www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Cumhuriyet Bayramı Kutlamasına Pandemi Gölgesi..

Tarih: 29-10-2020 03:56:42 Güncelleme: 29-10-2020 04:04:42 + -


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri dün gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından bugün gerçekleşen bayramlaşma ile devam etti.


Cumhuriyet Bayramı Kutlamasına Pandemi Gölgesi..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri dün gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından bugün gerçekleşen bayramlaşma ile devam etti. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesi sonucunda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyeti'n, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında tebrikatı kabul etti.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tebrikat töreninde Vali İlhami Aktaş, tebrikatı kabul ederek il protokolünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” ile ilgili mesajı okundu. Tebrikat töreni; Vali İlhami Aktaş günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından sona erdi. Vali Aktaş'ın tebrikleri kabul ettiği törenlerde sosyal mesafe kurallarına özen gösterilmesi dikkat çekti.

 

SOSYAL MESAFELİ BAYRAMLAŞMA..

Çanakkale Valisi İlhami aktaş törende yaptığı konuşmada; "Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim En Büyük Eserim” dediği ve Aziz Milletimizin kanını ve canını ortaya koyarak kazandığı İstiklal Savaşının ardından 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimiz, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıran önemli dönüm noktası olmuştur.       

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihte eşine az rastlanır kahramanlıklar gösteren Aziz Milletimiz, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurulan Cumhuriyetimizi 97 yıl boyunca her türlü saldırı ve zorluklar karşısında sahiplenmiş ve korumuştur.  İlelebet yaşayacak olan ve aradan geçen 97 yılda dünyanın saygın güçlü ülkeleri arasında yerini alan Türkiye Cumhuriyeti; bilim, eğitim, sağlık, kültür alanındaki atılımları, büyüyen ekonomisi ve güçlü demokrasisi ile önemli mesafeler kat etmiştir. 

  

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum" ifadelerini kullandı.
Bu haber 3227 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI