marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Semizoğlu: "Çanakkale’yi siyasi İstiladan Kurtardık.."

Tarih: 22-10-2022 07:02:52 Güncelleme: 22-10-2022 07:10:52 + -


ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 52 meclis üyesinin oyu ile yeniden başkan seçildi. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu seçimlerden sonra yaptığı açıklamada; siyasi mesaj göndermeyi ihmal etmedi. Siyasilerin bir Sivil Toplu Kuruluşu olan ÇTSO seçimlerine müdahil olmasını değerlendiren Semizoğlu; “Ben ve ekibim Çanakkale’yi siyasi istiladan kurtardık. Çok şükür” ifadeleri ile dikkat çekti.


Semizoğlu:

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 52 meclis üyesinin oyu ile yeniden başkan seçildi. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu seçimlerden sonra yaptığı açıklamada; siyasi mesaj göndermeyi ihmal etmedi. Siyasilerin bir Sivil Toplu Kuruluşu olan ÇTSO seçimlerine müdahil olmasını değerlendiren Semizoğlu; “Ben ve ekibim Çanakkale’yi siyasi istiladan kurtardık. Çok şükür” ifadeleri ile dikkat çekti.

 

Seçim sonuçları sonrasında oluşan Meclis üyesi dağılımı hakkında bilgi veren Semizoğlu; Geçtiğimiz dönem yaş ortalamamız 49 idi. bu dönemki yaş ortalamamız 53 olması gerekirken 48’e düştü. Geçen dönem 131 komite üyemiz vardı, aktif üye sayımız 5000’i geçtiğinden bu sayı 129’a düştü. Geçen dönemki meclis üyemizden 31’i görevine devam ediyor; bu dönem meclis üyemiz yine 55’ten 54’e düştü. 23 de yeni meclis üyemiz var” bilgisini verdi.

 

“ÇANAKKALE’YE YAKIŞIR BİR SEÇİM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Seçim atmosferi hakkında ise Semizoğlu; “Seçim bitti, Çanakkale’ye yakışır, Çanakkale’nin güzelliğine barışına, hürriyetine ve özgürlüğüne yakışır bir atmosferde geçti. Meclis üyelerimiz de tek liste olarak oylarını kullandılar. Bu listelerde gerçekten meclis seçimi yapıldıktan sonra yönetimde çalışacağımız arkadaşları seçmek yönetim Kurulu Başkan adayı olarak çok zordu. Her bir arkadaşım birbirinden değerli arkadaşlarım. Pazar gününden bu yana zorlu bir süreç yaşadım. Elbette kırılan arkadaşlarımız olacaktır ama her biri birbirinden değerli insanlar ve hepsi bana direk ulaşabilecek arkadaşlarımdır. Seçim var diye işlerimizi bırakmadık arkadaşlar. Bu sabah bile üyelerimizin sorunları için milletvekillerimiz ile görüştük. Buraya gelirken de saat 16.00’da Ayvacık Jeotermal OSB’sinin açılış ve toplantısı vardı. Bakanlık düzeyinde katılım vardı, Sayın valimizden izin isteyerek geldim” dedi.

“HER ZAMAN DOĞRUYA DOĞRU; YANLIŞA YANLIŞ DEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Seçimler öncesinde doğruları ifade ettiği için eleştirilerle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Semizoğlu; “Her zaman doğru ya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğim. Barın mensuplarından da istediğim;  tarafız olmalarıdır. Ali onu dedi, veli bunu dedi diyerek takdiri kamuoyuna bırakmanızdır. Seçim de kim taraf olmuş, kimin tarafında olmuş bunların hepsi geride kaldı. Biz tüm Çanakkale olarak beraberiz. Seçilenlerimizle, ticaret âlemiyle, basınımız ve halkımızla, tüccarımızla, esnafımızla bir aradayız. Görevimiz çok büyük. Avrupa’nın en büyük kamu yatırımı ilimize yapıldı. İlimize inanılmaz yatırım ve göç manasında çok büyük ilgi var. Sırıtmazdaki yük çok büyük. Yanlışımız olursa bunu bizlere iletin, savunmamız varsa yaparız, savunamıyorsak da kendimizi düzeltiriz” dedi.

 

“KİMSEYLE ŞAHSIMIN VE YÖNETİMİMİN KIRGINLIĞI YOKTUR”

Seçimler öncesi ve sonrasında yaşananların geride kaldığını, hiç kimse ile kırgınlıkları olmadığını belirten Semizoğlu; “Ben şunu söylüyorum her doğrunun her yerde doğru bir üslupla söyleneceğine inanana bir insanım. Her doğru her yerde söylenmez lafına kesinlikle katılmıyorum. Hiç kimse ile ÇTSO’nun şahsımın, yönetimimin kimseyle kırgınlığı yoktur. Kaya Üzen zaten arkadaşım ve meclis üyem, meclis üyesi olarak o görevine devam edecek. Bende yönetim kurulum ile birlikte 8 bin 800 üyemizin sorunlarını çözmeye çalışacağım” dedi.

 

“ÇANAKKALE’Yİ SİYASİ İSTİLADAN KURTARDIK ÇOK ŞÜKÜR”

Seçimlere siyasilerin müdahalesi ile ilgili olarak sorulan bir soru üzerine ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu şöyle yanıt verdi; “Seçim bitti, seçimi konuşmanın anlamı yok. İnsanların takdiridir. Bunu daha fazla konuşmanın daha fazla germenin manası yok. Ortalama 8 yılda bir kriz olan bir ülkede; 2018 Ağustos ayında başlayan döviz ve faizdeki dalgalanmayla başlayan, 2020 Mart ayında tüm dünyayı etkisi altında alan pandemi gibi bir illetle uğraşabilen, maaş alamdan maaş ödeyen, SGK ve vergi ödeyebilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen tacir ve tüccarlar emin olun ki kendi temsilcilerini kendileri seçebilir. Siyasilerin öneri ve desteğine ihtiyaçları olmamalıdır. Siyaset bizden destek almalıdır, bizim önerilerimiz ile yürümelidirler.  Normal STK’ların görevi budur. Ben ve ekibim Çanakkale’yi siyasi istiladan kurtardık. çok şükür” dedi.
Bu haber 2012 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI