thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Dünya İlk 16’sından Biri Çanakkale’den

Tarih: 27-04-2023 06:55:55 Güncelleme: 27-04-2023 07:12:55 + -


Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasına Türkiye milli takımı adına gidecek 8 erkek, 8 bayan olmak üzere 16 kişilik milli takım kadrosu belirlendi. Milli takım kadrosunda Çanakkaleli başarılı sporcu Zeynep Taşkın’da yer alacak. Zeynep Taşkın, 29 Mayıs – 4 Haziran 2023 tarihinde Azerbaycan Bakü’de yapılacak olan Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasında ay yıldızlı bayrağımızı temsil edecek.


Dünya İlk 16’sından Biri Çanakkale’den

Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasına Türkiye milli takımı adına gidecek 8 erkek, 8 bayan olmak üzere 16 kişilik milli takım kadrosu belirlendi. Milli takım kadrosunda Çanakkaleli başarılı sporcu Zeynep Taşkın’da yer alacak. Zeynep Taşkın, 29 Mayıs – 4 Haziran 2023 tarihinde Azerbaycan Bakü’de yapılacak olan Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasında ay yıldızlı bayrağımızı  temsil edecek.

 

Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonasına Türkiye milli takımına girmeyi başaran Çanakkaleli sporcu Zeynep Taşkın, dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşadığını söyledi. Taşkın; “Dünya şampiyonasına gidiyor olabilmek her sporcunun hayali olduğu gibi benim de hayallerimden birisiydi. Bugün bu başarıya ulaştım ve Bakü’de yapılan olan Dünya şampiyonasında da şampiyon olarak spor kariyerimi bir üst basamağa taşıyacağım inşallah. Bu süreçte bana sahip çıkan, beni destekleyen başarımda emeği büyük olan Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz Bey’e, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a teşekkürü borç biliyorum” dedi.   

 

“DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN BÜYÜK BAŞARIYLA DÖNECEĞİNE İNANIYORUM”

Milli takım antrenörü, Çanakkale Taekwondo il temsilcisi ve Zeynep Taşkın’ın antrenörü Hasan Altunışık ise yaptığı değerlendirmede: “Zeynep yaklaşık 15 yıllık bir sporcu. Bu spor hayatına pek çok başarıyı sığdırmış bir isim. Ülkemizi ve Çanakkale’mizi defalarca Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarıyla en iyi şekilde temsil etmiş bir sporcumuz. Bugün kendi kariyerinin bir üst basamağını çıkara temsilini en üst mertebeden yapacak. Bu başarıyı bu aşamaya getirmek hiç kolay olmadı. Bu başarı sabahlı akşamlı yoğun antrenmanların ve yüksek bir kararlılığın süreç içerisindeki kümülatif bir sonucu olarak ortaya çıktı. Zeynep’in kendi 49 kg olmasına rağmen bu seçmeye 53 kg’da girdi. Bir üst siklette girdiği maçta bu sikletin şampiyon sporcusu dahil olmak üzere tüm rakiplerini yenerek bu siklette Dünya şampiyonasına gitme hakkı kazandı. Çok mükemmel maçlar izledik, çok büyük heyecanlar yaşadık. Sonucunda da istediğimiz ve hedeflediğimiz başarıya ulaştık. Dünya şampiyonası bir sporcu için olimpiyatlardan önce son virajdır. Ben inanıyorum ki Zeynep Dünya şampiyonasından büyük bir başarı ile dönecek ve yeni hedef olarak gözünü Olimpiyatlara dikecektir. Milli takım adına Dünya şampiyonasına katılacak sporcular teknik ekiple birlikte kampa girdiler. Bir buçuk aylık kamp süreci sonrasında Dünya şampiyonasına gidecekler. Şimdiden ülkemizi Azerbaycan Bakü’de temsil edecek olan sporcumuz Zeynep’e ve diğer tüm sporculara başarılar diliyorum.”
Bu haber 2001 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI