Bugun...
Bizi izleyin:CHP’de Hedef: 30 Mart 2019 Yerel Seçimleri

Tarih: 02-07-2018 11:20:08 + -


CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan Çanakkale il genelinde alınan sonuçları değerlendirdi. Alınan sonuçlarda Çanakkale halkının Cumhurbaşkanı olarak Muharrem İnce’yi tercih ettiklerini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ciddi oy kaybı yaşadığını belirten Güneşhan; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz seçim sonuçlarını kendi içimizde detaylı ve ayrıntılı bir şekilde değerlendireceğiz. Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere de en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.


CHP’de Hedef: 30 Mart 2019 Yerel Seçimleri

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan Çanakkale il genelinde alınan sonuçları değerlendirdi. Alınan sonuçlarda Çanakkale halkının Cumhurbaşkanı olarak Muharrem İnce’yi tercih ettiklerini ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ciddi oy kaybı yaşadığını belirten Güneşhan; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz seçim sonuçlarını kendi içimizde detaylı ve ayrıntılı bir şekilde değerlendireceğiz. Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere de en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

 

“SEÇİLEN TÜM MİLLETVEKİLLERİNİ KUTLUYORUM”

 

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan seçim sonuçlarını değerlendirdi. Güneşhan öncelikle Çanakkale halkına seçimlere katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “Demokrasiye olan inançlarından dolayı yüzde 91,2 katılım oranıyla toplamda 371 bin 45 hemşerimize ve seçmenlerimizi kutluyorum. Seçimler sonucunda başta Genel Başkan yardımcımız Muharrem Erkek olmak üzere Özgür Ceylan, Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’u kutluyor ve başarılar diliyorum. Çanakkale için son derece önemli olan iki konunun yakından takipçisi olacağız. Bunlardan birincisi Yabancılara konut satışı diğeri ise; yatırımlara teşvikte öncelikli bölgeler kapsamında ikinci bölgeden çıkartılarak üçüncü veya dördüncü bölgeye alınması konularıdır.

 

“ADALETSİZ, ANTİ-DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLDU”

 

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan seçimlerin adaletsiz ve anti-demokratik bir seçim olduğunu ifade ederek; “Öncelikle seçimler OHAL altında yapılmıştır. Bugün artık melez demokrasilerde bile OHAL şartları altında seçimler yapılmıyor. Devletin tüm olanakları bir siyasi anlayış ve AKP için kullanılmıştır. Tüm basın, TV kanalları ve internet medyası yığınla AKP aleyhinde haber yaparak halkın doğru ve gerçek bilgi sahibi olmasını engellemiştir. Bu sonuçlarla birlikte ülkemizde maalesef Parlamenter Sistem sona ermiştir. Parlamenter, demokratik, laik, hukuk cumhuriyetinden hükümet sistemine geçilmiştir. Yasama, yürütme ve yargı ile dördüncü güç olarak kabul edilen medya tek bir kişinin elinde toplanmıştır. Türkiye için bu durum başlı başına beka sorunu olmuştur ve bunun bedelini hep beraber ödeyeceğiz” dedi.

 

“MUHARREM İNCE ÇANAKKALE’DEN BİRİNCİ ÇIKMIŞTIR”

 

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan’ın ciddi anlamda oy kaybına uğradığına dikkat çeken CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Seçimlerde bizlerin öncelikli sorumluluk alanı Çanakkale’dir. Çanakkale’de Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce yüzde 43,79 oranında oy almıştır. MHP’nin de desteklediği Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 41,93’ünü almıştır. 2014 yılına bakıldığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı yüzde 51 oy almıştı. Bu sonuçlara bakıldığında Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale’de ciddi bir oy kaybına uğramıştır. Çanakkale sonuçlarında Muharrem İnce sandıktan birinci çıkmış, hemşerilerimizde Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiştir” dedi.

 

“SEÇİM SONUÇLARINI KENDİ İÇİMİZDE DETAYLICA İNCELEYECEĞİZ”

 

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere daha iyi hazırlanacaklarına dikkat çeken CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Genel seçimlerde ise partiler seçimlere ayrı ayrı girmemişlerdir. Millet ve Cumhur ittifakı adı altında seçimlere girmişlerdir. Millet ittifakını CHP, İYİ parti ve SP oluşturmuş olup toplamda 190.000 oy almıştır. AKP ve MHP’den oluşan Cumhur ittifakı ise 160.000 oy almıştır. Milletvekili dağılımı ise Millet ittifakı iki, Cumhur ittifakı iki milletvekili olarak paylaşılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz seçim sonuçlarını kendi içimizde detaylı ve ayrıntılı bir şekilde değerlendireceğiz. Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere de en iyi şekilde hazırlanacağız. Bu seçim sonuçları da açıkça gösteriyor ki Çanakkale belediye başkanlığı seçimlerinin en büyük favorisinin yine açık ara CHP’dir. CHP’nin oyu Çanakkale merkezde % 44  - AKP’nin oyu ise %27’dir. Bu seçim sürecince canla başla çalışan tüm örgütlerimize, gençlik ve kadın kollarımıza, sandıkların güvenliği için 18 saat sandık başında kalıp sandık güvenliğini sağlayan, Sandık görevlilerimize ve Müşahitlerimize, Güvenliğimizi sağlayan emniyet mensuplarımıza Sandık seçim kurullarında görev yapan tüm görevli arkadaşlarımıza Tarafsız yayın yapan tüm basın mensuplarımıza çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 1131 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI