thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“AK Kadınlara Güveniyorum; Elbirliğiyle Kazanacağız”

Tarih: 28-02-2024 06:17:11 Güncelleme: 28-02-2024 07:24:11 + -


AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga’da partililerle bir araya geldiği toplantıda AK Parti’nin, 20 yılı aşkın süredir tek başına iktidar olduğunu ve bu süreçte defalarca seçim, referandum geçirildiğini hatırlattı. Muhalefetin “Tek adam rejimi” sözünü hatırlatan Gider, “Herhalde dünyada kendisini seçimle bu kadar ispat eden bir parti yoktur” dedi.


“AK Kadınlara Güveniyorum; Elbirliğiyle Kazanacağız”

31 Mart 2024 tarihindeki yerel seçimlere katılan mevcut belediye başkanlarının, pandemi nedeniyle kötü bir dönem geçirdiğini, üretim zincirlerinde aksamalar olduğunu, muhalefet belediyelerinin bunu bir şikayet sebebi olarak gördüğünü ancak AK Partili belediyelerin bunu iş yapma fırsatına çevirdiğini dile getiren Milletvekili Ayhan Gider, sözlerine şöyle devam etti:  “Mevcut belediye başkanımız olsa da olmasa da parti olarak sıkça anket yapan ve kamuoyunun görüşüne başvuran bir partiyiz. Aday belirleme sürecinde de bu anketler yapıldı. Bülent Başkan bu süreçte kendisi dedi ki ‘Eğer benimle ilgili bir sıkıntı varsa, ben hiç aday olmam’. Bu sözleri bir başka partide duyamazsınız. Kimler kimler var, koltuktan usulü ile gitse bile ortalığı yıkıyor.  Yaptırdığımız farklı anketlerden çıkan ortak karar, Bülent Erdoğan’ın çalışmasında ve vatandaşla iletişiminde problem yok. Tanıtım ve reklamı sevmiyor. Biliyorum ki Bülent Başkan bu seçim sürecinde yine ‘Şunu yaptık’ diye anlatmayacak. O görev AK kadınlarımızda olacak. Şu 5 yılda yapılanları ev ev anlatmak sizin göreviniz. Bizim kadın kolları teşkilatımız her zaman büyük bir özveriyle çalışır. Bu seçimde de seçimi kazanacaksak, yine ben veya Bülent Başkan değil, kadın kollarımız kazanacaktır.”

 

“BURALARI RANT ÇETELERİNE BIRAKMAYA NİYETİMİZ YOK”

Türkiye gibi ülkelerde her seçimin ayrı bir gündemi olduğunu ifade eden Gider, “Her seçime bir baskı altında giriyoruz. Şu anda Çanakkale ve Biga’da bu şekilde hizmet üreten, vatandaşların hakkını koruyan, ilini, ilçesini koruyan insanlar çok istenmiyor. Köprüden sonra burada rant olsun isteniyor, farklı farklı gruplar gelsin isteniyor ama buraları rant çetelerine bırakmaya niyetimiz yok. Burada yaşayanlar, bu hizmetlerden gayet mutlu. Şartların değişmesini de iyiye gitmesi hariç istemiyor. Dolayısıyla bu seçim biraz daha çetin geçecek. CHP ve onu destekleyen gruplar daha farklı yerlerden saldırmak isteyecekler. Elbirliğiyle bunlara izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

 

“KOŞAMADIĞIMIZ HER GÜN BİGA’YA ZARAR VERİYORUZ DEMEKTİR”

Önümüzdeki 5 sene iktidardan uzak bir Biga’nın daha sonraki 25 senede telafi edilemeyecek bir zarara gireceğini vurgulayan Gider, sözlerine şöyle devam etti: “Bu seçimi kazanmak, Bülent’e lazım değil. Bu seçimi kazanmak, Biga’ya lazım. Bu seçimde bir yol kazası olursa, bunun vebalini ödeyemeyiz. Bu, Ahmet-Mehmet olayı değil. O listeye o mu girdi, bu mu geldi gibi laflar her seçim olur. Bunlar laf-ı güzaf. Tek bir gerçek var Biga’nın bize, bizim Biga’ya ihtiyacımız var. Koşamadığımız her gün, sadece adayımıza veya partiye değil, Biga’ya zarar veriyoruz demektir. Oy isteyemediğimiz herkesin vebali var demektir. Nereye derseniz, ben sizin yanınızda sokak sokak dolaşmaya varım. Hep yanınızda olacağım. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Biga Hükümet Meydanı’nda yine kutlama yapacağız.”
Bu haber 940 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI