Bugun...
Bizi izleyin:Yeni Hastane’de Kriz!

Tarih: 01-11-2017 07:03:34 Güncelleme: 01-11-2017 07:28:34 + -


Yeni Devlet Hastanesi, 30 Ekim 2017 Pazartesi tarihi itibariyle tüm servisleri ile hizmete girdi. Yapımına 2014 yılında başlanan hastane apar topar hizmete açılınca yaşanan eksiklik ve aksaklıklarda ilk günden göze battı. Ulaşımı büyük bir problem olan hastane; sırasıyla çöp, kafeterya ve sekretarya hizmetlerinde yaşanan aksaklıklar tadilatların devam etmesi dikkat çekti.


Yeni Hastane’de Kriz!

Yeni Devlet Hastanesi, 30 Ekim 2017 Pazartesi tarihi itibariyle tüm servisleri ile hizmete girdi. Yapımına 2014 yılında başlanan hastane apar topar hizmete açılınca yaşanan eksiklik ve aksaklıklarda ilk günden göze battı. Ulaşımı büyük bir problem olan hastane; sırasıyla çöp, kafeterya ve sekretarya hizmetlerinde yaşanan aksaklıklar tadilatların devam etmesi dikkat çekti.

 

Dönemin sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile 4 Mart 2014 tarihinde temelleri atılan Yeni Çanakkale Devlet Hastanesi 30 Ekim 2017 tarihi ile tüm servisleri ile hizmete girdi. Hizmete girdi girmesine ama ilk gün yaşanan aksaklık ve eksiklikler de dikkat çekti.

HASTANEYE ULAŞIM BÜYÜK SORUN!

 

Yeni Devlet Hastanesine ulaşım en büyük sorun olarak göze çarptı. Çanakkale Belediyesi’nin tüm ilanlarına karşın Vatandaşların büyük çoğunluğu halen yeni hastaneye giden Halk Otobüsü servislerinin hangisi olduğunu bilemiyor. Hastaneye ulaşımda yaşanan sıkıntılar üzerine vatandaşların talebini değerlendiren Çanakkale Belediyesi eski Devlet Hastanesi ile yeni Devlet Hastanesi arasında hasta vatandaşların ulaşımını sağlamak üzere yeni ring seferi hizmete sundu.

 

ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDEN ESKİ-YENİ HASTANE ARASINA OTOBÜS SEFERİ

 

Çanakkale Belediyesi, yeni hizmete başlayan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ile Eski Devlet Hastanesi arasında 31 Ekim 2017 tarihi itibari ile bir ring hattı oluşturarak, vatandaşların sadece yeni ve eski hastane arasındaki ulaşımını sağlamaya başladı.

TAŞIMALI ACİL SERVİS HİZMETİ!

 

Öte yandan Sağlık İl Müdürlüğü’nün Eski Devlet Hastanesine ait Acil Servisi kapatması ve acil servisin kapandığının bilinmemesi de büyük karmaşa yarattı. Tüm Acil Servis Hizmetlerinin Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde verildiğinden haberi olmayan hasta ve yakınları Sağlık İl Müdürlüğü’nün anlaştığı özel servis minibüsleri tarafından taşınıyor. Eski Devlet Hastanesinden alınan hasta ve yakınları Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne taşınıyorlar. Tedavileri yapılan hastalar tekrar aynı servisler ile şehir merkezindeki eski hastaneye taşınıyorlar.

 

MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİ’NDE TADİLATLAR DEVAM EDİYOR..

 

Öte yandan hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tadilat çalışmaları halen devam ettiği görüldü. Poliklinik hizmetlerinin verildiği kısımda elektrik tesisatlarında yapılan tadilat devam ederken; doktor ve ofis çalışanlarının odalarının halen yerleştirilmediği, bir çok oturma grubu ve koltuk takımlarının da hastane koridorlarında olduğu görüldü.

TEMİZLİK SÜRÜYOR AMA ÇÖP BİDONU YOK!

 

Tadilat nedeniyle ve halen yerleşme işlemi devam ettiğinden dolayı hastanenin içerisinde temizliğin yapılamadığı da dikkat çeken bir başka ayrıntı olarak göze çarptı. Birçok hizmetli oluşan çöpleri hastane dışında trafiği engellemeyecek yerlere taşırken görüldü. İnşaat faaliyetlerinden ve taşınma çalışmaları nedeniyle oluşan atıkları atmak için hastanenin bahçesinde çöp bidonu veya konteynırlarının da olmadığı dikkat çekti!

SEKRETERYA HİZMETİ AKSAK DOKTORLAR BİLE DAHİLİ NUMARALARINI BİLMİYOR!

 

Hastane içerisinde en dikkat çekici eksiklik ise; hasta ve yakınlarının tedavi için gidecekleri birimleri gösteren sekretarya hizmetinin eksikliği oldu. Sekretarya hizmeti veren personel az iken; mevcut personel de hangi servisin nerede olduğunu bilemediği için hastalar yeni devlet hastanesi içerisinde tedavi olacakları servisi bulmakta güçlük çekiyorlar. Öte yandan doktor ve diğer sağlık hizmeti çalışanlarının kendilerine ait dahili telefonlarını bile bilmediği dikkat çekti.

SU SATIN ALABİLECEK YER BİLE YOK!

 

Hastane’nin ilk gününü değerlendirmesini istediğimiz sağlık çalışanları yaptığı açıklamada; “Bugün ilk hizmet günü olduğu için tabi biraz eksiklik ve aksaklıklar mevcut. Ulaşımın sorun olduğunu tüm hastalar ifade ettiler. Şu anda bir çok doktorumuz dahili numaralarını bilmiyor desek yalan olmaz. Şu an kafeterya hizmeti vatandaşlara sunulamıyor, vatandaşların su satın alabilecekleri herhangi bir yer yok. Hasta vatandaşların su gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı oluyoruz. Yetkililer kafeterya’nın da en kısa sürede hizmete gireceğini söylediler. Bu tür aksaklıkların olmasının normal olduğunu da kabullenmemiz lazım. Birkaç gün içerisinde her şey düzene oturacaktır” ifadelerine yer verdiler.

 
Bu haber 24780 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI