marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:CHP‘li Erkek‘ten Doğu İllerine Çıkartma

Tarih: 22-09-2022 07:38:42 Güncelleme: 22-09-2022 11:57:42 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 7 gün boyunca Türkiye’nin doğusunda yer alan Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya illerinde adım atmadık yer bırakmadı. Gerçekleşecek genel seçimlerde CHP’nin ve Millet ittifakının oylarını arttırmak için doğuda temaslarda bulunan Erkek, Elazığ’da düzenlenen CHP Grup Toplantısı sonrasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de istişarelerde bulundu.


CHP‘li Erkek‘ten Doğu İllerine Çıkartma

2023 yılı içinde gerçekleşecek yerel seçimlerde iktidar olmak isteyen CHP, Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile doğu illerine adeta çıkartma yaptı. 14 Eylül 2022 tarihinde doğu illerinde tura çıkan CHP’li Genel Başkan yardımcısı Muharrem Erkek, 7 gün içerisinde Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya peş peşe çalışma gerçekleştirdi. CHP’nin örgütlerinin yanı sıra bölgenin kanaat önderleri ve esnafları ile bir araya gelen Erkek, vatandaşların da yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

Ziyaretlerine Muş'tan başlayan Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, Muş İl Başkanı İsmail Adanur, ilçe, gençlik ve kadın kolları başkanları ve partililer ile bir araya geldi. Sonrasında CHP Muş İl Başkanlığı'na geçen Erkek, burada basın açıklaması yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ÖNCELİKLE VATANDAŞLARIN AĞIR SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Erkek, açıklamasında şunları söyledi: "Demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi temin edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis'ten çıkaracağımız yasa 'siyasi ahlak yasası' olacak. İlk imzalayacağımız kararname 'strateji ve planlama teşkilatı' hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı."

MUŞLU YENİ ÜYELERE ROZET TAKTI

Açıklama sonrası Muş Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Erkek, muhtarlarla alakalı çalışmalarını anlattı. Ziyaret sonrası Muş'un Korkut ve Hasköy ilçelerine giden Erkek, partililer ile bir araya gelerek partiye yeni üye olan vatandaşlara rozetlerini taktı.

BİNGÖL VE ELAZIĞ ZİYARETLERİ

Ziyaretlerinin ikinci gününde Bingöl'e geçen CHP'li Erkek'e Bingöl CHP İl Başkanı Hasan Aktaş ve parti yöneticileri eşlik etti. CHP’li Erkek burada CHP Bingöl İl Başkanlığı’nı, Bingöl Muhtarlar Derneği'ni ve Genç İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Erkek, sonraki gün ise Elazığ'a hareket ederek CHP Elazığ İl Başkanlığı'nda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, Elazığ CHP İl Başkanı Çağlar Duran il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ile bir araya geldi.

 

“ÇÖZÜLMEYECEK HİÇBİR SORUNUMUZ YOK”

Burada basın toplantısı düzenleyen Erkek, şunları söyledi: "Ülkemizin sorunları çok ağır ama çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Kaynakları olan, nitelikli gençleriyle, girişimcileriyle, müteşebbisiyle, kadınıyla Türkiye 85 milyon büyük bir ülke. Ama kaynaklar vatandaşlar için değil yandaşlar için kullanılıyor. AK Parti hükümetleri, 21 yıldır tek başlarına yönetiyorlar. Kullandıkları toplam kaynak 2,5 trilyon doları geçti. Ama 1923’ten 2002’ye, AK Parti’nin iktidar olduğu tarihe kadar bakın. Bütün Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin kullandığı toplam kaynak 713 milyar dolar. Kamu-özel iş birliği projeleri için hazineden tek bir kuruş çıkmıyor, diyorlar. Nerede bu paralar ve kaynak? Bunların hepsi ilk seçimden sonra, iktidarımızda hukuk içerisinde tabii ki incelenecek."

BABACAN İLE GÖRÜŞTÜ

Elazığ programı sonrası Tunceli'ye hareket eden Erkek, Tunceli'nin Ovacık, Pertek ve Hozat ilçelerine ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretlere ayrıca CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik de katıldı. Tunceli'de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile de görüşen Erkek, "DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan ile Tunceli çalışmalarımız esnasında buluştuk. İttifaka ve ülkemizin geleceğine dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik" dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE BAŞBAŞA İSTİŞARE

Malatya İl Başkanlığı’nın yeni binasının açılışına katılan Erkek, CHP'li Erkek sonrasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun programlarına eşlik etti. Elazığ’da müthiş bir ilgi ile karşılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun STK ve esnaf ziyaretlerine katılan Erkek daha sonra Elazığ'da gerçekleşen CHP'nin Grup Toplantısına katılan Erkek, toplantının ardından, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile birebir görüşme gerçekleştirdi.
Bu haber 1116 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI