marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:“Depremler Biga’ya Yöneliyor..”

Tarih: 24-01-2023 06:40:37 Güncelleme: 24-01-2023 06:49:37 + -


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü'nden emekli olan Prof. Dr. Doğan Perinçek, son 30 gün içerisinde meydana gelen depremleri değerlendirdi. Perinçek meydana gelen depremlerle ilgili yaptığı değerlendirmede; “Marmara Denizinde olan Depremlerin KAF'ın Ganos Dağı dolayındaki faylarla devam etmesi beklenirken, öyle olmuyor Biga dolayına yöneliyor” ifadelerini kullandı.


“Depremler Biga’ya Yöneliyor..”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü'nden emekli olan Prof. Dr. Doğan Perinçek, son 30 gün içerisinde meydana gelen depremleri değerlendirdi. Son günlerde peş peşe meydana gelen depremler ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Perinçek; “Çanakkaleli arkadaşlarım. Sizlere önceki aylarda şeytan üçgeninden bahsetmiştim. Aynı şeytan üçgeni tekrar belirgin olarak ortaya çıktı. Neden şeytan üçgeni? Şeytan üçgeni neyi işaret ediyor? Müsaadenizle tekrar açıklayayım. Marmara Denizinde olan küçük depremler odakları Tekirdağ güneyine Şarköy dolayına Marmara Adası dolayına gelince yönünü değiştiriyor Güneybatıya dönüyor; Erdek-Biga-Bayramiç yönünde depremler oluşuyor. Marmara Denizinde olan Depremlerin KAF'ın Ganos Dağı dolayındaki faylarla devam etmesi beklenirken, öyle olmuyor Biga dolayına yöneliyor. Marmara Denizindeki faylar üzerinde yoğunlaşan enerji Erdek-Biga-Çan-Bayramiç-Ayvacık-Ezine dolayındaki faylara transfer ediliyor. Bu durum söz konusu ilçeler dolayındaki faylar üzerinde aşırı enerji yüklenmesine neden oluyor” dedi.

 

DEPREME HAZIRMISINIZ?

Çanakkale’nin yanı sıra Balıkesir’e bağlı Erdek’e de dikkat çeken Perinçek; “Sözünü ettiğim alanlarda uzun yıllardır (en az 287 yıldır) büyük deprem yaşamadık.  Umarım yaşamayız demek istemiyorum. Peki ne demek gerekir; depremin ne zaman geleceğini bilmemiz söz konusu değil ama yaklaştığını söyleyebiliriz. Bu durumda sorumuz şu; Erdek-Biga-Çam-Bayramiç-Ayvacık-Ezine depreme hazır mısınız? Hazır mıyız? Üzgünüm ama hazır değiliz” dedi.
Bu haber 1663 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI