Bugun...
Bizi izleyin:CHP İl Başkanı Çevrecileri Mücadeleye Çağırdı!

Tarih: 01-09-2020 02:40:45 Güncelleme: 01-09-2020 02:43:45 + -


Boylam Enerjinin Saros RES Projesi için Çanakkale’de 10 bine yakın ağaç kesilmesine engel olmak için para bulma çalışan Çevre Örgütlerini yalnız bırakan CHP Yönetimi, Cengiz Holding’in Truva Madeni için cepheye çağırdı!


CHP İl Başkanı Çevrecileri Mücadeleye Çağırdı!

6 Evetçi İl Genel Meclis üyesinin oyları ile Çanakkale’de Boylam Enerjinin Saros RES Projesi için Çanakkale’de 10 bine yakın ağaç kesmesine göz yumulurken; Çevreciler hukuki mücadele için 50 Bin TL bulmaya çalışıyor. 10 Eylül 2020 tarihine kadar çevre örgütleri gerekli parayı bulamazsa Boylam Enerjinin Saros RES Projesi için ağaç kesimine engel olunamayacak. Projenin geçmesini engelleyemeyen CHP yönetimi, çevrecilerin çırpınışlarına da adeta görmüyor.

 

“YENİ BİR CEPHE AÇILIYOR, CENGİZ HOLDİNG KAZDAĞLARI’NDA”

Boylam Enerjinin Saros RES Projesi için çevrecileri görmezden gelen CHP İl Yönetimi, Cengiz Holding’in Kazdağları’nda Bayramiç ilçe sınırlarında altın madeni çıkartmasına engel olmak için Çevre Örgütlerini Cehpeye çağırdı! Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün websitesinde yapılan ÇED duyurusunu paylaşarak; “Kazdağları’nda yeni bir cephe açılıyor, Cengiz Holding Kazdağları’nda... Projenin alanı Alamos Gold’un tam 3 katı....3 köy yok olma tehdidinde....” ifadeleriyle paylaştı.

 

CENGİZ HOLDİNG’İN ÇED TOPLANTISI 15 EYLÜL’DE..

Öte yandan Bakanlığın websitesinde Cengiz Holding’in projesi ile ilgili şu bilgiler verildi;

Çanakkale ili BAYRAMIÇ ilçesi sınırları içerisinde Truva Bakır Maden İşletmeleri A.Ş. tarafından yapılması planlanan 87513 Ruhsat Nolu Sahada Halilağa Bakır Ocağı Kapasite Artışı, Cevher Zenginleştirme Tesisi ve Atık Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır. Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 15.09.2020 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir. ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve ÇANAKKALE Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.
Bu haber 2129 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI