thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:"Geleceğin Doktorları, Mühendisleri Bu Kreşte Yetişecek"

Tarih: 15-03-2019 14:29:06 + -


Çanakkale Belediye Başkanlığınca okul öncesi eğitime hazırlanan minikler için yaptırılan Ata'm Kreşinin İkincisi Barbaros Mahallesinde hizmete açıldı. Bilgisayar, Teknoloji, Fen gibi daha birçok pozitif bilim atölyelerinin yer aldığı Ata'm Kreş evi açılışında izdiham yaşandı. Velilerin büyük bir titizlikle incelediği Ata'm Kreşi için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Çocuklarımızın geleceği için büyük bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Buradan yetişecek olan çocuklarımız Mustafa KemalÇanakkale Belediye Başkanlığınca okul öncesi eğitime hazırlanan minikler için yaptırılan Ata'm Kreşinin İkincisi Barbaros Mahallesinde hizmete açıldı. Bilgisayar, Teknoloji, Fen gibi daha birçok pozitif bilim atölyelerinin yer aldığı Ata'm Kreş evi açılışında izdiham yaşandı. Velilerin büyük bir titizlikle incelediği Ata'm Kreşi için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Çocuklarımızın geleceği için büyük bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Buradan yetişecek olan çocuklarımız Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaklar ülkemizi" dedi.

 

Barbaros Mahallesinde açılışı gerçekleştirilen Ata'm 2 Kreşi, Barbaros Mahallesi Osman Hamdi Bey Caddesi No:36'da hizmete açıldı. Ata'm 2 Kreşinin açılış törenine CHP Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan, İYİ Parti İl Yöneticileri, Belediye ve İl Genel Meclis üyesi adaylarının yanı sıra vatandaşlar katıldı. Çanakkaleli vatandaşların çocukları ile gelerek Ata'm 2 Kreşini incelemeleri ise görülmeye değerdi.

ÇANAKKALE'NİN EN MODERN KREŞİ

Çanakkale Belediyesine ait 3 bin 474 metrekare alan üzerinde 2 bin 535 metrekare kapalı alana sahip olan Barbaros Ata'm Kreşi, çocuk psikolojisine uygun renk tonlarında, 60 metrekarelik 9 sınıf ve her sınıfın üzerinde 35 metrekarelik uyuma alanlarına düşünülerek inşa edildi. 9 sınıfın yanı sıra çocukların gelişimi için Teknoloji, Müzik, Fen, Resim, Bilgisayar gibi ağırlıklı olarak pozitif bilimlere yönelik atölyelerden oluşuyor.

 

Kreşin bahçesinde ise çocukların kullanımı için oyun parkının yanı sıra; çocuklara çevre bilinci aşılamak için Kış bahçeleri oluşturuldu. Her sınıf için 250 metrekarelik ortak etkinlik alanları da bulunan Ata'm 2 Kreşinin binası da enerji tüketimini azaltmak için çatı pencerelerinden yapıldı. Bilgisayar sınıfında 20 adet laptop ile çocuklara kodlama eğitiminin yanı sıra 3D yazıcı ile çocukların hayal güçlerini gerçekleştirme imkanı sağlanacak.

"HER MAHALLEYE BİR ATA'M KREŞİ AÇACAĞIZ"

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Barbaros Ata'm 2 Kreşinin açılış töreninde yaptığı konuşmada; "Çanakkaleli çocuklarımıza kazandırdığımız ikinci Kreşimizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de bize görev verirseniz; her mahalleye Ata'm Kreşlerini açmaya devam edeceğiz. Burada sadece kreş hizmeti vermiyoruz; bilim ve kültür alanında da 6-14 yaş arası çocuklarımıza hizmetler veriliyor. Bunların yenilerini de yapacağız, projelerimiz içerisinde de var. Altın Yıllar Yaşam Merkezinin yanında çocuklara yine bilim-kültür hizmeti vereceğimiz tesis yapacağız" dedi.

"MAALESEF TÜRKİYE'DE ÇOCUKLARIMIZA İYİ EĞİTİM VERDİĞİMİZDEN BAHSEDEMİYORUZ"

Çocuk sadece ailelere değil; topluma aittir. 18 yaşına kadar her çocuğumuzun eğitimi toplumsal bir zorunluluktur. Dolayısıyla devletin asli görevlerinden bir tanesi de çocukların iyi yetişmesini sağlamaktır. Kreş'ten itibaren 18 yaşını bitirinceye kadar nasıl yetiştirirsek toplumun gelişmesine de o derece katkı sunarız. Maalesef bugün ülkemizde çocuklarımıza iyi eğitim verdiğimizden bahsedemiyoruz. Okul öncesi eğitim alanında ciddi sıkıntılarımız var. Kreş özellikle çalışan ailelerin ihtiyacı iken; dar gelirli ailelerin de bu hizmetlerden faydalanması sağlanamıyor. Bu sebeple Çanakkale Belediyesi olarak biz dar ve orta gelirli aileleri de düşünerek Ata'm Kreşlerini hizmete sunuyoruz" dedi.

"DAR GELİRLİ AİLELERİN ÇOCUKLARI ÖNCELİĞİMİZDİR"

Çanakkale'de Ata'm Kreşinin veliler tarafından çok beğenildiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Bizim öncelikli göreviz belediye hizmetlerini, bize oy versin vermesin tüm halkımıza eşit ve adilane bir şekilde sunmaktır. Burada da dar gelirli, orta gelir grubu ailelerin çocuklarının eğitimi noktasında daha seçici olacağız. Özel kreşe parası olmadığı için çocuklarını gönderemeyen veya çalışacak ama çocuklarını kreşe bırakabilme imkanı olmayan ailelerin çocuklarına öncelik vereceğiz. Zaten bizim ücretlerimiz düşük; yoksul ailelerimizin çocuklarını da ücretsiz bu kreşlerden faydalanmasını sağlayacağız. Eşitlik, adalet, Sosyal Belediyecilik dediğim kavramlar işte tam da budur. Her mahalleye bu anlayış içerisinde her kentlimize hizmet vermek için çalışıyoruz" dedi.

 

"OYUN VE EĞİTİM MALZEMELERİNİN TAMAMINI BELEDİYEMİZ YAPIYOR"

Çanakkale Belediyesi içerisinde bulunan Marangoz Atölyesinde çalışan personelin çabaları ile Ata'm Kreş evinin tüm ihtiyaçlarının karşılandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Tüm oyun ve eğlence araç gereçlerini belediyemiz yapıyor. Ahşaptan üretiliyor, sağlıklı ve güvenilir malzemelerden üretildi. Bahçe oyun parkının dışında da etkinlik yapabilecekleri bir alan hazırlıyoruz; burada çocuklarımız hayvanlarla, doğa ile bitkilerle iç içe vakit geçirecekler ve çevre sevgisi, hayvan sevgisi ile büyüyecekler. Alanlarında uzmanlaşmış arkadaşlarımız ekiplerimiz burada görev alacaklar. Çocuklara bilgi ve becerilerini aktaracaklar. Çocuklarını buraya gönderecek ailelere sesleniyorum; hiç çekinmeden güven içerisinde çocuklarınızı bizlere emanet edebilirsiniz. Klasik kreş anlayışının ötesinde çocuklarımızı eğitime hazırlayacağız" dedi. Açılış konuşmalarının ardından Barbaros Mahallesi Ata'm 2 Kreşinin açılışı gerçekleştirildi.
Bu haber 1900 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI