marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Sağlıkçılara Hakaret Eden AK Partili Yöneticiye Tepki

Tarih: 05-10-2022 06:24:59 Güncelleme: 05-10-2022 06:49:59 + -


Sağlık çalışanlarına hakaret eden AK Parti yöneticisi Emin Başol’a Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu düzenledikleri basın açıklamasıyla tepki gösterdiler. Tabip Odası yönetiminden yapılan açıklamada; “İktidar temsilcilerinin, iktidarı oluşturan partinin yöneticilerinin sağlık çalışanlarını ve özellikle hekimleri hedef göstermek yerine yok saydıkları sorunları çözmeye odaklanmaya, çalışanlara hakaret etme alışkanlıklarından vazgeçmeye davet ediyor ve bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.


Sağlıkçılara Hakaret Eden AK Partili Yöneticiye Tepki

AK Parti Merkez ilçe yöneticilerinden Emin Başol, 15 Eylül 2022 tarihinde hakları için eylem yapan sağlık çalışanlarına yönelik sosyal medya hesabından hakaret ve sözlü saldırıda bulunmuştu. Sağlık çalışanlarının her geçen gün saldırıya uğradığı bir dönemde bir AK Partili yöneticisinin kullandığı ifadeler büyük tepki çekmişti.

 

“TEPKİLER ÜZERİNE PAYLAŞIMLARINI KALDIRSA DA..”

AK Partili emin Başol’ün hakaret dolu paylaşımı sonrasında Çanakkale Tabipler Odası yönetimi basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada; “Sizlerle Çanakkale’mizde sağlık çalışanlarına karşı yapılan sözlü bir saldırıyı paylaşmak zorunda kaldığımız için üzgünüz. Üstelik bu sözlü saldırı ne ilk ne de sondur. AKP Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi olduğu bildirilen Emin Başol isimli şahıs 15 Eylül 2022’ de kendi sosyal medya hesabı üzerinden sağlık çalışanlarına ağır hakaret ve sözlü saldırıda bulunmuştur. Bu içerik birçok sosyal medya ve yerel gazetede paylaşılmıştır. Tepkilerin ardından bu paylaşımı kaldırmış olsa da sarf edilen sözler telafi edilemez niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

 

“BU DİL İLK DEFA KARŞIMIZA ÇIKMAMAKTADIR”

Sağlık çalışanlarına yönelik ilk ve son saldırının arttığı bir dönemde AK Partili bir yöneticinin kullandığı hakaretlerin kendilerini şaşırtmadığına dikkat çekilen açıklamada; “Söz konusu şahıs, 15/16 Eylül 2022 tarihinde sendikaların kararı ve TTB’nin desteği ile üniversitelerde hayata geçirilmiş olan “Özlük Hakları Eylemi”ne yönelik sözleriyle halkımızda kin ve nefret duyguları oluşturabilecek bir saldırıya girişmiştir. Bu dil ilk defa karşımıza çıkmamaktadır. Bu sebeple çok yadırgadığımız söylenemez. Bu şahsın yöneticisi olduğu partinin iktidarı süresince, başta sanatçılar ve hekimler olmak üzere halkın değişik kesimleri neredeyse her gün aşağılanmış, dil koparmadan, memleketten kovulmaya kadar akla hayale gelmeyen saldırılara maruz kalmıştır” ifadelerine yer verildi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜLKEDEN KOVULMUŞLARDIR”

Tabipler Odası yönetimi açıklamasının devamında; “Sağlık mesleği ve hekimler son 20 yılda, tarihimizin hiçbir döneminde olmadığı kadar hakarete uğramış ve aşağılanmışlardır. Hastanelerinde canla başla çalışan arkadaşlarımız ülkeden kovulmuşlardır. İktidarın uyguladığı politikalar ile sağlık alanında bizzat yarattığı şiddet, adaletsizlik kargaşa ortamında sağlık emekçilerinin eylemleri ve tepkiler meşrudur. Bu eylemler hekim sendikaları, Tabip Odaları tarafından desteklenmektedir. Dolayısıyla saldırılar, hakaretler bütün camiaya yöneliktir. İktidar temsilcilerinin doktorları hedef gösterme çabalarının halkımızda da olumsuz tepkiler oluşturduğunu biliyoruz. İktidar temsilcilerinin, iktidarı oluşturan partinin yöneticilerinin sağlık çalışanlarını ve özellikle hekimleri hedef göstermek yerine yok saydıkları sorunları çözmeye odaklanmaya, çalışanlara hakaret etme alışkanlıklarından vazgeçmeye davet ediyor ve bekliyoruz” denildi.

 

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İKTİDARIN ELİNDEDİR”

AK Partili yöneticilerin söylemlerinin Sağlık çalışanları ile vatandaşların karşı karşıya getirdiğine dikkat çekilen açıklamada; “Ülkemizin değerli sağlık iş gücünün saldırılar, hakaretler ve aşağılamalar karşısında yurtdışında bireysel çözümlere ulaşma çabaları üzüntü vericidir.  Bu sonucun müsebbibi iktidardır. Şiddetten arındırılmış nitelikli çalışma ve yaşam ortamları yaratarak çözümler üretilmesi ise ivedi beklentimizdir. Hastaneden randevu alamayıp sağlık hizmetlerinden yoksun kalan halkımızın sorunlarının çözümü iktidarın elindedir. Bu şiddet ve tehdit iklimine karşı sağlık emekçileri, hakları için emek mücadelesi veren örgütlerde birleşerek tepkilerini göstermeye devam edeceklerdir. İktidar partisi yöneticilerini bir kez daha sağlık çalışanlarına karşı saygılı olmaya davet ediyoruz” denildi.
Bu haber 2524 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI