Bugun...
Bizi izleyin:"Assos'da Deniz Salyası Yok.."

Tarih: 14-06-2021 10:49:24 Güncelleme: 14-06-2021 10:54:24 + -


Çanakkale Assos’da dört otel ile hizmet veren Eden Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Selimoğlu bölge olarak sezona hazır olduklarını söyledi.Çanakkale'nin kıyılarında da Şubat ayından bu yana görülen Deniz Salyası, Çanakkale'nin Assos bölgesinde görülmediğini Eden Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Selimoğlu açıkladı. Bölge olarak sezona hazır olduklarını söyleyen Selimoğlu Assos’ta Liman Bölgesinde gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirerek “Assos’ta Antik Liman’da yer alan tepelerde yer alan kayalarda zaman zaman kaymalar nedeniyle tehlike oluşturması sebebiyle bir çalışma başlatıldı. Bu bakımdan antik liman bölgesi bu çalışmalar nedeniyle kapalı. Bu sezon bu çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

 

ASSOS AÇIK, SADECE ANTİK LİMAN’DA ÇALIŞMA VAR

"Ancak Assos’un diğer bölgeleri turizme açık. Buradaki tesisler yaza hazır ve birçoğu da tesislerini açmış durumda. Bizde Eden Grubumuzun otellerini burada açtık. Geçen seneden hazırlıklı olarak güvenli turizm sertifikası ile hizmet vermekteyiz. Sertifika konusunda en duyarlı olan bölgeyiz. Tesislerimizde güvenli turizme büyük önem veriyoruz. Bölge olarak bu yaz büyük bir ilgi bekliyoruz. Rezervasyonlarımız iyi gidiyor” dedi.

 

“ASSOS’DA DENİZ SALYASI YOK!”

Son dönem Marmara’da başlayan ve Çanakkale Boğazına kadar inen deniz salyası konusunda da açıklamalarda bulunan Selimoğlu “ Maalesef Marmara ve Çanakkale Boğazımız deniz salyası konusunda sıkıntılı. Bu konuda başta Bakanlığımız olmak üzere tüm yerel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları denizlerimizi korumak adına Deniz salyası ile mücadele veriyorlar. Şu anda Assos bölgesi olarak, mavi bayraklı sahillerimizde herhangi bir deniz salyası vakası ile karşılaşılmadı. Sahillerimiz pırıl pırıl ve misafirlerimizi bekliyoruz”dedi.

“BAKAN ERSOY’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile sezon öncesi bir araya geldiklerini de belirten Hilmi Selimoğlu , Bakan Ersoy’a teşekkürlerini sunarken “Sayın Bakanımız ile sezon öncesi bu zorlu süreçte bir araya geldik. Kendisi ile Bakan olmadan önce de bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyorduk. Bakanımızın Assos’a olan ilgisi için teşekkür ediyoruz” dedi.
Bu haber 2723 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI