Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale'de Havuç Rekor Kırdı.. Sivri Biber Düştü!

Tarih: 11-06-2021 06:31:29 Güncelleme: 11-06-2021 06:36:29 + -


TUİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü önceki aya göre Mayıs ayında Çanakkale-Balıkesir bölgesinde en çok fiyatı artan ve azalan ürünleri açıkladı. Açıklanan verilere göre; Mayıs ayında hem Türkiye genelinde hem de Çanakkale bölgesinde fiyatı en çok zamlanan ürün Havuç oldu! fiyatı en düşük ürün ise Sivri Biber olarak gerçekleşti.


Çanakkale'de Havuç Rekor Kırdı.. Sivri Biber Düştü!

Pandemi salgının Türk halkının hem sağlığını hem de ekonomisine olan etkileri her geçen gün artmaya devam ediyor. TUİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü Mayıs ayı Çanakkale-Balıkesir bölgesini kapsayan raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda tüketicilerin yoğunlukla tükettiği ürünlerin fiyat değişim oranları da açıklandı. Açıklanan verilerde Mayıs ayı Zam Şampiyonları listesi de açıklandı.

 

Çanakkale-Balıkesir bölgesinde Nisan ayına göre Mayıs ayında fiyatı en çok zamlanan ürün ise Havuç oldu. Havuç Türkiye genelinden zamlanan ürünlerde ikinci sırada iken Çanakkale-Balıkesir bölgesinde birinci oldu. Havuç’un kilogram fiyatı bir önceki aya göre yüzde 36,51 oranında zamlandı.

TAM KAPANMA ETKİSİ OTOBÜS BİLETİ ÜCRETİNİ ZIPLATTI!

Pandemi salgını nedeniyle hemen hemen her ay bir kısıtlama uygulanan Türkiye’de 29 Nisan – 17 Mayıs arasını kapsayan tam kapanma dönemi otobüs biletlerini adeta zıplattı. Türkiye genelinde şehirlerarası otobüs biletleri bu dönemde 29,46 oranında zamlanırken; Çanakkale-Balıkesir bölgesinde fiyatı en çok artan ikinci hizmet oldu. Çanakkale-Balıkesir bölgesinde Mayıs ayında otobüs biletleri Türkiye ortalamasının da üzerine çıkarak yüzde 34,74 oranında zamlandı.

 

LİMON, PATATES VE ELMA!

Nisan ayına göre Mayıs ayında Çanakkale-Balıkesir bölgesinde fiyatı en çok zamlanan üçüncü ürün ise Limon oldu. Türkiye ortalamasının üzerinde zamlanan Limon bölgemizde yüzde 18,02 oranında zamlandı. Türkiye genelinde Patates birinci sırada olurken Çanakkale-Balıkesir bölgesinde Patates fiyatı en çok artan dördüncü ürün oldu. Patates bölgemizde yüzde 13,80 oranında zamlandı. Listenin beşinci sırasında ise Elma yer alıyor. Elma Nisan ayına göre Mayıs ayında yüzde 8,81 oranında zamlandı.

 

FİYATI EN ÇOK DÜŞEN ÜRÜNLER DE AÇIKLANDI

TUİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü Mayıs ayında önceki aya göre fiyatı en çok düşen 5 ürünü de açıkladı. Buna göre Mayıs ayında fiyatı en çok düşen ürünler sırasıyla; Sivri Biber, Taze Fasulye, Sarımsak, Domates ve Salatalık oldu.
Bu haber 2783 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI