Bugun...
Bizi izleyin:CHP'nin Biga Kozu "Özgür Ceylan"

Tarih: 11-06-2018 07:05:46 Güncelleme: 11-06-2018 11:26:46 + -


24 Haziran seçimlerinde partilerin sıralamasında seçilebilecek konumdaki tek Bigalı isim Özgür Ceylan oldu. CHP'nin seçim stratejisi seçim sürdüğü Özgür Ceylan iddialı konuşuyor ; "Birinci partiyiz"


CHP'nin Biga Kozu

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale 2. Sıra Milletvekili Adayı Özgür Ceylan,24 Haziran seçimleri öncesi Çanakkale’de birinci parti olduklarını söyledi. Ceylan  "Ana gündemimiz üretime geçmek, üretmeden tüketen konumundan çıkmak olacak. Bunu başaracağımıza inanıyoruz. AKP’nin israf ekonomisi yolsuzluğu yaygınlaştırdı, yoksulluğu derinleştirdi. Tek adam yönetimi altında ülkemiz yatırımsızlık, üretimsizlik ve kirli sanayilerin yanı sıra kötü yönetime de mahkûm edildi” dedi.

 

Çanakkale siyasetinde adaylar arasında ilk 2 sırada yer alan tek Bigalı olan Özgür Ceylan, Biga'yı köy köy gezerken, Çanakkale Merkez ve ilçelerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Biga, Çan ve Yenice bölgesinin yanı sıra Çanakkale'nin tamamını çok önemsediğini söyleyen Özgür Ceylan; "Bu seçim çok önemli. Ülkemizin gariban insanları için, geleceğimiz için bir umut ortaya koyduk. En çok ihtiyacımız olan şey umuttur. Ve bizler de bu umuda sahip çıkacağız. İnsanlarımızın sırtımıza yüklediği bu değerli yükü hakkıyla taşıyacağız. Adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Tüm Çanakkalelilerin desteğiyle güzel işler ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı. Çanakkale Milletvekili 2. Sıra Adayı Özgür Ceylan özetle şöyle konuştu:

 

“SEÇİM YOKKEN DE KÖYLERDEYDİK”

“Ben İlçe Başkanlığı yapmanın avantajlarını yaşıyorum. Biz yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte seçimden seçime değil, seçim olmadığı zamanlar da köylerimizi ziyaret ettik. Köylülerimizle birlikte çay içtik, dertleştik. Onlardan dinlediklerimizi il yönetimlerimize ve genel merkezimize ulaştırmaya çalıştık. Son zamanlarda köylerimizde nüfus azalıyor. Bu da ciddi bir tarım politikasının olmamasıyla ilgili. Çiftçimiz hangi ürünü ekeceği konusunda bilgilendirilmiyor. Ürünler maliyetine karşılamadan satılıyor. Biga’mız süt fiyatlarının belirlendiği bir adres iken, süt tekellerinin ağzına bakar duruma düşürüldü. Oysa ciddi bir tarım politikası ve planlama ile köylülerimiz para kazanmaya başlayacaklar. Böylece köyde huzur ve refah bulan gençlerimiz köyden göç etmekten vazgeçecek. Bakın köylerden göç eden çiftçilerimizin üretici adayı çocukları, şehirlere göç ederek, tekel firmaların tezgâhlarında emeklerinin çok altında ücretlerle çalışıyorlar. Bu hükümet, bütün üretim alanlarını küresel şirketlerin tekeline bırakarak bu ülkeye en büyük kötülüğü yaptı. Denizlerimizi, ormanlarımızı, köylerimizi, insan kaynağımızı iyi değerlendiremiyoruz. Çok acı bir gözlemimi daha paylaşmak istiyorum.”

 

"YENİ ANAYASA LAZIM"

"Türkiye, demokratik ve uygar dünyadan uzaklaşıyor. Yurttaşlarımız, baskıcı ve hukuksuz bir anlayışla yönetiliyor. Bunları hak etmiyoruz. Biz yeni bir Anayasa yapmanın gerekliliğine inanıyoruz. Bu yeni Anayasa ile eskisinden daha demokratik bir sisteme geçiş yapacağız. Cumhurbaşkanlığı’nı tüm ulusu temsil edecek şekilde tarafsız ve partiler üstü bir konuma getireceğiz. Cumhurbaşkanı’nın yetkilerini sembolik düzeyde sınırlı tutacağız. Yeni Anayasanın tüm siyasal partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, demokratik kitle örgütlerinin, meslek örgütlerinin, sendikaların ve yurttaş inisiyatiflerinin geniş katılımıyla hazırlanmasını sağlayacağız. Tek adam rejimine karşı, yurttaşlarımızın adalet ve hukuk özlemini yansıtan, siyasal çoğulculuğu ve bir arada yaşama kültürünü yeşertecek yeni bir toplumsal sözleşmeyi hayata geçireceğiz."

“TOHUM ENSTİTÜSÜ KURACAĞIZ”

“Türkiye’yi tarım ve hayvancılıkta ithalatçı olmaktan çıkarıp, kendi kendine yeter ve ihracat yapar hale getirmemiz gerekiyor. Başta mazot ve gübre olmak üzere tarımda girdi fiyatlarını makul düzeyde tutamazsak çiftçimizi nasıl mutlu edebiliriz. Biz çiftçimize mazotu 3 TL’den vereceğiz. Bugün çiftçimiz tohum bulamıyor. İsrail’den tohum almak zorunda bırakılıyoruz. Kuracağımız Tohum Enstitüsü ile bu sorunu ortadan kaldıracağız ve çiftçimize toprağa en uygun tohumları vereceğiz. Şeker fabrikalarının özelleştirme kararlarını iptal edeceğiz. Meraların köyün ortak malı olarak kalmasını sağlayacağız.”


"DIŞ BORCUMUZ 450 MİLYAR DOLAR"

"Ülkemizin tek adam rejimi tarafından yönetilmesi, ekonomimizin büyüme ortalamasını diğer ülkelerin gerisinde bıraktı. Dış borç stokumuz 450 milyar doları aştı. Özel firmaların birikmiş döviz borçları ve yüksek cari açık nedeniyle döviz kurları sürekli artarken, ülkemiz yüksek faiz ve yüksek kurdan oluşan karanlık bir döngünün içine çekiliyor. AKP’nin rant ekonomisi bir avuç zengin yaratırken, milyonları yoksulluğa mahkum etti. Ülkemizin içinde bulunduğu bugünkü kriz hali Saray rejiminin plansız ve günübirlik müdahalelerinin etkisinden nasibini aldı. Üretim olmayan bir ekonomi politikası yürütülüyor. Dolaylı vergilere yaslanarak gelir dağılımındaki adaletsizlik artıyor. Türk Lirası son beş yılda en çok değer kaybeden paralardan biri haline geldi. Dışa bağımlılığın artması nedeniyle yükselen döviz fiyatlarıyla yapılan her ithalat mal ve hizmetlere yansıyor. Türkiye’de bugün 16 milyon insanımız yoksul, 6 milyon insanımız işsiz. Ekonomimizin ana gövdesini oluşturan çalışanlar, emekliler ve yoksul halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir refah ortamı yaratılamıyor. Sosyal adaleti gerilemiş, toplu sözleşme ve grev hakları kullanılamaz hale gelmiş, ekonomik öngörülebilirlik ortadan kalkmış bir garabet durumla karşı karşıyayız. Teknoloji kullanımını artıran, rekabetçi ve yüksek katma değer üreten bir ekonomiye ihtiyacımız var. AKP’nin israf ekonomisi yolsuzluğu yaygınlaştırdı, yoksulluğu derinleştirdi. Tek adam yönetimi altında ülkemiz yatırımsızlık, üretimsizlik ve kirli sanayilerin yanı sıra kötü yönetime de mahkûm edildi."

GÜNEŞ ENERJİSİ VİZYONU

"Bizim biran evvel silkinerek kendimize gelmemiz gerek. Farklı olarak güneş enerjisi vizyonumuz var. Tarımda enerji masrafını düşürmek için 10 yıl vadeli 0 faizli kredi vererek tarımsal üretimde kullanılacak enerjiyi üreticimizin güneş panelleriyle üretmesini, tasarruf için düşürmesini sağlayacağız. Bunu sulama birlikleri için de değerlendirdik. Sulama birlikleri satılmamalı, köylünün malı olarak kalmalıdır. Devlet de bunu desteklemelidir. Bunun dışında kooperatifleşmeyi teşvik edeceğiz. Ana gündemimiz üretime geçmek, üretmeden tüketen konumundan çıkmak olacak. Bunu başaracağımıza inanıyoruz."

 

“HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ”

“Üretime dayalı, gelirin hakça bölüşüldüğü refah ekonomisine geçeceğiz. Her ailenin bir evi, her evin bir maaşı olacak. Türkiye ekonomisinin her yıl en az yüzde 7 büyümesini hedefliyoruz. Başta dış yatırımcılar olmak üzere her türlü yatırımcı için şart olan öngörülebilir ve güvenilir yatırım ortamını oluşturacağız. Kişi başına düşen milli gelirimizi ilk etapta 15,000 dolar düzeyine çıkartarak orta gelir tuzağından kurtulacağız. Kontrolsüz kamu harcamalarıyla bozulmuş olan bütçe dengesinden kaynaklanan enflasyonu yüzde 5’e, faiz yüzde 7’ye düşüreceğiz. Cari açık hedefimiz yüzde 3. 5 Yıl içerisinde en az 5 yerli markayı dünya markası haline dönüştürmeyi hedefleyen AR-GE ve teşvik politikaları uygulayacağız. Üretime dayalı ve küresel ölçekte rekabet edebilir ekonomik model sayesinde işsizlik oranlarını 5 yıl içinde yüzde 5’e düşüreceğiz. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde neredeyse 10 yıldır devreye girmeye başlayan “dördüncü kuşak endüstrinin”, yani *Endüstri 4.0’ın gerektirdiği üretim yapısı ve teknolojisini geciktirmeden ülkemize kazandıracağız. İhracatımız 5 Yıl içerisinde iki katına çıkacak. Bütün gelişmiş ekonomilerin yoğun biçimde kullandığı demiryolu taşımacılığını modern yöntemlerle Türkiye genelinde geliştireceğiz.”

 

“ÜLKE YÖNETMEK BİZİM GELENEĞİMİZDE VAR”

“Bizler Anadolu’nun Okulu, yolu, altyapısı olmayan kasaba ve köylerinde, başta şeker fabrikaları olmak üzere dokuma, çimento, demir-çelik, maden ve gıda fabrikalarını kurmuş; kamu kaynaklarıyla yerli ve milli üretimi başlatarak kitlesel istihdamı sağlamış partisinin üyeleriyiz. Yokluk yıllarında üretim ekonomisini seçmiş ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını yiyenler bunu bilemez. Ülkemizin zenginliğini yiye yiye bitiremediler. Emeklerimizi ve geleceğimizi betona yatırdılar. Plansız ve programsız uygulamalarla çocuklarımızın geleceklerini çaldılar. Tüm bunları sona erdirmek için geliyoruz. Türk insanı cefakârdır, sabırlıdır. Ancak aynı zamanda zekidir de. Bugün artık iktidarda olanlara yeterince şans veren insanımız bundan sonra bu yok oluşa izin vermeyecektir. Ben bu baskın seçim sürecinde görüştüğüm hemşerilerimizden bunu görüyorum.”


"ŞİMDİDEN HUZUR VE BİRLİKTELİĞİ SAĞLADIK"

"Türkiye bir kırılma noktasında. Ülkemiz bugün tarihi bir kararın eşiğinde. İktidar her şeyin yolunda olduğunu söylüyordu. Son zamanlardaki seçim konuşmalarını dikkatle dinlediğinizde ise hiçbir şeyin yolunda olmadığını ve düzeltmek için yeniden seçilmek istediklerini söylüyorlar. Artık tamam diyor insanımız. Artık aynı yalanlara kanmak istemiyorlar. Çanakkale'nin tüm ilçelerini geziyoruz. İl başkanlığımız, ilçelerimiz, belediye başkanlarımız, partililerimiz başta olmak üzere sahalardayız. Partililerimizin ötesinde bizi dinleyen ve ikna olan hemşerilerimiz, sahaya çıkıyor ve başka insanları ikna etmeye çalışıyorlar. Anlatıyorlar, tartışıyorlar ve kavga etmeden, sıkılmadan, üşenmeden gerçekleri anlatmaya çalışıyorlar. Güzel bir birliktelik ortaya çıktı. Bizim en büyük projemiz olan huzur ve iklim ortamı şimdiden oluşmaya başladı. Bu bizi sevindiriyor. Halkımızdan gördüğümüz destek ise enerjimizi daha çok yükseltiyor."

"5 TEMEL SORUNUMUZ VAR"

"Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce her fırsatta ifade ediyorlar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu sivil toplum kuruluşlarına, akademik çevrelere başta olmak üzere salon toplantılarıyla, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce ise kalabalık katılımlı mitinglerde ülkemizin 5 temel sorununu ve çözüm önerilerimizi anlatıyorlar. Biz adaylar da kendi seçim bölgelerimizde köy köy, ilçe ilçe geziyoruz. Seçim bildirgemizin de temelini oluşturan bu 5 temel sorun; Adalet ve demokrasi, eğitim, ekonomi, dış politika ve toplumsal barış. Bildirgemizde bu sorunlara ilişkin kısa durum değerlendirmeleri yaptıktan sonra vaatlerimizi tek tek sıraladık. Öyle bir bildirge hazırladık ki toplumda sorununa temas etmediğimiz hiçbir grup kalmadı."
 

"ÇOCUKLARIMIZI VE GENÇLERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

"Çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Yükseköğrenim öğrencilerimizin yurt sorunlarını tamamen çözeceğiz. Yükseköğrenim gören öğrencilerimize, her 19 Mayıs’ta 500 TL gençlik bursu ve her 29 Ekim’de 500 TL Cumhuriyet bursu vereceğiz. Üniversite öğrencilerine verdiğimiz bursları, mezuniyetten sonra iş buluncaya kadar iki yıl süreyle ödemeye devam edeceğiz. Her sene 10,000 üniversite mezunumuzu dünyanın değişik ülkelerinin en iyi okullarına yüksek lisans ve doktora yapmak üzere gönderilecek. Bu gençlerimizin, yurda döndüklerinde, ülkemizin üniversitelerinde, sanayisinde, kültür ve sanat hayatında etkin rol oynamalarını sağlayacağız. Bütün çocuklarımıza kaliteli eğitim imkânı sunacağız. Okul Öncesi Eğitimi zorunlu hale getireceğiz. İkili eğitimi tümüyle kaldıracağız. Tam gün eğitim sistemine geçeceğiz. Taşımalı eğitim ve birleştirilmiş sınıf uygulamasını sona erdireceğiz. Çocuklarımızı istemediği okul türüne yönlendirmeyeceğiz. Proje okul uygulamasını kaldıracağız. Okullar için zorunlu bağış alınmasını engelleyeceğiz. Hiç bir sınavdan giriş ücreti almayacağız. Engelli çocuklarımız için özel eğitim programlarını geliştireceğiz. Devlet bu evlatlarımızın hayat boyu güvencesi olacak. Öğretmenliğin statüsünü güçlendireceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz. Öğretmenlere, Eğitim-Öğretim yılı açılışında verilen ikramiyeden bağımsız olarak, her 24 Kasım’da bir maaş ek ödeme yapacağız. Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız. Öğretmen alımında mülakat sistemini kaldıracağız."

 

"AR-GE ODAKLI ÜRETİM YAPACAĞIZ"

"Endüstri 4.0’ın yarattığı bütün fırsatları değerlendirerek, Türkiye’yi teknolojik gelişme üssüne dönüştüreceğiz. AR-GE harcamalarının GSYH’ye oranını hızla artıracak ve AB ortalaması olan % 3’e ulaştıracağız. AR-GE desteklerine erişimi kolaylaştıracak, firmaların tek noktadan her türlü desteğe başvurabilmesini sağlayarak, araştırma ve ürün geliştirme çabası içindeki girişimcilerin, bürokratik engellere takılmasının önüne geçeceğiz. Nitelikli üretimi gerçekleştirmek ve bilgi ekonomisini tesis etmek için, gençlerimizin bir yabancı dil, yazılım ve kodlama öğrenmesini sağlayacağız. Böylelikle Yüksek Yetenek İnşası’nı gerçekleştireceğiz. Türk Tasarım Danışma Konseyi’ni etkin kılacak, “Türkiye Tasarım Enstitüsü”nü kuracağız."


"SİVİL TOPLUMU YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ"

"Özgürlükçü demokrasinin ve denge denetleme mekanizmalarının vazgeçilmez bir unsuru olan örgütlü toplumu güçlendireceğiz. Dernekler, vakıflar ve sendikalar ile ilgili mevzuatı gözden geçirerek çağdaş ve demokratik bir yapıya kavuşturacağız. Kamu yararı gözeten sivil toplum kuruluşlarının kurumsal ve mali özerkliklerini yasal güvence altına alacağız. Örgütlenme özgürlüğünü kısıtlayan ve zorlaştıran bürokratik ve yasal engelleri kaldıracağız. Meslek örgütlerine yönelik siyasi baskı ve müdahaleleri önleyeceğiz. Meslek örgütleri mevzuatını örgütlerin kurumsal özerkliğini güçlendirecek şekilde ve paydaşların katılımıyla yeniden düzenleyeceğiz."

 

"BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÇOK ÖNEMLİ"

"Özgür basını yasama, yürütme ve yargıdan sonra, demokrasimizin dördüncü kuvveti haline getireceğiz. Yurttaşların gerçekleri öğrenme hakkının önündeki tüm engelleri kaldıracağız. İnternet ve sosyal medya yasaklarını kaldıracağız. RTÜK’ü bir baskı ve sansür aracı olmaktan çıkaracağız. Medyada tekelleşmeye son vereceğiz. Medyanın bağımsızlığını temin etmek üzere, medya kuruluşu sahiplerinin başka ticari faaliyetlerde bulunmasını sınırlandıracağız. Medya kuruluşlarını iktidar güdümüne sokmak için kamusal kaynakların ödül, kamusal cezaların sopa olarak kullanılmasına son vereceğiz. TRT ve Anadolu Ajansı’nı idari ve mali açıdan özerkleştirerek siyasal tarafsızlıklarını sağlayacağız. Bu kurumlardaki siyasi kadrolaşmalara son vereceğiz. Gazetelerin dağıtımının bütün medya sahiplerinin ortak olduğu bir şirket tarafından yapılmasını sağlayacağız. Gazetelerin dağıtımının tekelleşmesine izin vermeyeceğiz. Medyada sendikalaşmayı zorunlu hale getireceğiz. Medya çalışanlarının özgürlüklerini patronlarına karşı güvence altına alacağız. Basın İlan Kurumu ve RTÜK’ü yeniden yapılandıracağız. Her iki kurumda da gazeteci sendikalarının temsil edilmesini sağlayacağız. Basın İlan Kurumu aracılığı ile verilen kamu ilanlarının fiyat tarifesini objektif kıstaslara bağlayacağız. Televizyonlarda gösterilen zorunlu ilanların kamu spotu adı altında ücretsiz propaganda aracı olarak kullanılmasına son vereceğiz. Yerel medyanın özgür ve objektif bir biçimde yayın yapabilmesi için ekonomik sorunlarını çözeceğiz. Bağımsızlıklarını destekleyeceğiz. Reklam gelirlerinin adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak, vergi yüklerini azaltacağız."


"AİLE SİGORTASI İLE ŞİDDETLİ YOKSULLUĞA SON VERECEĞİZ"

Aile Sigortası projemiz ile yoksul hanelere sabit miktarda bir destek sağlamayacağız. Hanelerin durumuna ve mevcut gelirlerine göre değişecek şekilde bir takviye yapacağız. Bu sayede, düşük bir maliyet ile şiddetli yoksulluğa son verecek ve tüm hanelerimizin aylık gelirinin 1.000 TL’nin üstüne çıkmasını sağlayacağız. Aile Sigortası projemizin ilk aşaması, projenin bahsedilen idari yapısı kurulana kadar, acil yoksulluk sorununu çözmek için başlatacağımız Aile Maaşı uygulaması olacaktır. Mevcut iktidar, yoksullar için yıkıma yol açacak bir enkaz bıraktığı için, seçimlerden sonra hızla uygulamaya sokacağımız bu destek programıyla 15 Eylül 2018 tarihinden itibaren GSS primleri devlet tarafından ödenen (yeşil kart sahibi) her hanedeki kadınların hesabına aylık 1.000 TL yatıracağız. Aile Maaşı bağlanan ailelere, asgari ihtiyaçlarını karşılayacakları şekilde su, elektrik ve ısınma desteği vereceğiz. 45 bin yeni kamu istihdamıyla her 500 haneye bir aile danışmanı atayacağız. Aile ekimleriyle aynı binada faaliyetlerini yürütecek aile danışmanları, her hanenin sadece ekonomik değil, aynı zamanda sosyal sorunlarıyla bire bir ilgilenerek, aileler talep etmese bile yaşadıkları sosyoekonomik sorunların çözümü için katkı sağlayacaktır. Bu idari yapı sayesinde Aile Sigortası Projesi kapsamında, her yoksul aileyi mevcut hükümetten daha etkin bir kaynak kullanımı ile rahat ettirecek desteğe kavuşturacağız. Aile Maaşı ile ilk etapta 8 milyon, Aile Sigortası’nın tam olarak uygulanmasıyla, sosyal yardımları kesmeden, 16 milyon yurttaşımızın şiddetli yoksulluk sorununu ortadan kaldıracağız. Aile Sigortası Projesi’nin yıllık maliyeti, mevcut sosyal yardım bütçesine denk olacaktır. Ücretler genel seviyesini yükselterek ve istihdam açığını kapatarak yoksul sayısını azaltacağız. Aile danışmanlarının aile içi şiddetin engellenmesi ve istihdam odaklı yönlendirme sağlamasıyla sosyal sorunların önüne geçeceğiz."

 

“ÖNCE KENDİMİZİ ANLATACAĞIZ, SONRA DA SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Bigalı olmakla gurur duyuyorum. Biga, Çan ve Yenice yöremizdeki hemşerilerimizin desteğini hissediyorum. Adaylar arasında sıralamadaki yeri en iyi olarak Biga, Çan ve Yenice yöresini temsil edecek konumda olduğumu görüyorum. Bu durumun üzerime yüklediği sorumluluğu da hissediyorum. Ben hemşerilerime güveniyorum. Ancak Çanakkale genelinde de ciddi ilgi olduğunu görüyorum. Sadece benim şahsımda değil, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’ye ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgi de artıyor. İnsanlarımız yalanlara inanmıyor artık. Bu desteklerle Çanakkale’de güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. 24 Haziran’a kadar sıkmadık el bırakmayacağız. Daha çok çalışacağız. 24 Haziran akşamı da sandıklara sahip çıkacağız. Hep birlikte başarılı olacağız.”
Bu haber 7374 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI