marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Kıyı Emniyeti'nden Balıkçılara Anlamsız Yasak!

Tarih: 04-03-2017 11:26:18 + -


Denizlerde bin bir güçlükle avlanarak Çanakkale ve bölge halkının ucuz balık yemesini için mücadele eden Gırgır Teknecileri iskele yetersizliği nedeniyle mağdur oluyorlar. 150 mil içerisinde sadece iki iskeleye yanaşabilirken Kıyı Emniyet Müdürlüğü yetkisinde olan Kilitbahir Motor İskelesi olarak bilinen iskele Gırgır teknelerine yasaklandı.


Kıyı Emniyeti'nden Balıkçılara Anlamsız Yasak!

1 Eylül – 15 Nisan arasında denizlerde Av Sezonunun açılmasıyla Gırgır tekneleri ile balığa çıkan tekneciler son günlerde seslerini duyurabilecekleri makam bulamıyorlar. Eskiden Türkiye Deniz İşletmelerine ait olan iskelenin Kıyı Emniyet Müdürlüğüne devredilmesi ile rahat bir nefes alan Gırgır Teknesi sahipleri son günlerde anlam veremedikleri yasak nedeniyle iskele durmaları engellendiklerini iddia ettiler.

 

LÜKS YAT VE DALGIÇ TEKNELERİ YANAŞABİLİRKEN BALIKÇILARA YASAK!

 

Kıyı Emniyete ait iskele’ye zaman zaman lüks yatların, Dalgıç teknelerinin hatta her gün kıyıya yanaşır vaziyette gördüğümüz Agenta tekneleri bile Kıyı Emniyet’e ait iskelede durabilirken, zorunlu personel ve tamir ihtiyaçları için kıyıya yanaşan Gırgır Teknelerinin iskele de durması yasaklandığı iddia edildi. Yasaklar nedeniyle mağdur edildiğini belirten Gırgır Teknesi sahibi Kaptan Erhan Çiftçi; “Çanakkale’de sadece 5 adet Gırgır teknesi var. Tabir-i Caizse denizlerde Çanakkale’yi temsil ediyoruz. 1 Eylül ile 15 Nisan arasında avlanma sezonu açıldığında denizlere çıkıyoruz. Hafta da bir veya iki kez ya kıyıya çıkıyor ya da çıkmıyoruz. Onda da zorunlu haller nedeniyle çıkıyoruz; işte personelin ihtiyaçları yada bakım onarım nedeniyle. Çünkü süre kısıtlı ve av sezonunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. 150 mil içerisinde ise sadece Çanakkale Kıyı Emniyet Müdürlüğü İskelesi ile Karabiga’da ki iskeleye yanaşabiliyoruz. Haliyle zorda kaldığımızda çıkabileceğimiz bir iskele olan Kıyı emniyet iskelesine Gırgır Teknelerinin yanaşmasının engellenmesi bizleri mağdur ediyor” dedi.

NEDEN YASAKLANDI BİLMİYORUZ

 

Yaşadıkları güçlüğü anlatan Kaptan Erhan Çiftçi; “Bakın dün gece iskeleye yanaştık. Bu sabah hastaneye gitmek için tekneden ayrıldığımda Kıyı Emniyet Müdürlüğü’nden birileri gelerek gemideki çalışanlara iskeleyi terk etmemiz gerektiğini, iskeleye yanaşmanın yasak olduğunu söylemişler.  Yetkililere ulaşmaya çalıştık ama bugün hafta sonu olduğu için hiç kimseye ulaşamadık. İzin almadan yanaştığımız için midir? Yoksa gırgır teknelerine mi iskeleye yanaşmak yasaklandı anlayamıyoruz. Kimse bize bir açıklamada da bulunmadı. Birileri gelmiş iskeleye yanaşmanız yasak, gidin demiş. Bizim dışımızda burayı kullanan Lüks Yatlar oluyor, Dalgıç tekneleri var. Biz bu durumdan mağdur oluyoruz, bu iskeleye ihtiyacımız var. Para ile yanaşmamızı istiyorlarsa; cüzi bir ücret karşılığında biz buna da razı oluruz. Çok sık kullanmıyoruz zaten; ancak fırtınalı havalarda 2 gün en fazla kalabiliriz, o da belki” dedi.

 

SİYASİLER SÖZ VERMİŞTİ.. BU İŞİ ONLAR ÇÖZER!

 

Av sezonu açılışı için Lâpseki’de törenlere katıldıklarını açıklayan Kaptan Erhan Çiftçi; törenlerde konuyu AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a da ilettiklerini açıklayarak şunları söyledi; “Sezon açılışında Lâpseki’de düzenlenen törende Milletvekilimiz Bülent Turan’da katılmıştı. Törenlerde kendisi ile iskele sorunumuz olduğunu balıkçılar olarak iletmiş, kendisi de bize yeni iskelelerin yapıldığını bu süre içerisinde sıkıntı yaşamamamız için iskelelerden faydalanma imkânı sağlayacaklarını söylemişlerdi. Mağduriyetlerimizi giderecek kim varsa; Milletvekillerimiz, Valimiz herkesten yardım bekliyoruz” dedi. Kaptan Erhan Çiftçi açıklamalarının ardından Kıyı Emniyet Müdürlüğünden gelen talimat sonrasında halatları çözerek kıyıdan teknesiyle ayrıldı.

 HABER VİDEOSU

Bu haber 13225 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI