marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“30 Bin Ton Kömür” İddiası TBMM Gündeminde..!

Tarih: 10-06-2022 05:39:37 Güncelleme: 10-06-2022 06:04:37 + -


CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e Çanakkale Kamuoyunda gündem olan Çan TKİ, 30 bin ton kömür, kokain maddesi gibi AK Partili İl yöneticisinin adının geçtiği kömür satışı iddialarını sordu. Ceylan verdiği soru önergesinde, “T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü’nden düzenli aralıklarla, bedeli sattıkça ödenmek (Konsinye) üzere kömür alanlar arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale il yöneticilerinin de olduğu


“30 Bin Ton Kömür” İddiası TBMM Gündeminde..!

Çanakkale son 10 gündür AK Parti il yöneticisinin de adının geçtiği; Çan TKİ’den alınan 30 bin ton kömür, kokain, seks partileri iddialarını konuşuyor. Sosyal medyada AK Partililerin kendi aralarında yaptığı paylaşımlar dilden dile dolaşırken konu TBMM gündemine taşındı.

 

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Çan’da Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü’nden bazı siyasilere bedelsiz kömür verildiği iddialarını soru önergesi ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanına sordu. Bakan Fatih Dönmez tarafından cevaplanması istemiyle verdiği soru önergesinde Ceylan; T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü son on yıl içerisinde kaç ton toz kömür satışı yapıldığı ve satışların ihale ile gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği hakkında bilgi isterken, “Yıllar itibari ile hangi şirketler veya şahıslar T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi’nden kaç ton toz kömür temin etmişlerdir? Aldıkları toz kömür karşılığı kuruma ödeme yükümlülüklerini sözleşmelerde belirtilen tarihlerde yerine getirmişler midir?” diye sordu.

 

BİNLERCE TONLUK KÖMÜR ALIMI İHALESİZ Mİ YAPILDI?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, T.K.İ Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü’nden düzenli aralıklarla kömür alanlar arasında AKP Çanakkale il yöneticilerinin de olduğu yönünde iddialar bulunduğunu belirtirken, “Şayet doğru ise hangi AKP’li yönetici ya da onun sahibi veya ortağı olduğu şirket bugüne kadar hangi aralıklarla kurumdan ne kadar kömür almıştır? Bir AKP il yöneticisinin kurumdan 30.000 ton toz kömür aldığı iddiaları doğru mudur? Söz konusu binlerce tonluk kömür alımları ihalesiz mi yapılmıştır? Kuruma ödemelerini hangi tarihlerde, yapmıştır" diye sordu.

 

Son dört yıldır satışı yapılan linyit kömürü ve toz kömür bedellerinden tahsil edilemeyen ve biriken alacak tutarları hakkında bilgi isteyen Özgür Ceylan; “Söz konusu satışlar dolayısıyla alınması gereken tahsil edilemeyen bedeller dolayısıyla kurum zarara uğramış mıdır? Geciken tahsilatlar ile ilgili olarak ilgili kömür satış sözleşmelerinin yaptırımlara ilişkin hükümleri kurum tarafından uygulanmış mıdır? Şayet uygulanmadı ise neden sözleşmelerdeki yaptırımlara ilişkin hükümler devreye sokulmamıştır” sorularını bakan Fatih Dönmez’e yöneltti.
Bu haber 2851 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI