geçilmesi, sevk sırasında oluşabilecek risklerden hastaları korumak ve tedavilerini kendi şehirlerinde sürdürmelerini sağlamak için hem bölgemizdeki hem de Türkiye genelinde yoğun bakım yataklarının sayısı her geçen gün artarak dünya standartlarının üzerinde hizmet verilmesi sağlanmaktadır. Çanakkale ilimizin ilçeleri arasında bulunan Ezine devlet hastanemiz hasta kabulü fazla olan hastanelerimizden biridir. İlimiz genelinde hastanelerimizde de yoğun bakım ünitelerine çok önem vermekteyiz. Yoğun bakım hizmetleri sayesinde ölümle yaşam arasında duran insanların hayata tutunmasını sağlayabiliyoruz. Vatandaşlarımıza, hastalarımıza kaliteli sağlık hizmet sunabilmek için İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile hastanelerimizin kapasitesinin kaliteli ve etkin bir şekilde artırılmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir” denildi.
Bu haber 2798 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI