marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:"Cumhur İttifakı Çanakkale'ye Yakışıyor"

Tarih: 18-03-2019 06:28:23 Güncelleme: 18-03-2019 07:47:23 + -


Cumhur İttifakı Adayı Ayhan Gider, 16 yılda Çanakkale'ye yapılan yatırımların, Belediye Yönetiminde de yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi...Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider 31 Mart yerel seçimleri için yoğun ama bir o kadar da keyifli bir kampanya gerçekleştirdiklerini açıkladı. "Çanakkaleli hemşerilerimden yoğun ilgi görüyoruz, bunda da 15 yıllık AK Parti iktidarı olarak Çanakkale'de gerçekleştirdiğimiz yatırımların büyük etkisi var" diyen Ayhan Gider; "Çanakkale'ye iktidarımız döneminde yaptığımız yatırımlar, Belediyeyi kazandığımızda yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

 

"15 YILDA ÇANAKKALE'YE 21 MİLYAR 59 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK"

"AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan iktidarında son 15 yılda Çanakkale'ye 21 Milyar 59 Milyon lira tutarında yatırım yaptık" açıklamasında bulunan Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider; "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi. Yatırımlar ile ilgili bilgi veren Ayhan Gider; "Son 15 yılda Türkiye'nin her alanda çağ atlamıştır. AK Parti hükümetlerimiz Çanakkale'yi ise adeta ihya etmiştir. Hiçbir hükümet dönemine nasip olmayan yatırımların Çanakkale'ye gelmesinde Cumhurbaşkanımızın talimatları vardır.

"15 YILDA ÇANAKKALE'Yİ İHYA ETTİK"

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider sözlerini şöyle sürdürdü; "Çanakkale'nin ulaşım ve haberleşme alt yapısı için 3 Milyar 700 Milyon lira harcandı. Bugün Çanakkale 1915 Köprüsünün inşası hızla devam ediyor. Eğitim yatırımları ise 407 milyon lirayı bulmuştur. Okullarımız yenilendi, çocuklarımız teknolojinin nimetlerinden faydalanarak eğitim alıyorlar. Sağlık alanında 484 milyon lira harcanarak ilimizdeki hastanelerin yatak kapasiteleri yıllar içerisinde katlanarak arttı. Orman ve Su işleri bakanlığımız Çanakkale'nin bereketli topraklarını su ile buluşturmak için 3 Milyar 200 milyon TL harcadı, harcamaya devam ediyor. Ülkemizin enerji alanındaki yatırımları için 6 milyar 900 milyon lira yatırım yapıldı yine bu dönemde. TOKİ ile dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi oldular. Üreticimiz ve çiftçilerimize verilen destekler katlandı, 1 milyar 300 milyon lira destekleme ve hibe verildi. Yardıma muhtaç, engelli şehit yakınlarımızı unutmadık; aile ve sosyal politikalar bakanlığı Çanakkale'deki hemşerilerimize 15 yılda 712 milyon TL yardımda bulundu. Kültür ve turizm alt yapıları tamamlandı, kültürel değerlerimiz canlandırılarak Turizmin hizmetine sunuldu. Sadece bu alanda yapılan yatırım ve desteklerin tutarı 194 milyon lirayı buldu. Şimdi Çanakkale Belediyesini AK Belediyecilik ile şaha kaldırmak için göreve talibiz" dedi.

"ULAŞIM SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK, TRAFİK VE OTOPARK SORUNLARINI DA ÇÖZERİZ"

Çanakkaleli vatandaşların en büyük sorununun kent içi ulaşımdan kaynaklı trafik ve otopark sorunu olduğunun bir kez daha altını çizen Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider; "Çanakkale'nin trafik ve otopark sorunu için yapacaklarımızı birçok kez anlattım. Bunları yapamazsınız diyen hiç kimse olmadı. Neden? Çünkü biz 15 yılda bu yana AK Parti iktidarı olarak Çanakkale'nin ulaşım ve haberleşme için 39 milyon 600 Bin lira yatırım gerçekleştirdik. Çanakkale'yi diğer illere bağlamak için devlet yollarını 503 kilometreye, ilçe ve beldelere ulaşım için de 561 kilometre yol yaptık. Bu sürede 330 kilometresi bölünmüş olmak üzere 1064 kilometre yol yaptık. Hükümetimiz en son Çanakkale'de iki kıtayı birbirine bağlamak için Dünyanın en uzun Asma Köprüsü olacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Tüm bu dev yatırımlardan görülebileceği gibi biz Çanakkale'nin şehir içi trafiğini de otopark sorununu da göreve geldiğimiz ilk 1 yıl içerisinde çözebileceğimizi bir kez daha iddia ediyorum" dedi.

"KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALANI ARTTIRACAĞIZ"

Çanakkale'de kişi başına düşen Yeşil Alan miktarını arttıracaklarının sözünü veren Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider; "Çanakkale şehir merkezinde maalesef yeşil alan olarak bir tek Halk Bahçesi var. Esenler'deki özgürlük parkı halk bahçesi gibi ağaçlık bir alan değil. Biz yeşil alanları da arttırmaya talibiz. Çanakkale'nin yüzde 52'si Ormanlık alandır, ama şehir içinde yeterli yeşil alan yok. Oysa AK Parti İktidarı olarak 2003-2017 yılları arasında Bakanlığımız; 919 bin 400 dekar arazide çalışma yaptı, 64 milyon adet fidanı toprakla buluşturdu. Sulama projeleri ile 418 bin 280 dekar alan sulamaya açılarak zirai gelir artışı gerçekleştirildi. AK Parti olarak hükümetimiz son 15 yılda Çanakkale'nin bereketli topraklarının sulanması için 3,2 milyar TL harcamıştır. Göreve geldiğimizde bakanlıklarımız ile birlikte hareket ederek; Çanakkale'nin kent içerisinde yeşil alanlarının arttırılması için çalışma yürüteceğiz. Yıllardır atıl durumda duran ve ıslah çalışması bir türlü yapılmayan Sarıçay'ın ıslahı bile henüz adaylığımız sürecinde başlatılmıştır. Belediye Başkanı olarak seçilmem halinde halkımıza verdiğimiz tüm vaatleri hızla yerine getirecek, daha yaşanabilir, daha çok yeşil alanı olan bir Çanakkale yaratacağız" dedi.

"DEPREMDEN HEPİMİZ KORKUYORUZ, KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HIZLA TAMAMLACA"

Çanakkale'nin deprem kuşağında olduğunu ve zaman zaman meydana gelen depremlerde büyük korku yaşandığına dikkat çeken Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider, Çanakkale'nin çok acele bir şekilde Kentsel Dönüşüme alınması gereken bölgeleri olduğunu belirtti. Gider; "Çanakkale maalesef birinci derecede deprem bölgesidir. Kent içerisinde maalesef birçok yapı ikinci deprem yönetmenliğine göre hazırlanmış, 25 yaşından büyük binalardan oluşuyor. Bu da meydana gelen depremlerde korkularımızı katlayan bir durum. Sosyal Konutlar bölgesi büyük risk taşıyor. Çanakkale Belediyesi burada yaşayan vatandaşlarımız ile ilgili bir çalışma başlatmış fakat süreç yavaş ilerliyor. Bizim TOKİ'nin gücü ile Çanakkale'nin deprem riski yüksek olan alanlarda hızla Kentsel Dönüşümü gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunu da merkezi hükümetten gelecek destek ile hızla bitirmeye talibim. AK Parti hükümeti olarak son 15 yılda Çanakkale'de 420 TL değerinde toplu konut ve sosyal donatı yatırımı yaptık. Hak sahiplerini hiçbir şekilde mağdur etmeden TOKİ öncülüğünde yürütülecek Planlı kentleşme ve konut seferberliği başlatacağız. Halkımızın can ve mal kaybını yaşamaması için önceliklerimizden birisi de bu olacak" dedi.

 

"ÇANAKKALE'Yİ KÜLTÜR VE TURİZM KENTİ YAPMAK İSTİYORUM"

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider, Çanakkale'nin marka bir şehir olduğunu, turizm ve kültür alanında birçok değeri olduğunu belirterek; "Çanakkale çok güzel, dünyanın en özel şehridir. AK Parti Hükümeti olarak Çanakkale'nin tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkartmak, turizm kenti vizyonu için son 15 yılda 193 milyon 80 Bin lira yatırım yaptık. Şehitliklerimiz ihya oldu. Troya Müzesi hayalimizi gerçekleştirdik. Kültür varlıklarımızın tanzim, teşhir ve onarımları için bugüne kadar 90 milyon lira harcadık. Artık bu kültürel varlıklarımızdan, turizm değerlerimizden istifade etmemiz gerekiyor. Bunun için de çeşitli projeler hazırladık ve vizyonumuz da yeşil alanlarıyla, kültürel ve turistik bölgelerimize hızlı ulaşımı sağlamış, Turizm Kenti Çanakkale için, belediye olarak yapacağımız çok iş var. Allah'ın izni ile 1 Nisan günü Belediye Başkanlığını kazandığımızda bu konuda projelerimizi hayata geçireceğiz" dedi.

"ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİNİ ARTTIRACAĞIZ, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZLERİ YAPACAĞIZ"

"Çanakkale'nin en büyük değerlerinden birisi Üniversite'dir" açıklamasında bulunan Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider; "Üniversite Çanakkale için bir nimettir. Üniversite ile Belediye işbirliğini arttırmak zorundayız. Bir çalışma yaptırdık, Üniversite öğrencilerimiz Çanakkale Belediyesinden neler istiyor? Yerel yönetimden memnunlar mı? Öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal etkinlik yapacakları mekanlar istiyorlar. Spor yapacakları alanlar istiyorlar. 17 yıldır yerel yönetimin başında olanlar maalesef bunları yapmamışlar. AK Parti hükümeti olarak bizler eğitim için 406 milyon 94 Bin lira yatırım yapmışız. Teknolojik gereçler, modern derslikler, teknolojinin yaygınlaştırılması gibi yatırımlara harcanmış bu para. İlçelerde yeni bölümler açmışız. AK Parti olarak biz bu yatırımları arttırmayı hedeflerken; bakanlıklardan gelecek bu yatırımlara yerel yönetimler olarak bizlerde katkı yaparak gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimi için tesisler yapmak zorundayız. Spor yapamayan, bir müzik aleti çalamayan gencimiz, öğrencimiz kalmayacak. Eğer istenirse üniversite ve yerel yönetim işbirliği ile yapamayacağımız şey yoktur diye düşünüyorum. Buradan gençlerimize söz veriyorum; bana 1 yıl süre versinler, yer tahsislerini yaparak hızla gençlerimizin ihtiyaçları olan sosyal ve kültür merkezleri yaratarak her türlü faaliyetlerini yürütebilecekleri tesisler yapacağım" dedi.

 

"YAŞLI, ENGELLİ VE YARDIMA MUHTAÇ HEMŞERİLERİM BAŞIMIN TACIDIR"

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider, yaşlı, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik projeleri olduğunu da hatırlatarak; "Her hemşerimiz bizim için değerlidir. Oy versin vermesin AK Parti olarak nerede yardıma muhtaç, engelli, bakıma muhtaç vatandaşımız varsa; onlara ulaştık onların dertlerine derman olmaya çalıştık. Sadece bu yardımlara hükümetimiz son 15 yılda Çanakkale'de 712 milyon lira yardım yapmıştır. Aç, açıkta nerede bir vatandaşımız varsa yanında olduk. Çanakkale'de hiçbir geliri olmayan insanlarımız var. Bunlara maaş bağlattık. Yaşlılarımız, engellilerimiz yardıma muhtaç insanlarımız benim başımın tacıdır. Sosyal yardımları bakanlığımız yapıyor ama Belediye olarak biz ne yapıyoruz? Neler yapmalıyız? Avrupa ölçeğinde projeler hazırladık. Öncelikle yaşlılarımızı yalnızlıklarından kurtaracağız. Avrupa da yaşlılar ilk okul öğrencileri ile birlikte vakit geçiriyorlar. Bunu Çanakkale'de sağlayacağız. Belediye olarak evde, yerinde bakımların yapılmasını sağlayacağız. Bunu mahalle mahalle araştırarak yapacağız. Nüfusumuz yaşlı ama bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Engellilerimizi, yaşlılarımızı başta yardıma muhtaç hemşerilerimizin istihdamı için iş dünyası ile İŞKUR ile ortak çalışma yaparak, onlara pozitif ayrımcılık sağlayarak ekonomiye kazandıracak projelerimizi hayata geçireceğiz" dedi.

"YAPACAK ÇOK İŞİMİZ OLDUĞUNU BİLMEK BENİ HEYECANLANDIRIYOR"

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkanı Ayhan Gider; 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmaları hakkında bilgi veren Ayhan Gider; "Günlerdir dur durak bilmeden geziyor, vatandaşlarımıza temas ediyoruz. Eksiklikleri dinliyoruz, neler yapabiliriz, neler yapmalıyız ki hemşerilerimin yaşam standartlarını arttırmalıyız bunlara bakıyorum. Çanakkale maalesef hor kullanılmış bir obje gibi. Kötü yönetilmiş bir şehir. Yapılabilecek o kadar basit işler var ki; yapılmamış, ihmal edilmiş. Yapılması gereken çok acil işler var; yıllardır yapılmadığından artık yapmak bile uzun sürecek işler; trafik sorunu gibi otopark sorunu gibi. Tiyatro salonları, gençlik merkezleri, kongre toplantı salonları gibi Çanakkale'nin sosyal hayatının adeta muhtaç olduğu tesisleri bırakın yapmak adı bile anılmamış. Bu tesislerin şehrin merkezinde olması gerekir ama şehrin merkezinde yer kalmamış. Adaylığım öncesinde Çanakkale iyi yönetiliyor sanıyordum ama aday olunca gördüm ki Çanakkale gerçekten de çok kötü yönetiliyor. Yapılması acil olan, düzeltilmesi gereken o kadar çok şey var ki; bunları yapabilmek için isteğim ve heyecanım artıyor. Çanakkale'yi yaşanabilir bir kent haline getiren Belediye Başkanı olmak istiyorum. Bu şekilde anılmak istiyorum. 17 yıllık bu yönetime belediyecilik bile diyemiyorum; halkımızı gerçek belediyecilik ile tanıştırmak istiyorum. Bunun için her bir hemşerimin oyunu istiyor ve desteklerini bekliyorum. Elini her sıktığım, derdini dinlediğim her hemşerime birlikte daha iyi bir belediyecilik yapabiliriz diyorum. Biz daha iyi bir belediyecilik yapacağız" dedi.
Bu haber 6202 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI