marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:6.Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de..

Tarih: 18-09-2021 06:15:35 Güncelleme: 18-09-2021 06:28:35 + -


Çanakkaleli turizmciler Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’in girişimleri ile başlatılan Çanakkale Maratonu 2 yıl aradan sonra 26 Eylül 2021 tarihinde 6.kez gerçekleştirilecek.


6.Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de..

GTP Turizmin katkıları ile 2015 yılında hayata geçirilen Gelibolu Maratonu 2 yıl aradan sonra 26 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek. Çanakkale’nin tanıtımı ve turizmi için önemli bir organizasyon haline gelen Gelibolu Maratonu kısa sürede Türkiye2nin en önemli 3 koşusundan biri haline gelirken Dünyanın da en önde gelen tematik parkuruna sahip maratonlarından birisi olarak görülüyordu.

 

Sponsorluk ve pandemi gibi sebeplerle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen Gelibolu Maratonu için kayıtlar başladı. Kurumsal ve bireysel olarak katılmak isteyenler için başvurular www.gelibolumaratonu.com internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

 

“GELİBOLU MARATONU HER GEÇEN GÜN EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEK”
6.Gelibolu Maratonu için sosyal medya hesabından çağrıda bulunan GTP Turizm sahiplerinden Armağan Aydeğer; “Gelibolu Maratonunu ilimiz turizminin sürdürülebilir geleceğine katkı sağlaması için 2015 yılında GTP turizm firmamız ile ortaya çıkararak, 5 yıl boyunca kesintisiz büyüyen, Türkiye'nin en önemli 3 koşu organizasyonundan biri haline getirdik. Hayalimiz Gelibolu Maratonunun sürdürülebilir geleceği için organizasyonun kurumsal yapısının güçlenmesiydi. Bu kapsamda 2019 yılının sonunda Gelibolu Maratonunu, 18 yıldır Runatolia Antalya maratonu, Ironman Türkiye ve daha birçok önemli spor organizasyonlarını yürüten Turset firmasına devrini gerçekleştirdik. Gelibolu Maratonu Çanakkale’mizin çok önemli bir değeri olarak her geçen gün emin adımlarla ilerlemeye devam ederken bizler bu kıymetli değerin yükselmesinde her zaman destekçisi olacağız. Bu yıl 26 Eylül tarihindeki organizasyona tüm dostlarımızı bekleriz” ifadelerine yer verdi.

PARKUR DEĞİŞTİ
Geçtiğimiz yıllarda Gelibolu Şehitler Abidesinden başlatılan ve bitirilen maraton parkuru bu yıl değişti. Kilitbahir’den başlayacak olan yarış parkuru; Alçıtepe yolundan devam ederek, Seddülbahir Yolu üzerinden devam edecek. 42,2 k Maratonunun 21,1 kilometrelik kısmı olan Keres Deresi bölgesinden koşucular dönüş yoluna geçecekler.

 

Yarı maraton koşucuları ise aynı parkur üzerinde Behramlı Köyü yakınlarından dönüşe geçecekler. 10 k maraton koşucuları ise Kilitbahir'den başladıkları koşuya 5 kilometre boyunca Alçıtepe yolu üzerinde koştuktan sonra dönüş yapacaklar.

 

Geçtiğimiz yıllarda 5 kilometre etaba sahip olan Halk Koşusu ise bu yıl 1915 Saygı koşusu adıyla sembolik olarak 1915 metre sürecek. Sembolik koşuya katılan vatandaşlara ise anı madalyası hediye edilecek.

 

PES ETMEYENLERİN İZİNDEN KOŞAN MARATON

Boğaz’ın kilidi tarihî Kilitbahir Kalesi’nden başlayıp tamamı dünyanın en iyi korunmuş savaş meydanında gerçekleşecek olan ve temasını 1915 ruhundan alan “Uluslararası Gelibolu Maratonu” Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının ev sahipliğinde, 26 Eylül 2021 tarihinde Kilitbahir’den verilecek start ile gerçekleşecektir.

 

RUHUNU TARİHTEN ALIYOR

Truva Savaşı’ndan 1. Dünya Savaşı’na kadar birçok mücadeleye tanıklık eden müstesna coğrafya, öncesinde olduğu gibi bugün de mücadele etmekten vazgeçmeyenlere ev sahipliği yapacak, ülkemizin dört bir yanından gelecek gençlerimize Çanakkale ruhunu yaşatacak, spor kültürünü aşılayacak tek maraton olma özelliğini taşıyan Uluslararası Gelibolu Maratonu’nda ailelere yönelik 1915 saygı parkuru, 10 km parkuru, yarı maraton ve maraton parkuru olmak üzere 4 farklı mesafede koşulacak.

 

İLK VE TEK KAMPLI MARATON

Uluslararası Gelibolu Maratonu, koşuculara özel karavan ve kamp alanı ile Gelibolu’nun tarifsiz duygular ile dolu muhteşem doğasını yaşatacak tek kamplı maraton özelliğine sahiptir. Korunmuş eşsiz güzellikte doğası, ormanlık ve kısmi zeytinlik tabiatı, çok farklı trekking veya dağ bisiklet rotaları ile doğa seven koşucularımız için keyifli bir fırsat sunuyor. Tarihi Yarımada’da yer alan Kum Otel mevkiinde kurulacak kamp alanında sporcular karavan ya da çadırda konaklama şansını da yakalayacak. Kamp alanına özel etkinlik programı da oluşturuldu.

 

ŞİRKETLER KOŞUYOR

Spora gönül vermiş herkesi bu anlamlı coğrafyayı koşarak hissetmeye, tarihi alanları ziyaret ederek milletimizin kahramanlığını ve hiç bitmeyecek olan varoluş mücadelemizi anlamaya ve genç nesillere aktarmaya davet eden Uluslararası Gelibolu Maratonu’nda şirketlerde en az 5 kişilik takım oluşturarak 1915 metre ya da 10km parkurunda ekip halinde koşma fırsatını yakalayacaktır.

 

MARATON PROGRAMI
1. Gün 24 Eylül 2021 Cuma
10.00 - 19.00 Kayıt Evrakları ve Yarış Kiti dağıtımı - 17 Burda AVM

2. Gün 25 Eylül 2021 Cumartesi
10.00 - 19.00 Kayıt Evrakları ve Yarış Kiti dağıtımı - 17 Burda AVM

3. Gün 26 Eylül 2021 Pazar
09.00 Maraton ve Yarı Maraton Start
09.15 10k ve 1915 Saygı Koşusu Start
13.30 Ödül Töreni - Kilitbahir

 HABER VİDEOSU

Bu haber 3927 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI