marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkale TROY-MUN Konferanslarına Ev Sahipliği Yapıyor

Tarih: 26-11-2022 06:40:18 Güncelleme: 26-11-2022 07:37:18 + -


TROY-MUN Birleşmiş Milletler Konferansı, 21-27 Kasım tarihleri arasında pek çok ilden ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile Çanakkale'de gerçekleşiyor.


Çanakkale TROY-MUN Konferanslarına Ev Sahipliği Yapıyor

TROY-MUN Birleşmiş Milletler Konferansı, 21-27 Kasım tarihleri arasında pek çok ilden ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımı ile Çanakkale'de gerçekleşiyor. Gençlerin İngilizce konuştuğu, tartışma kültürünü benimsediği, topluluk önünde konuşma deneyimi edindiği hem bireysel hem de ekip çalışması gerçekleştirdiği, dünya çapında en prestijli öğrenci etkinliklerinden sayılan Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansları öğrencilere hem akademik hem de sosyal açıdan katkı sağlıyor.

 

Çanakkale'de düzenlenen ve Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği TROY-MUN Konferansına ise, Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay da katılarak gençler, öğretmenler, eğitmenler ve yöneticilerle bir araya geldi. Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Vekili Mutluay, bu konferansların gençler için oldukça önemli olduğunun altını çizerek, akademik bilgi ve becerinin yanı sıra dil pratiği de yapacak olan gençlerin aynı zamanda dünya gündemindeki pek çok konuyu tartışarak genel kültür kazanımı da elde edebileceklerini vurguladı.

Konu başlıklarından olan iklim krizini de çok önemli bulduğunu ifade eden Mutluay, “Özellikle Paris İklim Anlaşması ve Kyoto Protokolü ile birlikte dünya artık bu bilinçte olmak zorundadır. Küresel ısınmanın etkisiyle yaşanılabilir alanların her geçen gün azalması, su kaynaklarının azalması ve kutuplarda başlayan sürecin ülkemize kadar uzanması ile birlikte olumsuz etkilerin yaşanacağının bilincindeyiz. Dolayısıyla burada bu tartışmaların olmasını çok önemli buluyorum” diyerek konferansların düzenlenmesinde emeği geçen herkese de teşekkürlerini iletti. Bu sene beşinci kez düzenlenen TROY-MUN Konferanslarında; Mülteci krizi, iklim değişikliği ile mücadele, silahsızlanma komitesi, tarihi komite, özel komite, Küba füze krizi gibi konu başlıkları ele alınıyor.
Bu haber 1255 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI