marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:9. Örgütsel Davranış Kongresi Gerçekleştirildi

Tarih: 08-11-2022 12:11:36 Güncelleme: 08-11-2022 12:16:36 + -


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 9.Örgütsel Davranış Kongresi gerçekleştirildi.


9. Örgütsel Davranış Kongresi Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 9.Örgütsel Davranış Kongresi gerçekleştirildi. Kolin Otel'de düzenlenen kongreye Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten, Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Prof. Dr. Okhan Akdur’un yanı sıra çok sayıda dekan, akademisyen, STK temsilcisi ve öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, ÇOMÜ faaliyetlerini tanıtan kısa film gösterimi, müzik dinletisi ve açılış konuşmaları ile devam etti.

 

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, “ÇOMÜ olarak böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Birçok ilden ve ülkeden gelen bilim insanlarıyla burada örgütsel davranış alanında ortaya konan çalışmaları takip edeceğiz. Kongrede emeği geçen tüm bilim insanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“KONGREYE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. Pelin Kanten ise 30. yılını kutlayan ÇOMÜ’nün kongreye ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek “15 yıl önce ilk kez sunum gerçekleştirdiğim Örgütsel Davranış Kongresine, Dönem Başkanlığı yapmaktan gurur duyuyorum” dedi. Prof. Dr. Pelin Kanten, örgütsel davranış alanındaki çalışmalara değindiği konuşmasında şunları aktardı: “Örgütsel davranış alanındaki çalışmalar 1993 yılında ulusal düzeyde yönetim organizasyon kongreleriyle başlayan yönetim ve organizasyon alanındaki tartışmaların bir parçası olarak ele alınmaktaydı. Ancak çalışma yaşamında insanın davranışı, bu davranışın öncülleri ve sonuçları üzerine yapılan çalışmalarının giderek artmasıyla örgütsel davranış araştırmalarının daha spesifik bir zeminde tartışma gerekliliğinin doğduğu gerçeği göze çarpmıştır. Özellikle 2000-2012 yılları arasında düzenlenen yönetim kongrelerinde kabul edilen ve kongreye değerlendirilmek üzere gönderilen bildirilerin büyük bir kısmının örgütsel davranış araştırmaları olduğu görülmüştür. Dolayısıyla örgütsel davranış araştırmalarına artan ilgi, bu alanda yapılan çalışmaları daha özel bir şekilde değerlendirilme ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu vesile ile 2013 yılında 1. Örgütsel Davranış Kongresi adıyla kurumsal bir yapı kazanan örgütsel davranış kongreleri 8 yıldır düzenlenmekte ve akademik platformda çok farklı çalışmaların tartışılmasına zemin sağlamaktadır” dedi.

KONGREYE 91 AKADEMİK ÇALIŞMA GÖNDERİLDİ

Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. Pelin Kanten konuşmasının devamında; “Kongremize bu yıl gönderilen 91 akademik çalışma; iş tatmini, motivasyon, iş yaşamında olumsuz tutum ve davranışlar, yenilik, yaratıcılık, performans, liderlik, uzaktan çalışma, hibrit örgütler, mutluluk ve psikolojik iyi oluş, stres ve tükenmişlik, kişilik örgütsel değişim, örgütsel adalet, bağlılık ve aidiyet gibi örgütsel davranış konularını kapsamaktadır. Örgütsel davranış alanında çalışan akademisyenleri bir araya getirmek, alandaki yeni gelişmeleri ve tartışmaları araştırmacılarla paylaşmak amacıyla düzenlenen bu kongrenin önemli kazanımlar ve katkılar sağladığına inanıyoruz. Bu vesile ile kongrenin düzenlemesinde desteklerini esirgemeyen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’a, kongre dönem başkan yardımcımız Enstitü Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Yener Pazarcık’a, Siyasal Bilgiler Fakültesinin kıymetli Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Gülten Gümüştekin’e, Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Kıray’a, kıymetli sponsorlarımıza araştırma görevlilerimiz, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. İnci Erdem Artan Moderatörlüğünde Prof. Dr. Cavide Uyargil, Prof. Dr. Mahmut Paksoy, Prof. Dr. Ayşe Çiğdem Kırel ve Dr. Öğr. Üyesi Esra Aydın'ın konuşmacı olarak katıldığı panele geçildi. “Hibrit Çalışmanın Davranışsal Boyutları” başlığında gerçekleştirilen panelde konuşmacılar, hibrit çalışmanın iş hayatına ve çalışanlara olumlu ve olumsuz etkilerini ele aldı. Panel, soru cevap kısmı ile sona erdi.  
Bu haber 977 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI