Bugun...
Bizi izleyin:Bayram Müjdesi Gelir Mi?

Tarih: 16-05-2020 02:12:47 Güncelleme: 16-05-2020 02:53:47 + -


Koronavirüs önlemleri kapsamında pazarcıların kendi ilçeleri dışında pazar tezgahı açamaması konusu tartışma yarattı


Bayram Müjdesi Gelir Mi?

İlçe Hıfzısıhha Kurulları koronavirüs önlemleri kapsamında ilçelerde kurulan pazaryerleri için önlemlerini açıklamıştı. Bu önlemlerden biri de pazarcıların kendi ilçeleri dışında pazarlarda tezgah açması yasaklanmıştı. Çan ve Biga gibi ilçelerde yasaklar kalkarken Çanakkale, Gelibolu ve Lapseki gibi ilçelerde ise yasaklar hala devam ediyor. CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk yaptığı açıklama ile pazarcılar için bayram müjdesi beklediklerini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, yaptığı açıklamada; “Pazarcılarımız koronavirüs nedeniyle haklı olarak kendi ilçeleri dışında pazaryerlerinde tezgah açamıyorlardı. İl Hıfzısıhha Kurulu karar vermişti. Bazı ilçelerde bu kararların kaldırılmasına karar verildiği halde, bazı ilçelerde ise hala bu yönde karar verilmedi. Bu durum ilçeler arası farklı uygulamalar nedeniyle pazarcılarımızı mağdur ediyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Örgütü olarak pazarcılarımızın ilettiği talepler doğrultusunda belediyelerle ve yetkili kurumlarla görüşmeler sağladık. Partili belediye başkanlarımız pazarcıların bu sorununun çözülmesi konusunda olumlu görüş bildiriyorlar. Ancak kararı kaymakamların başkanlığında toplanan ilçe hıfzısıhha kurulları alıyor. Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Pazarcılarımızın gerçekten bayram yaşayabilmeleri için ilçe hıfzısıhha kurullarının gereken kararları almasının doğru olduğunu düşünüyoruz. Diğer esnaflarda olduğu gibi pazarcılar da koronavirüs sürecinde mağduriyet yaşadılar. İvedilikle karar alıp pazarcılarımıza bayram müjdesi verilsin istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

CHP’li belediye başkanlarının yönetimindeki ilçelerde ve merkez ilçede özellikle pazarcıların mağdur edildiğini söyleyen Başkan Öztürk; “Kararı ilçe hıfzısıhha kurulları alıyor. Ama partili belediyelerimizin olduğu ilçelerde bu uygulamanın devam etmesinin kaynağı belediye başkanlarımız değil. Belediye başkanlarımız pazarcıların Çanakkale içerisindeki pazaryerlerinde dolaşabilmelerinden yana olumlu görüş belirtiyorlar” dedi.
Kaynak: http://www.medyalokum.com

Bu haber 6140 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI