www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:"Sayın Valimize Çağrım: Hükümetin Değil, Halkın Valisi Olun"

Tarih: 27-04-2019 10:33:06 Güncelleme: 28-04-2019 09:48:06 + -


CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'ya GESTAŞ'a yaptığı atamalar ile ilgili olarak çağrıda bulunarak; "Sayın Valimizi hükümetin değil halkın valisi olmaya davet ediyorum" dedi.CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan bugün Çanakkale'de yayın yapan yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Çanakkale ve Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Ceylan, dün ortaya çıkan Hayrat Yardım Derneğinin dağıttığı Laiklik karşıtı kitapçık ile ilgili olarak sert tepki göstererek, yapılanların suç olduğunu söyledi. Milletvekili Ceylan; "Hayrat Yardım Derneğince bir kamu kurumu olan Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir tesiste Laiklik karşıtı, Türkiye Cumhuriyet karşıtı bir yayını dağıttığına şahit olduk. Bu konunun iki boyutu var; burası Milli Eğitim Bakanlığına bağlı müdürlüğün denetiminde olan bir yer burası. Eğer bakanlık bu konudan haberdar ise; Laiklik karşıtı faaliyetler içerisinde olan bir dernekten haberdar iseler bu bizim için çok kötü bir durumdur. Milli Eğitim de bu işin içerisinde demektir. Burada bir suç vardır. Eğer haberleri yoksa böyle bir derneğin burada bu kitapçığı dağıttığından bu daha kötü bir durumdur. Demek ki herkes orada kafasına göre bildiri dağıtabilir; FETÖ'cüler de DAEŞ'liler de kim varsa ayrılıkçı terör örgütüne mensup gidip dağıtabilirler demek ki. Bir an önce bu konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçmeye davet ediyorum" dedi.

 

"ÇOMÜ AİLE ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİM"

ÇOMÜ'de yaşanan kadrolaşma ile ilgili basında çıkan haberlere değinen Milletvekili Özgür Ceylan; "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile ilgili basında çıkan haberler var. Orası bir Aile Üniversitesi haline getirilmiş, 250 kişilik bir kadrolaşma oluşmuş. Bu konuda ben bir soru önergesi verdim meclise, ÇOMÜ hakikatten bir Aile Üniversitesi mi olmuştur? Biz artık bunları kabul edemez noktaya geldik. Kadrolaşmalar liyakat ile yapılmadığı sürece devlet kurumlarının işlev yapamaz hale geldiğini üzülerek görüyoruz. Üniversiteler bilim üretmesi gerekirken; birilerinin çiftliği haline gelmesi üzücü" dedi.

 

HÜKÜMETİN DEĞİL; HALKIN VALİSİ OLMAYA DAVET EDİYORUM"

GESTAŞ Yönetim Kuruluna yaptığı atamalarla şimşekleri üzerine çeken Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'ya bir tepki de CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan'dan geldi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'ya çağrıda bulunan Özgür Ceylan; "GESTAŞ'ta Sayın Valimizin yaptığı siyasi etik dışı atama söz konusudur. Geçmiş dönemlerde AKP'li meclis başkanı ve bir AKP temsilcisi atanıyordu İl Genel Meclisinden. Fakat bu dönem Halkın oyları ile oluşmuş bir meclisin başkanını atamamıştır. Siyasi etik olarak aynı davranışı beklerdik ve GESTAŞ yönetimine CHP'den iki arkadaşımızın atanmasını bekliyorduk. Sayın Valimizin baskıdan korktuğunu düşünüyorum. Korktuğu, çekindiği içinde böyle bir karar aldığını düşünüyorum. Kendisini hükümetin değil halkın valisi olmaya davet ediyorum. AKP'nin bize karşı yaptığı vesayet söylemini şimdi kendileri için geçerlidir. Milletin oylarını geçersiz saymışlardır. Milletimiz burada bir tercihte bulunmuş 'Önümüzdeki 5 yıl İl Genel Meclisinde bizi CHP Yönetecek' demiştir. Bununla ilgili olarak bizler göreve hazırız ve bir şeyler yapmak istiyoruz. Ortak paydamız Çanakkale'dir. Burada gerekli anlayışın gösterilmesini ve devlet adamı ciddiyeti ile bu işin yürütülmesini istiyoruz. Sayın Valimiz yine Atik Hisar Barajı Su Toplama havzasında işletilmek istenen altın madenciliği firmasına itirazlarımıza rağmen şaibeli ruhsatı onaylamıştır ama davası devam etmektedir. Burası bizim en önemli su havzamızdır. Bu konuda da Sayın Valimizden bir şeyler beklediğimizi defalarca ifade ettik. Kendisini bu konuda bir kez daha göreve davet ediyorum" dedi.

"ÇANAKKALE'DEN KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ"

Toplantıya katılan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; Bürokratların tepkisizliğinden ve iktidara boyun eğmelerinden rahatsızlık duyduklarını ifade ederek; "Bürokratlar maalesef iktidara boyun eğip sessiz kalıyorlar yada hükümetin kendilerine yakın gördüğü kişiler oldukları için sessiz kalıyorlar. Biz yaptık oldu havasındalar. ama burada yaşanan sıkıntıları gündeme getirmeye devam edeceğiz. Bunu yaparken en önemli görev biz siyasilere düşüyor. Bizlere destek verecek olan basında olması lazım. Bürokratların yapmış oldukları eylemler nedense basında yer almıyor. Böyle olunca etki sağlanamıyor. Oysa bir kararname çıkar bir bakmışsın bugün koltuğunda oturan bürokrat yarın yok. Kimler geldi, kimler geçti. Biz yine burada olacağız. Bu kentteki ahenk ve uyumu bozmamamız gerekiyor. Kermes ile ilgili Sayın Validen bir hareket bekledik. Belki kermesi düzenleyen dernekten haberleri olmamıştır ama bu derneğin kendi yayın organında yer alıyor bu ifadeler. Dolayısıyla bu kermes kapatılmalıdır dedik, kitapçık ortada, hangi sayfada olduğu bellidir. Siz eğer Laikliği savunuyor, demokrasiyi savunuyorsanız ilk yapılması gereken olan şey bu kitapların toplatılmasıdır. Bize halen verilmiş bir cevap yok. Pazartesi günü ilk işimiz Cumhuriyet Başsavcılığına dernek yöneticilerini ve bunlara izin veren tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRI CUMHURBAŞKANINA YAPILSAYDI!"

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yapılan linç girişiminin faillerinin halen serbest bırakılması ile ilgili soruya şöyle yanıt verdi; "Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu saldırı girişimi Cumhurbaşkanına yapılmış olsa ne olurdu? Bu kişiler bırakılır mıydı? Ben size söyleyeyim asla serbest bırakılmazdı. Hukuk olmalı, adalet olmalı dememiz bundandır. Şu anda biz bu ülkede nüfusun yüzde 50'ini yöneten belediyelerin sahip olduğu ittifakın bir partisiyiz. Böyle bir şeyin hoşgörü ile karşılanması asla kabul edilemez. Eylemi küçültücü, sıradanlaştırılması kabul edilemez. O gün bende oraya saldırı girişimini haber alınca hareket ettim. Ben köye geldiğimde inanılmaz bir linç ortamı vardı. Ben vardığımda polisler daha yeni olay yerine geliyordu. Orada ciddi, planlanmış bir linç girişimi cereyan ediyordu. Türkiye'yi karıştırmak isteyen odaklar bu işin arkasındadır. Bizi sokağa dökmek isteyen kesimler var. Biz bu oyunlara düşmeyiz, huzurdan ve barıştan yanayız."

 

"BU SALDIRININ DOĞRU BİR ŞEKİLDE AYDINLATILMASI LAZIM"

Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan saldırının arkasında bir yapı olduğunu ifade eden CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; "Bu saldırının failleri ve arkasındakilerin mutlaka ortaya çıkartılması gerekmektedir. Saldırının doğru bir şekilde aydınlatılması lazım. Bu failler cezasız kalırsa bundan sonraki olaylara da sebebiyet verir. Bugün bize yapıldı ise yarın kendilerine de yapılabilir. Bunun önüne geçilmezse büyük sıkıntılar yaşanır. Burada adalet iki yönlü işliyor. Hep iktidar lehine işliyor, davalarından sonuç alıyorlar. Biz bunun olmamasını adaletin herkese eşit yaklaşmasını istiyoruz" dedi.

 

"SALDIRGANLAR AMACINA ULAŞMIŞ OLSAYDI…"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan linç girişiminin amacına ulaşması halinde olabilecekleri hayal dahi edemediğini belirten Özgür Ceylan; "Bunu düşünmek bile istemiyorum. Büyük bir kaos ortamı oluşurdu. Bizim orada gördüğümü Genel Başkanımıza yönelik öldürme amaçlı bir girişimdi. Böyle bir sonucun ortaya çıkması halinde bugün Türkiye'nin nasıl bir ortam içinde olacağını hiç kimse hayal edemez. Biz parti olarak da, Genel Başkanımız da defalarca kez söyledi; 'Bir bedel ödenecekse ben bedel ödemeye hazırım' demiştir. Geçmişte de CHP Genel Başkanlarının başına benzer olaylar hep gelmiştir. Ama sonucu düşünmek bile istemem" dedi.
Bu haber 8844 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI