www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:"Atın Bu Adamı Dışarı..!"

Tarih: 22-05-2023 07:18:11 Güncelleme: 22-05-2023 07:20:11 + -


Biga Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Yahya Bulan, Belediye Başkanı Erdoğan tarafından hakaretlere maruz kaldığını ve güvenlik görevlileri tarafından belediyeden attırıldığını iddia etti. Bulan konuyu yargıya taşırken, olayın detayları ise pes dedirtti. Bulan yaptığı açıklamada; "Kalan bir yıllık görev süremde de belediye başkanının kapalı kapılar arkasındaki hesaplarını hayata geçirmesi noktasında baskılarına boyun eğmeyerek, asla alet olmayacağım" dedi.Biga Belediyesi'nde Bülent Erdoğan'ın seçilmesiyle birlikte yaşanan yönetim zafiyeti ve ortaya atılan çok sayıda iddia ve belediye meclis üyeleri ile belediye yönetimi arasında yaşanan tartışmalar nedeniyle şimdiden Biga tarihinin en kötü belediye yönetimi olarak tarihteki yerini almaya hazır görünüyor. Son iddia ise yenilir yutulur gibi değil. Üstelik meclis üyesinin suç duyurusuyla sonuçlandı.

 

İddiaların sahibi Biga Belediye Meclisi'nin bağımsız üyelerinden ve encümen üyesi olarak görev yapan Yahya Bulan. Bulan'ın iddialarına göre Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, geçtiğimiz haftaki encümen toplantısı sonrası imza için Yazı İşleri Müdürlüğü'ne uğrayan Yahya Bulan'a önce hakaretler ederek yüksek sesle bağırdı. Ardından ise güvenlikleri çağırarak belediyeden çıkarttırdı.

 

Yahya Bulan'a ulaştık ve iddialarla ilgili fikirlerini aldık. Bulan, Belediye Başkanı Erdoğan'ın kendi istediği şekilde çıkmayan kararlarla ilgili tepki gösterdiğini ifade etti ve "Saat 11'de encümenimiz başladı. Erdoğan, encümen başlar başlamaz çok gergindi. Encümen bitince gergin bir şekilde 'Herkes çıksın buradan' dedi. Ben encümen üyesiyim. Bigalıların oylarıyla seçilmiş bir görevliyim. Biga Belediyesi, Bülent Erdoğan'ın kişisel işyeri değil. Ne benimle, ne de bir başka vatandaşla bu şekilde konuşamaz. Daha sonra imza için yazı işleri müdürlüğüne gittiğimde de bu şekilde bir durum yaşadık. Belediyedeki herkes bu duruma şahit oldu. Olayın yaşandığı yer de yazı işleri müdürlüğü. İki müdürün önünde yaşadık bunları" ifadelerini ekledi.

 

ERDOĞAN'A 'KAPALI KAPILAR ARDINDAKİ HESAPLARI' SUÇLAMASI

Yahya Bulan yaptığı yazılı açıklamada; "Değerli arkadaşlar. Birçoğunuzun bildiği üzere 4 yıldır Biga Belediyesi meclis üyeliğimi sürdürüyorum. Bir dönem aradan sonra Mart ayından itibaren daimi encümenliğe yeniden seçildim. Her hafta perşembe günleri Biga Belediyesi'nde olağan olarak yapılan encümen toplantısına 18 Mayıs 2023 tarihinde katıldım. Gündem maddelerini değerlendirmem sonrasında Yazı İşleri Müdürlüğü'ne imzamı atmak üzere girdiğimde belediye başkanı Bülent Erdoğan bir anda öfkeli bir şekilde bağırıp çağırmaya başlayıp şahsıma hakaretler etmeye başladı. Yetinmeyip güvenlikleri çağırarak 'Atın bu adamı dışarı' şeklinde şahsıma zor kullandı. Ben de Biga Cumhuriyet Başsavcılığı'na kamuya ait görevimi engellediğinden dolayı suç duyurusunda bulundum. Şahsıma karşı yapılan bu terbiyesizliği kamuoyunun da bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü seçildiğim günden itibaren halkımızın bize verdiği yetkiyi titizlikle kullanmaya çalıştım. Gücüm yettiğince yanlış gördüğüm işlerde tavrımı koyarak oylamalarda karşı oy kullandım. Kalan bir yıllık görev süremde de belediye başkanının kapalı kapılar arkasındaki hesaplarını hayata geçirmesi noktasında baskılarına boyun eğmeyerek, asla alet olmayacağım. Biga kamuoyuna saygılarımla" ifadelerini kullandı.

 

"ATIN BU ADAMI DIŞARI..."

Yahya Bulan dilekçesinde ise olayı şu şekilde anlattı: "18 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılan toplantımızdaki gündem maddeleri üzerindeki değerlendirmelerim sonrasında, imzalarımı atmak üzere belediyemiz yazı işleri müdürlüğüne girdiğimde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan odaya girerek bir anda bana hakaret etmeye başladı. 'Defol git', 'Sen hastasın' gibi ifadeler kullanarak beni odadan çıkarmaya çalıştı. 'Ben kamuya ait görevimi yapmaya geldim. Beni görevimi yapmaktan alı koyamazsın' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine güvenliklere seslenerek, 'gelin alın', 'Atın bu adamı dışarı' diyerek hakaretlerine devam etti ve 2 güvenlik beni kolumdan tutarak derdest ettiler. Dolayısıyla milletin oylarıyla seçilmiş bir meclis üyesi ve daimi encümen olarak görevimi yapmama zorla engel oldu. Bu durumdan dolayı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'dan şikayetçiyim."
Kaynak: https://www.medyalokum.com/

Bu haber 2514 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI