thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Kongreye İki Gün Kaldı.. Adayı Halen Açıklayamadılar!

Tarih: 02-10-2020 03:19:06 Güncelleme: 02-10-2020 03:23:06 + -


Ak Parti 'de kongre süreci devam ediyor. İlçelerde bir bir kongreler yapılırken, aday adayları Genel Merkeze mülakata çağırılıyor. Fakat ilçelerde süreç devam ederken, Merkez ilçede yaşananlar krize dönüştü. Kongreye iki gün kalmasına rağmen aday gösterilecek olan ismin açıklanmaması krizin göstergesi oldu. Milletvekilleri başka, İl Başkanı başka isimler önerirken, STK lar ile yapılan temayülde başka isimler ortaya çıktı.


Kongreye İki Gün Kaldı.. Adayı Halen Açıklayamadılar!

AK Parti 'de kongre süreci devam ediyor. İlçelerde bir bir kongreler yapılırken, aday adayları Genel Merkeze mülakata çağırılıyor. Fakat ilçelerde süreç devam ederken, Merkez ilçede yaşananlar krize dönüştü.  Kongreye iki gün kalmasına rağmen aday gösterilecek olan ismin açıklanmaması krizin göstergesi oldu. Milletvekilleri başka, İl Başkanı başka isimler önerirken, STK’lar ile yapılan temayülde başka isimler ortaya çıktı. Tüm bu isimlerin arasında halen görevde olan Merkez İlçe başkanı Yıldıray Ölçek'in ismi hiç geçmedi.

 

Fakat AK Partinin Çanakkale Koordinatör Milletvekili Mehmet Balta'nın Genel Merkez'e Yıldıray Ölçek ile devam edilmesi görüşü ortalığı bir anda karıştırdı. Karar Milletvekillerinde İl Başkanına kadar herkesten tepki aldı. İddialara göre ST’ lara giden İl Başkanı Naim Makas resmen Yıldıray Ölçek ile yola devam edilmeyeceğini, yerine isim önerilmesini istedi. STK’lar isimleri önerdi. Teşkilatlar görüşlerini bildirdi. Buna rağmen kongreye iki gün kala aday isim ne Ankara7ya çağırıldı nede ismi açıklandı.  Yine iddialara göre, İl Başkanı Başta olmak üzere Milletvekilleri Yıldıray Ölçek ismini değiştirmekten yana tavır koydu.

 

İHALE YILDIRAY ÖLÇEK’E Mİ KALDI?

Bu yaşananlardan süreç AK Parti’de İl Başkanına  İsyan bayrağını açarak ‘Hodri Meydan’ diyen Yıldıray Ölçek, Merkez İlçe Kongresine tek aday olarak gidiyor ! AK Partinin karışmasına sebep olan sonrasında ise Yıldıray Ölçek’in tek aday olarak kongreye gidecek olması büyük şaşkınlıkla karşılandı.

 

AK Parti merkez ilçe kongresi öncesinde ilginç gelişmeler yaşandı. Kimin aday gösterileceği konusunda karmaşa yaşanan AK Parti’de kimse Yıldıray Ölçek’in tekrar aday gösterileceğine ihtimal vermiyordu. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen temayül yoklamasında AK Parti örgütleri ve STK’ların adaylarının istediği adaylar şaşkın yaratmıştı. Temayülde partililer ve STK’lar Merkez İlçe Başkanı olarak Adnan Öncü, Recep Ragıp Barış, İlker Çiftçi ve Eski Gençlik Kolları Başkanı Orçun Oktay’dan yana tercihlerini kullanmışlardı.

 

MİLLETVEKİLLERİ AYRI, ÖRGÜTLER AYRI ADAY İSTEDİLER!

Temayül yoklamasında önce dönemlerde partide görev almış ve çalışmış isimlerin ön plana çıkması şaşkınlık yaratırken; Milletvekilleri Bülent Turan’ın adayı ile Jülide İskenderoğlu’nun farklı adayları desteklemeleri; iki farklı adayın da teşkilat ve STK’lardan yeteri kadar destek görmemeli daha büyük şaşkınlıkla karşılanmıştı.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın merkez ilçe başkanı olarak görmek istediği isim İl Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Tonka olurken; Jülide İskenderoğlu ise Ergin Sezen'i merkez ilçe başkanı yapmak için çalıştığını parti içi kulislerde konuşuluyordu.

 

İSTENMEYEN ADAM: YILDIRAY ÖLÇEK.. TEHDİT, ŞANTAJ İDDİALARI!

AK Parti’de ise Yıldıray Ölçek istenmeyen adam ilan edilmiş durumda. Bunun ilk sebebi ise; AK Parti Merkez ilçe yönetiminde görevli bir partilinin tehdit ve şantajla istifa zorlanması olayına karışan, yapılan tüm uyarılara karşı olayı duymazdan geldiği iddia edilen, istifaya zorlanan şahsında kendisine bu işleri yaptıran kişiler arasında Yıldıray Ölçek’i göstererek suç duyurusunda bulunması olayı.

 

Diğeri ise Ölçek’in eski AK Parti üyesi bir vatandaşı yolda görerek “Paylaşımlarımın altına neden yorum yapıyorsun, sevmediklerime neden beğeni yapıyorsun. Burası Çanakkale, ayağını denk al yoksa seni içeri attırırım. Başına gelecek işlere ben karışmam. Ona göre” diyerek tehdit etmesi olayı. Her iki olay da şu anda yargılama safhasında olduğu biliniyor.

 

Yaşanan olaylar sonrasında geçtiğimiz aylarda İl Başkanı Naim Makas’ın Yıldıray Ölçek ile bir görüşme yaptığı, bu olaylar sonucunda kendisi ile yeni dönemde çalışmayacaklarını ilettiği, bu kararın alınmasından Jülide İskenderoğlu ve Bülent Turan’ın da haberinin olduğu iddia edildi.

 

ÖLÇEK’İN RESTİ: “ADAYIM, KARŞIMA KİMİ ÇIKARTIRSANIZ ÇIKARTIN”

Merkez ilçe Kongresi öncesinde AK Parti’de istenmeyen adam haline gelen Yıldıray Ölçek’in ise hem temayülde hem de milletvekillerinin tercihleri arasında yer almaması sonucunda rest çektiği öğrenildi. Aday gösterilmemesi halinde, aday çıkartılan ismin karşısına rakip olarak çıkacağını açıkladığı iddia edilen Yıldıray Ölçek'in herkese rest çektiği iddiaları partiyi karıştırdı.

 

KİMSE İSTEMEZKEN TEK ADAY OLDU!

Kongreye 3 gün kala AK Parti’de trajikomik gelişmeler yaşandı! Partililerce istenmeyen adam ilan edilen hatta ‘Yeni dönem de seninle çalışmayacağız” şeklinde görüşülen Yıldıray Ölçek bu hafta sonu gerçekleşecek kongreye tek aday olarak giriyor!

 

TEMAYÜLDEN ÇIKAN HİÇ BİR İSİM KABUL ETMEDİ!

Parti içinden edinilen bilgiye göre; partililerin ve STK’ların Merkez İlçe Başkanı olarak görmek istedikleri; Adnan Öncü, Recep Ragıp Barış, İlker Çiftçi ve Eski Gençlik Kolları Başkanı Orçun Oktay ile nabız yoklaması gerçekleştirildi. Dört isimde partililerin ve STK yöneticilerinin teveccühlerine teşekkür ettikleri ancak görev almak istemedikleri iddia edildi.

 

VEKİLLERİN ADAYLARI KABUL GÖRMEDİ!

Öte yandan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın gönlünden geçen isim olan Kaan Tonka’dan vazgeçerek yerine ASKON Çanakkale Şube Başkanı Eren Türe’yi Merkez İlçe Başkanı olarak destekleme kararı aldığı öğrenildi. Jülide İskenderoğlu ise Ergin Sezen’i desteklemeye devam ediyor.

 

ADAYLAR ANKARA’YA ÇAĞIRILIR GÖRÜŞÜLÜRDÜ..

Önceki süreçlerde AK Parti adayları Genel Merkeze davet edilir, birebir görüşmeler gerçeklenir, ardından da kimin kongreye tek aday olarak gireceği açıklanırdı. Bu kez ise; partililerin istediği isimler teklifi geri çevirirken; Jülide İskenderoğlu’nun adayına karşılık Parti’nin en güçlü ismi olan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın adayına rağmen şok bir gelişme yaşandı!

 

ÇANAKKALE KOORDİNATÖRÜ: “ADAY YILDIRAY ÖLÇEK” DEDİ!

AK Parti Trabzon Milletvekili ve Çanakkale Koordinatörü Muhammet Balta geçtiğimiz günlerde Merkez İlçe kongresi için Çanakkale’ye gelerek aday belirleme çalışmalarını koordine etmeye başladı. Milletvekilleri ve destekleri adaylarla, partililerle görüşen Koordinatör Muhammet Balta Genel Merkeze bilgi vererek adayın partide istenmeyen adam olan Yıldıray Ölçek olması konusunda görüş bildirdiği öğrenildi!

 

Genel merkezinde olur vermesi ile 4 Ekim 2020 günü gerçekleştirilecek olan AK Parti Merkez İlçe Kongresine Yıldıray Ölçek’in tek aday olarak girmesine karar verildiği öğrenildi. Günün erken saatlerinde yaşanan gelişmeler sonrasında Bülent Turan’ın devreye girmeye çalıştığı buna rağmen kesin adayın Yıldıray Ölçek olduğu parti kulislerine bomba gibi düştü!

 
Bu haber 5318 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI