marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Laçiner 6 Yıl Sonra Serbest Bırakıldı..

Tarih: 02-01-2023 06:32:04 Güncelleme: 02-01-2023 06:52:04 + -


FETÖ üyeliğinden 6 yılı aşkın süredir cezaevinde bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski rektörü Sedat Laçiner dün tahliye edildi. Sedat Laçiner’in tahliyesini Yeni Asya gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz duyurdu.


Laçiner 6 Yıl Sonra Serbest Bırakıldı..

FETÖ üyeliğinden 6 yılı aşkın süredir cezaevinde bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eski rektörü Sedat Laçiner dün tahliye edildi. Sedat Laçiner’in tahliyesini Yeni Asya gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz duyurdu. Güleçyuz sosyal medyadan FETÖ'den hapis yatan Laçiner için; “Temmuz-2016’dan beri içeride tutulan ve geçen yaz tahliye edilmesi gerekirken tutukluluğu keyfî şekilde 4 ay daha uzatılan Prof. Dr. Sedat Laçiner’in nihayet serbest bırakıldığını öğrendik. Geçmiş olsun. Allah kolaylıklar versin. Darısı sürecin diğer bütün mağdur ve mazlumlarına” ifadelerine yer verdi.


ABDULLAH GÜL’E YAKINDI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) eski rektörü Sedat Laçiner, tutuklu yargılandığı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında, 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.


“ERGENEKON İSRAİL BAĞLANTILI” DEMİŞTİ

Sedat Laçiner, “Ergenekon terör örgütünün İsrail ile bağlantılı olduğunu” öne sürdü. “Önümüzdeki süreçte Ergenekon kullanılarak, bir Yahudi işadamı öldürtülür ise bu süreç Türkiye’de AK Parti’yi devirme yönünde ilerleyebilir” demişti.


“ERGENEKON ERDOĞAN’A SUİKAST YAPACAK”

“Laçiner'den Erdoğan'a 'suikast' uyarısı!” başlıklı bir yazısında, Laçiner’in dönemin Başbakanı Erdoğan’a suikast yapılacağını söyledi. Laçiner “ Ergenekon tamamen tasfiye edilmeden dışarıda büyüyen işlerin Türkiye’ye sıkıntı vereceğinden endişe duyuyorum" dedi. Sedat Laçiner, Erdoğan’a da bir de “tavsiye”de bulunmuştu. Her önemli konuşmayı Başbakan Erdoğan’ın yapmamasının daha iyi olacağını ifade eden Laçiner, "Generaller cephenin en önünde savaşmaz. Çünkü bir kaza kurşununa gidebilirler ve onların hatalarının telafisi olmaz" dedi.

 

Başbakan Erdoğan’ın her mevzuda en önde ve en uç cümleleri kurduğunu kaydeden Laçiner, ‘Kabinede Bakan mı yok? Başbakan’ın her yerde en önde olması, çok kaza yaptırır ve o kazaların telafisi olmayabilir" şeklinde konuştu.
"İsrail tüm dünyada dostluğuna ihtiyaç duyulan değil, şerrinden korkulan bir ülkedir" diyen Laçiner, İsrail’in uluslararası arenadaki faaliyetlerinden ziyade, Türkiye içinde kirli operasyonlar yürütmesinden endişe edilmesi gerektiğini söyledi. Ergenekon terör örgütünün İsrail ile de bağlantılı olduğunu iddia eden Laçiner, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Eğer önümüzdeki süreçte Ergenekon kullanılarak, bir Yahudi işadamı öldürtülür ise bu süreç Türkiye’de AK Parti’yi devirme yönünde ilerleyebilir. İsrail, açıktan olmasa bile kapalı kapılar ardında AK Parti’nin iktidardan düşürülmesi için her türlü işbirliğine gidebilir. Bunu yapmaya da hazır, içerde zaten bir çeteleşme var"

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Sedat Laçiner’in rektör olduğu dönemde sağlık emekçisi olarak görev yaptığını belirten Çağdaş Balcı, Laçiner’e açık mektup yazmıştı.


“FETHULLAH GÜLEN YANDAŞLARIYLA DOLDURULDU”

Sedat Laçiner’e “Neler yapmadınız ki?” diye seslenen Çağdaş Balcı, “Döneminizde sendikalı olmaktan başka hiçbir suçu bulunmayan 40 işçinin görevine son verildi. Kanser tedavisi gören bir öğretim üyesi, işe gelmediği gerekçesiyle işten çıkarıldı ve kısa bir süre sonra da vefat etti. Üniversite bünyesinde basın açıklaması yapan, fidan diken, görüşlerini bildiren öğrencilere ve asistanlara onlarca soruşturma açıldı. Üniversite akademik kadroları, hiçbir yeterliliği olmayan Fethullah Gülen yandaşlarıyla dolduruldu. Gezi eylemleri ile ilgili sınavda soru sorduğu için bir akademisyenin görevine son verildi. Gezi eylemleri sırasında sessizce kitap okuma protestosu gerçekleştiren akademisyenlere soruşturma açıldı. Doçent kadrolarından yüksek lisans öğrencilerine kadar, tüm personel sizin isteğiniz ile şekillendi. Üniversite emekçileri, eşi benzerine zor rastlanan bir emek sömürüsüne tabi tutuldu; çok çalıştı, az kazandı.”


“ERGENEKON, KCK VE DEVRİMCİ KARARGAH OPERASYONLARINDA FİKRİ TETİKÇİLİK YAPTINIZ”

“Çanakkale sınırları da size yetmedi. Kızlarla erkeklerin aynı evde kalmalarına karşı çıktınız. Alevilere ağza alınmayacak hakaretler savurdunuz” diyen Balcı, şöyle devam etti: “Gezi eylemlerine katılanları hain ilan ettiniz. AKP iktidarının başlattığı Ergenekon, KCK ve Devrimci Karargah operasyonlarında fikri tetikçilik yaptınız."

 

Çağdaş Balcı, Sedat Laçiner’e “Sayın Laçiner, siz yaklaşık 15 yıl boyunca, AKP’nin dışarıdaki ve içerisindeki kavgaların hepsinde, AKP’den yana tavır aldınız” diye seslendi. Balcı, “Adınız kah rektör olarak geçti; kah büyük elçi… Hatta potansiyel dışişleri bakanı… Ancak bir anda kendinizi nezarethanede buluverdiniz” dedi.


“TEK ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY…”

“Sizin başınıza gelenlere hiç üzülmüyorum” diyen Balcı “Çünkü hiçbir insanın sınırsız üzüntü hissi ve sınırsız vicdanı yoktur. İnsan, seçtiği kişilere, seçtiği yöntemle vicdan, sevgi, acıma ve üzülme hissini yöneltir. Siz gözaltını da, hapse girmeyi de, verilebilecek en ağır cezaları da, hepsini hakettiniz. Tek üzüldüğüm şey, bu cezayı ezilenlerin değil de; Tayyip devletinin kesiyor olmasıdır. Ben vicdanımı, devletin kullanıp attığı sizin gibi bireylere değil de; başından beri zulme uğrayanlara yöneltiyorum” dedi.
Kaynak: https://www.odatv4.com

Bu haber 2000 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI