marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:"Çanakkale Köprüsü Derin Manalara Sahip Bir Eserdir"

Tarih: 28-03-2022 17:09:26 Güncelleme: 28-03-2022 17:15:26 + -


Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsünün yıllık getirisinin 415 milyon euro olarak hesaplandığını açıkladı.Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsünün yıllık getirisinin 415 milyon euro olarak hesaplandığını açıkladı. Ukrayna - Rusya savaşına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra konuyu 1915 Çanakkale Köprüsü eleştirilerine getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada; "1915 Çanakkale Köprüsü'nün o görkemli görüntüsü altında ezildiklerinin de farkındayız. Unutmayın, orta açıklıkta şu anda bu köprümüz dünyanın bir numarası olmuştur. Bundan dolayı herhangi bir takdirinizi beklemiyoruz. Ama takdir etmeniz sizi küçültmez aksine büyütür" dedi.

 

"EN ÜST LİGE ÇIKARACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti; "Bugüne kadar ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetler elbette önemli. Asıl bundan sonra yapacaklarımızla Türkiye'yi en üst lige çıkaracağız. Zorluklarımız, sıkıntılarımız ve eksiklerimiz, önümüze döşenen mayınlar var... Ama bunların tamanının üzerinde bizim ülkemizi müreffeh yapma inancımız, hazırlığımız, birikimimimiz var. Herkesin bir hesabı, planı olabilir. Fakat en büyük plan sahibi Allah'tır. İnşallah 2023'e kadar gece gündüz çalışarak güçlü taraflarımızı tahkim, zayıf taraflarımızı takviye edeceğiz."

 

MARMARAY HATIRLATMASI

Açılışı yapılan Çanakkale Köprüsünün derin anlamı olduğunu ifade eden cumhurbaşkanı Erdoğan; "1915 Çanakkale Köprüsü derin manalara sahip bir eserdir. Bu köprü, tüm kahramanlarımıza bir teşekkür ifadesidir. Temelinin atıldığı günden açılışının yapıldığı ana kadar adım adım bizzat takip ettiğim bu büyük eserin ülkemize ve milletimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Boğaz'a yapılan ilk köprüyü inşa ederken birileri bu eserin İstanbul'a yapılmış en büyük kötülük olduğunu söyleyip, projeyi iptal etmek için elinden geleni yapmaya çalışmışlardır. 2. Köprü yapılırken de rahmetli Özal'a aynı şeyler yapılmıştı. Marmaray projesine başladığımızda aynı zehirli oklar bize yönelmişti. Mahkeme mahkeme dolaşarak 4 yıl bizi geciktirdiler. Sonunda tamamladık" dedi.

 

KILIÇDAROĞLU'NA YAP-İŞLET-DEVRET TEPKİSİ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yine Avrasya'da 5'li çete diyorlar ya. Burada aynı siyasi görüşü paylaştıkları arkadaşları, Avrasya tünelinin yapanların içindeydi. Boğaz'dan gelip, güçleri yetse inanın her türlü ihaneti yapabilirlerdi. Bir mahkeme kararını yanlış anlayarak, "3. köprü 2 beton kuleden ibaret" diye attıkları manşeti, sefilliklerini unutmadık. Bay Kemal, yap-işlet-devret ne demektir, bilmez, anlamaz. Bunun için bu alanda mürekkep yalamak lazım. İGA'yı yaptık, onunla ilgili de konuştu. İGA nedir diye konuşsan bilmez. Şu anda ilk 3 havalimanından bir tanesi İstanbul Havalimanı" dedi.

 
Bu haber 1835 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI