Bugun...
Bizi izleyin:Memuru Ölümle Tehdit Etmiş!

Tarih: 20-11-2017 06:18:35 Güncelleme: 20-11-2017 07:13:35 + -


Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Tezcan Sezgin’e tehdit davasından 6 ay ceza….


Memuru Ölümle Tehdit Etmiş!

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında kamudan yapılan ihraçlarda kurunun yanında yaşlarında yandığı; sadece muhalif görüşe sahip oldukları için FETÖ damgası vurularak kamudan ihraç edilen vatandaşlar olmuştu. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Mehmet Turgay Karakoç isimli doktor, amirlerinin hakkında asılsız FETÖ’cü ihbarı ile meslekten ihraç edilmiş ve ölümle tehdit edilmişti. Kendisini ihraç ettiren ve ölümle tehdit eden amirlerine dava açan Karakoç, açtığı tehdit davasını kazanarak amirlerinin cezalandırılmasını sağladı.

 

ERDOĞAN; “AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI”

 

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında kamudan sayıları yüz binlerce personel ihraç edilmiş, kimisi de açığa alınmıştı. Yapılan ihraç ve açığa almalar bir süre sonra muhalif isimlere yönelirken; siyasi partiler ihraç ve açığa almalarda adaletsizlik yapıldığını ileri sürmüşlerdi. Asılsız ihbarlar veya haksızlık nedeniyle kamudan ihraç edilen personel için uzun bir süre sonra valiliklerde oluşturulan itiraz komisyonları kurulmuştu. Haksızlığa uğrayan ve doktorluk mesleğinden ihraç edilen Mehmet Turgay Karakoç da bu isimlerden birisi.

 

AMİRLERİ ASILSIZ FETÖ İHBARI YAPTI!

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Devlet Hastanesi’nde Laboratuar Teknisyeni olarak yaklaşık 2 yıldır çalışan toplamda 10 yıllık memuriyeti olan Mehmet Turgay Karakoç, Ayvacık Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Serdar Taşdemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kezban Başaran ve Başhekim Uz.Doktor Yavuz Adanur’un asılsız FETÖ İhbarı ve tuttukları tutanakla ihraç edildi.

 

AÇIĞA ALAN KAYMAKAM FETÖ’CÜ ÇIKTI!

Mehmet Turgay Karakoç hakkında tutulan tutanağı dönemin Ayvacık Kaymakamı olan Salih Gelgeç, önce Gaziantep Valiliği Hukuk Müşavirliğine atıldı, görevine başlayamadan telefonunda çıkan ByLock nedeniyle de açığa alındı. Yaptığı itirazları değerlendirmeye alan ama mesleğine geri döndürmeyen Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Tezcan Sezgin, eski Halk Sağlığı Müdürü Burhan Kütük, yine başka bir öninceleme yürüten eski Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, eski Sağlık Müdürü Kenan Eliuz ve Ayvacık Devlet Hastanesi eski başhekimi Yavuz Adanur görevden alındı.

ESKİ GENEL SEKRETER ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ!

 

Mesleğine dönmek için hukuk mücadelesi veren Mehmet Turgay Karakoç, bir yandan masum olduğunu ispat etmeye çalışırken; kendisi hakkında asılsız tutanak tutan ve FETÖ’cü iftarı atan kişilerin korunduğunu iddia etti. Ayvacık Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Serdar Taşdemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kezban Başaran ve Başhekim Uz.Doktor Yavuz Adanur hakkında yaptığı tüm şikayetlerin Çanakkale Valiliğince kapatıldığını ve soruşturma izni verilmediğini iddia eden Karakoç, mücadelesi esnasında Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Tezcan Sezgin tarafından ölümle tehdit edildi!

 

ESKİ GENEL SEKRETER 6 AY HAPİS CEZASI ALDI

 

Hakkını aramak için çaba gösteren Mehmet Turgay Karakoç, kendisini şahitlerle, delil ve kayıtlar olmasına rağmen ölümle tehdit eden eski Genel Sekreter Tezcan Sezgin hakkında suç duyurusunda bulundu. Çanakkale 1.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Eski Genel Sekreter şu an ise Konya’da bir kamu hastanesinde doktorluk yapan Tezcan Sezgin 6 ay hapis cezası aldı.

 

BU KİŞİLERİ KİM KORUYOR?

 

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Tezcan Sezgin’in tehdit suçundan hapis cezası verilmesi sonrasında açıklama yapan Mehmet Turgay Karakoç; “15 Temmuz Darbe girişimini fırsat bilerek mesleğimden ihraç edilmem sağlandı. Bu süreçte FETÖ’cü olmadığımı ispatlamama rağmen mesleğime geri dönemedim. Yaptığım itirazları değerlendiren birçok kamu görevlisi şu an açığa alınmış durumda. Kimisi FETÖ’cü olduğu için alındı kiminin ise açığa alınma gerekçeleri açıklanmadı. Bu süreçte ölümle tehdit edildim. Şikayetim üzerine beni öldürmekle tehdit eden eski Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Tezcan Sezgin 6 ay hapis cezası aldı. Ama yaptığım birçok şikayet halen işleme konuşmuyor.

 

15 Temmuz Darbe girişimini fırsat görerek hakkımda asılsız tutanak tutarak bana FETÖ’cü iftirası atıldı. Bu tutanakla da resmi makamlar kandırılmıştır. Bu tutanağı tutan Ayvacık Devlet Hastanesi eski Başhekimi Yavuz Adanur görevden alındı ama tutanakta imzası olan Serdar Taşdemir ve Kezban Başaran hakkında Valilik soruşturma izni vermiyor. Yaptığım tüm şikayetlere rağmen bu şahıslar görevlerinin başındalar. Birileri tarafından korunup kollanıyorlar” dedi.
Bu haber 12873 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI