Bugun...
Bizi izleyin:“Sanayi Sitesi'nde Yaşananların Sorumlusu Bülent Turan’dır”

Tarih: 09-06-2018 06:51:32 Güncelleme: 09-06-2018 07:20:32 + -


İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, dün gece gerçekleşen İftar Skandalı ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında tüm yaşananların AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan olduğunu açıkladı. Balkan yaptığı açıklamada; "Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetimi ve Site Esnafının ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde ortaya konan tavır, büyük bir saygısızlıktır" dedi.


“Sanayi Sitesi'nde Yaşananların Sorumlusu Bülent Turan’dır”

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, dün gece gerçekleşen İftar Skandalı ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında tüm yaşananların AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan olduğunu açıkladı. Balkan yaptığı açıklamada; "Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetimi ve Site Esnafının ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde ortaya konan tavır, büyük bir saygısızlıktır" dedi.

 

Çanakkale’de daha önce hiç yaşanmamış saygısızlığa imza atılan Küçük Sanayi İftar Programı ile ilgili olarak İYİ Parti Çanakkale Milletvekili İsmet Balkan düzenlediği basın açıklaması ile yaşananların sorumlusunun AK Partili Bülent Turan olduğunu açıkladı. Yaşanan skandalı değerlendiren ve bu olayın Çanakkale’ye hiç yakışmadığını ifade eden İYİ Parti Milletvekili Adayı İsmet Balkan, "İftar sofralarında bulunmak, hep birlikte oruç açmak, kardeşliğimizi ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına oldukça önemlidir. Ama ne yazık ki Sanayi Sitesi Yönetimi, iftar sofrasının siyasi propaganda aracı olarak kullanılmasına alet oldu" dedi.

 

“OLAYLAR DAHA İFTAR PROGRAMINA GEÇİLMEDEN BAŞLAMIŞTI”

 

Olayların daha iftar programına geçilmeden başladığını belirten Balkan, "Sanayi Sitesi'nde iftar verilecek alanın her yerine AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın afiş ve posterleri asılmıştı. İftar yemeğine katılan birçok kişinin dikkatinden kaçmayan bu durumdan dolayı katılımcılar, iftar, Sanayi Sitesi tarafından mı veriliyor yoksa Bülent Turan tarafından mı? şeklinde sorular sorarak tepkilerini ortaya koydular. Hatta bu durumu fark eden bazı gruplar, alandan çok daha önce ayrıldılar. Sanayi Sitesi'nde esnaflık yapan arkadaşlarımız ile parti yöneticisi arkadaşlarımızın uyarıları sonucunda afiş ve posterler asıldıkları yerden kaldırıldılar. Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin düzenlediği iftar etkinliğini kendi propaganda amacı olarak kullanmak isteyen Bülent Turan, site yöneticisi arkadaşları da zor duruma düşürdü" dedi.

 

“BÜLENT TURAN’IN BASKISI OLMASAYDI BU ÇİRKİNLİK YAŞANMAYACAKTI”

 

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili adayı İsmet Balkan açıklamalarının devamında; "Temel hak ve özgürlükler alanında, özellikle son 16 yılda büyük bir çöküş, büyük bir gerileme oldu. Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, sendikalar, gazeteciler, akademisyenler, iş dünyasının seçkin insanları, hemen herkes, kendi mesleki alanlarında baskı altındalar. Özgürce seslerini duyuramıyorlar. İktidarsa, 'Ben bilirim. Ben yaparım. Yargı da benim. Adalet de benim.' anlayışıyla kitlelere yön vermeye çalışıyor. Baskıcı tutumlarıyla, zorlamayla kendi istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar. Sanayi Kooperatifi iftarında buna bir kez daha şahit olduk. Sanayi Sitesi'nde yaşananların sorumlusu, Sayın Bülent Turan’dır. Bülent Turan'ın baskısı olmasaydı, bu tatsızlık, bu çirkinlik yaşanmayacaktı. Ben buradan, şahsım ve partim adına söz veriyorum: İfade özgürlüğünü garanti altına alacağız. Hiç bir kurum ve kuruluş, meslek odası, hiç kimse ama hiç kimse, iktidar biziz diye söyleyeceğini söylemekten geri kalmayacak" dedi.

 

“SANAYİ SİTEMİZİN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

 

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, "Biz birbirimizi biliriz. Tanırız. Çanakkaleliyiz biz. Bizler hancıyız, Ak Parti iktidarı ve Bülent Turan yolcu. Kimler geldi, kimler geçti. Şu anki Sanayi Sitesi'nin bulunduğu alanın kazanılmasında en büyük pay kendisi de bir sanayi esnafı olan, Çanakkale Eski Belediye Başkanlarından Sayın Reşat Tabak’a aittir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Kaç esnafımıza iş kapası, emek kapısı oldu. Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetimi ve Esnaf Arkadaşlarımız müsterih olsunlar. Biz onların sorunlarını, isteklerini ve çözümün nasıl olacağını biliyoruz. Sanayi Sitelerinin şehir dışına taşınmasının önünü İYİ Parti iktidarında ortak akılla, sağduyuyla, elbirliğiyle açacağız. İsteklerini elde etmek için hiç bir iktidarın önünde böyle eğilip bükülmeyecekler. Ekonomi battı. Eğitim sistemi çöktü. Enflasyon patladı. İşsizlik rekor kırdı. Bireysel ve kamusal borçlar ödenebilir seviyeyi çoktan aştı. Ülkenin elinde üretim ve satış yapıp gelir sağlayacak, istihdam yaratacak bir devlet tesisi ve kaynağı kalmadı. Tarım arazileri betonlaştı. Hayvancılık öldü. Ve şimdi tüm bunlara neden olan kişilerin ne size ne de Türkiye’ye verecek bir şeyi kalmamıştır. Hiç kimse, ne İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Meral Akşener’e ne de İYİ Parti teşkilat ve kadrolarına saygısızlık etme hakkını kendinde görmesin” dedi.
Bu haber 9392 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI