Bugun...
Bizi izleyin:“Bülent Turan Mehmet Daniş Kadar Olamadı...”

Tarih: 09-06-2018 07:09:59 Güncelleme: 09-06-2018 07:20:59 + -


24 Haziran seçim çalışmalarını Çan’da sürdüren İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, esnaf ve kahve ziyaretinde bulunarak Çanlı hemşerileriyle sohbet etti. Gerçekleştirdiği kahve buluşmalarında Çanlı hemşerilerine hitap eden İYİ Parti Milletvekili Adayı Balkan, AK Parti Çanakkale geçmiş dönem Milletvekili Mehmet Daniş’e teşekkür ederken, Bülent Turan’a yüklendi.


“Bülent Turan Mehmet Daniş Kadar Olamadı...”

24 Haziran seçim çalışmalarını Çan’da sürdüren İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, esnaf ve kahve ziyaretinde bulunarak Çanlı hemşerileriyle sohbet etti. Gerçekleştirdiği kahve buluşmalarında Çanlı hemşerilerine hitap eden İYİ Parti Milletvekili Adayı Balkan, AK Parti Çanakkale geçmiş dönem Milletvekili Mehmet Daniş’e teşekkür ederken, Bülent Turan’a yüklendi.

Çanlı hemşerilerine, “16 yıldır iktidarda olan bir siyasi parti, milletine bundan sonra adalet ve özgürlük sağlayacağını vadeden bir seçim beyannamesi yayınlamaya ihtiyaç duyuyorsa, milleti saf yerine koymaktan öte, kendi tükenmişliğini itiraf ediyordur. Ne acıdır ki, adalet ve özgürlük sözde kalıyor. Bunun bir örneğine de Çanakkale’mizde düzenlenen bir iftar yemeğinde şahit olduk. Birliği, beraberliği, kardeşliği ve aynı sofrada olmanın maneviyatını simgelemesi gereken iftar sofrası, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın miting yeri gibi oldu.” dedi.

Çanakkale’de AK Parti’yi, Bülent Turan’dan öncesi ve sonrası şeklinde ikiye ayırabiliriz. Bülent Turan’dan önce AK Parti’nin lider ismi, Çanakkale’de 3 dönem vekillik yapmış olan Mehmet Daniş’ti. Mehmet Daniş, Çanakkale adına hizmet vermek için çalışmış değerli bir arkadaşımızdı. Onun kıymeti, Bülent Turan’ı tanıdıktan sonra daha iyi anlaşılıyor. Bülent Bey, Çanakkale’ye atandıktan sonra, sürekli gerilim siyaseti uyguladı. O gün bu gündür saygı yok, sevgi yok, huzur yok. Yetki ve güç nasıl tehlikeli bir silaha dönüşür, onun sayesinde halkımız bunu gördü. Herkese savaş açan bu zihniyet, aslında AK Parti hükümetlerinin karakteristik tutumu. Karşılıklı siyaset yapmamıza rağmen, saygınlığını ve mütevaziliğini koruyan, siyasetin dilini düşürmeyen  Mehmet DANİŞ bu anlamda bir teşekkürü hak ediyor. Var olan sıkıntılarımızdan bir an önce kurtulup yarınlarımızın daha huzurlu olmasını istiyorsak, siyasete ve siyasetçiye yaklaşımımızı değiştirmemiz gerekiyor. Ülke Menfaatimizi ön planda tutarak, gerektiğinde mensubu bulunduğumuz parti yöneticilerine dahi, ‘’Sen yanlış yoldasın, Milletin değil kendi çıkarının peşindesin, seni bu sefer desteklemiyorum,” diyebilmemiz gerekiyor. Ben, sağduyulu, neler olup bittiğinin, yolun sonuna gelindiğinin farkında olan AK Partili kardeşlerimin var olduğuna inanıyorum” dedi.

GENÇLERE HER AY 500 TL. SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÇIPLAK MAAŞI İKİ KATINA ÇIKIYOR.

Partisinin seçim vaatlerini de anlatan İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Balkan, aslında sorunlarımız temelde hep aynı. Ekonomik sorunlar. Ekonomi, istikrar olmayıp güven vermeyince, yaşamımız sorunlar yumağına dönüyor. Bankalar her gün tepemizde. Bu nedenle 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız. Asgari ücretlinin, İşsizlerin, Emeklinin ve Şehit ve gazi ailelerinin bu kapsamdaki borçlarını sileceğiz. Maddi durumu nispeten yerinde olan vatandaşın borcunun yüzde 80’ini siliceğiz. Kalan yüzde 20’yi de 10 yıl takside böleceğiz. Borç ödemesi bitene kadar, yeni kredi çekilmesine izin vermeyeceğiz. Bu güne kadar unutulmuş, aldatılmış ve ömrümün geri kalan kısmını rahat ve huzur içinde geçirmesi gerekirken, hala çalışmak zorunda kalan emeklilerimiz var. Bu nedenle yılda iki kez bayramlarda, 1500’er TL tutarında “İYİ Bayramlar İkramiyesi” vereceğiz. Gençlerimize iş buluncaya kadar her ay 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Hastalardan, muayene parası ve ilaç katkı payı almayacağız. Sağlık çalışanlarımızın çıplak maaşını iki katına çıkaracağız. Bizlere bir kere güvenin. Millet İttifakına İYİ Parti’ye desteğinizi bekliyorum. Göreceksiniz, bir şey değişecek. her şey değişecek.” şeklinde konuştu.
Bu haber 9582 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI