thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale’nin Lezzetleri İstanbul Peynir Fuarında Yerini Aldı

Tarih: 04-03-2022 07:43:00 Güncelleme: 04-03-2022 07:46:00 + -


Tarım ve Orman Bakanlığı desteğinde Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde 2.İstanbul Peynir Fuarı ve 1.Zeytin Festivali 3-6 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Ziyaretçilere kapılarını açan fuar ile Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması hedefleniyor. Ayrıca, bu yıl ilki düzenlenen Zeytin Festivali ile de peynir varsa zeytinde var bilinciyle zeyti


Çanakkale’nin Lezzetleri İstanbul Peynir Fuarında Yerini Aldı

Türkiye’nin birçok şehrinden peynir, zeytin ve zeytinyağı çeşitlerinin yer aldığı fuarda, Çanakkale Ticaret Borsası 240 metrekarelik standında coğrafi işaretli Ezine Peynirinin, zeytin ve zeytinyağının tadım ve tanıtımlarını gerçekleştiriyor. Çanakkale Ticaret Borsası standında Ezine Peynirciler Derneğine bağlı dernek üyeleri ve Borsa üyeleri NS Sezgin, Karadane Zeytincilik, Sezers Oliva, ASA Kahramanlar, Şengören Süt Ürünleri, Peyziyade Peynirleri, H.Ö.444 Öztürkler, Doğruluk Ezine Peynirleri, Tekçe süt ürünleri, Hacıpaşa Zeytinyağları, Safiden Zeytinyağları, Mavras Zeytinyağları, Tahsildaroğlu Süt Ürünleri, S.S.Pıtıreli Tar. Kalk. Koop ve Güntepe Reçelleri temsilcileri yer almakta. Stantta gelen ziyaretçileri Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve firma temsilcileri ağırlıyor.

 

Açılışta Çanakkale standını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaret etti. Ziyarette Başkan İmamoğlu’na Çanakkale ürünleri takdim edildi. Ayrıca Borsa üyelerinden S.S. Geyikli Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ise bireysel stantları ile katılım sağlayarak kooperatife bağlı üyelerin markalarının tanıtımını gerçekleştirmektedirler.

COĞRAFİ İŞARETLİ EZİNE PEYNİRİ VE ZEYTİNYAĞLARI GÖZ DOLDURUYOR

Fuara ilişkin açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen; “2019 yılında ilki gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk Ulusal Peynir Festivaline üyelerimiz ile beraber katılım sağladık. İki yıl aradan sonra yeniden Borsamız çatısı altında üyelerimiz ve Ezine Peynirciler Derneğimiz işbirliğinde 240 metrekare alanda 16 firmamız ve geniş katılımla yerimizi aldık. Çanakkale Ticaret Borsası olarak, böyle bir organizasyonun içerisinde yer almaktan son derece mutluyuz. İlimiz başlı başına ürünleri ve değerleri açısından marka bir şehir. Ticaret Borsası olarak İlimiz ve markalarımıza katkı sağlayacak her organizasyonun içinde yer aldık, almaya da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Üzen Ticaret Borsası olarak amaçlarının daha fazla üyeyi, markayı fuarlarda görmek olduğunu dile getirdi. Başkan Kaya Üzen “Standımızda bizlerle beraber olan saygıdeğer üyelerimize ve Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Fuarın ilimize ve markalarımıza verimli olmasını temenni ediyorum” dedi.  Ulusal markaları, yerel üreticileri ve akademisyenleri bir araya getirecek olan fuar 6 Mart Pazar akşamına kadar sürecek. Ayrıca fuar süresince çeşitli etkinlikler, Festivalde, kendi peynirini yapmak isteyen katılımcılara workshoplar, paneller ve peynir tadım etkinlikleri düzenlenecek.
Bu haber 2390 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI