marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale-Ukrayna Kardeş İl Protokolü İmzalandı

Tarih: 16-06-2021 06:12:57 + -


Çanakkale Valiliği ve Ukrayna’nın Ternopil Bölgesi Valiliği arasında sanayi, tarım, ulaşım, ticaret, bilim, teknoloji, eğitim, sağlık, kültür, sanat, turizm ve karşılıklı anlaşılan diğer alanlarda işbirliği yapmak ve iki şehir arasında dostluğu geliştirmek amacıyla kardeş il protokolü imzalandı.


Çanakkale-Ukrayna Kardeş İl Protokolü İmzalandı

Çanakkale Valiliği ve Ukrayna’nın Ternopil Bölgesi Valiliği arasında sanayi, tarım, ulaşım, ticaret, bilim, teknoloji, eğitim, sağlık, kültür,  sanat,  turizm ve karşılıklı anlaşılan diğer alanlarda işbirliği yapmak ve iki şehir arasında dostluğu geliştirmek amacıyla kardeş il protokolü imzalandı.

 

Çanakkale Valiliği ile Ukrayna Ternopil Valiliği arasında düzenlenen kardeş İl protokolü imza töreni Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu Konsolos Kateryna Pasynchuk, Ternopil Bölgesel Devlet İdaresi Başkan Yardımcısı Gapula Mykhailo, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, Çanakkale Sanayiciler ve İş İnsanları Dernek Başkanı Semih Başaran, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, Ukrayna Çanakkale Fahri Konsolosu Mehmet Işık, Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu personeli ve Ukrayna Ternopil bölgesinde görevli yöneticiler ve turizmciler katıldı.

“HER ZAMAN DAYANIŞMA VE KOORDİNASYON İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Çanakkale ve Ternopil bölgesi tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan kardeş il protokol töreninde Vali İlhami Aktaş ile Ternopil Valisi Trush Volodymyr tarafından birer konuşma yapıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Vali İlhami Aktaş, Ternopil Valimizi ve heyetini Çanakkale’de misafir etmekten duyduğumuz memnuniyeti belirterek, “ İki ülke arasındaki kardeşlik ve dostluğun iki şehir arasında geliştirilmesi için yapılan çalışmalar en kısa sürede meyvelerini verir. Bugün burada attığımız imzalarla iki şehir arasındaki kültür, turizm, ticaret, tarım ve eğitim alanında yapılacak işbirliği ile en kısa sürede özlenen seviyelere ulaşacaktır.  Bundan sonra hem ekonomik hem kültürel hem de sosyal alanda Ternopil bölgesi ile Çanakkale Valiliği her zaman dayanışma ve koordinasyon içerisinde olacaktır. Kardeş il Protokolünün imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her iki ülke ve şehir halkı için hayırlı olsun.” dedi.

 

“TÜRKİYE’NİN UKRAYNA ’YA VERDİĞİ DESTEĞİ HİSSEDİYORUZ”

Ternopil Valisi Trush Volodymyr tarafından yapılan konuşmada, “ Ternopil bölgesi ve Çanakkale potansiyelini tanıtım filmi ile gördük. İşbirliği için çok geniş bir alan vardır. Umarım ki imzalar iki bölge halkının faydasına olacaktır.  Çok büyük memnuniyet duyuyorum Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün gelişiyor. Biz Türkiye’nin Ukrayna ’ya verdiği desteği hissediyoruz. Ternopil ve Çanakkale iki ülke halkı için de açılmayan destinasyonlar. En yakın zaman da Çanakkaleli işadamlarını Ukrayna ‘ya Ternopil bölgesine davet etmek istiyorum. Bu etkinliğin bu sözleşmenin imzalanması için alt yapısını organize ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale ve Ukrayna’nın Ternopil Bölgesi Kardeş İl Protokolü Vali İlhami Aktaş ile Ternopil Valisi Trush Volodymyr tarafından imzalandı.
Bu haber 1549 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI