thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:4 Aydır Kepezlilere Kuyu Suyunu Arıttırmadan İçiriyormuş!

Tarih: 04-08-2023 06:26:13 Güncelleme: 04-08-2023 07:29:13 + -


Geçtiğimiz yıl yaşanan kuraklık nedeniyle açtırdığı su kuyularından Kepez halkının evine su getiren Birol Arslan 4 ay önce mecliste yaptığı konuşmada “Vatandaşlarımızın su sorunu çözdük. Gururla içebilirler” ifadelerini kullanmıştı. Ağustos ayı meclis oturumunda ise 4 aydır Su Arıtma Sisteminin çalıştırmadığı ve vatandaşlara arıtmadan geçirilmemiş, sağlıksız suları içirdiğini itiraf eden Birol Arslan “Vatandaşlarımızdan özür diliyorum” dediği ortaya çıktı!


4 Aydır Kepezlilere Kuyu Suyunu Arıttırmadan İçiriyormuş!

Kepez Belediye meclisinin Ağustos ayı toplantısında yaşanan tartışmalar ile ilgili Kepez Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Erkan Kürşat Ertürk basın açıklamasında bulundu. Kepezli vatandaşlara fahiş fiyattan su satıldığını, vatandaşların konuyu kendilerinden mecliste gündeme getirilmesini ve su fiyatlarında indirime gidilmesini istediğini aktaran Ertürk; “Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine AK Parti belediye meclis üyeleri olarak su faturalarında indirim yapılması hususunda vermiş olduğumuz teklif CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri tarafından ret edilmiştir” açıklamasında bulundu.

 

KUYU SUYUNU ARITMAK MALİYETLİ!

Meclis toplantısında Kepez’e kuyu suyu içirtildiğini ve bunun arıtmadan halkın kullanımına sunulduğunu itiraf eden Birol Arslan’ın eleştiriler karşısında kamu kurumlarını hedef göstermesine tepki gösteren AK Partili Ertürk; “Daha önceki basın açıklamalarımızda da defalarca kez vurgu yaptığımız kuyu suyunun arıtılmasının çok maliyetli olduğu Türkiye’nin en büyük beldesinin kuyu suları ile su ihtiyacının karşılanamayacağı belediye başkanı tarafından da kabul edilmiştir. Kepezin su sorunu yaşadığını ve kuyuların kurumakta olduğunu belirten belediye başkanı devlet kurumlarını hedef göstererek sorumluğu üzerinden atmaya çalışmaktadır. Kepez ve Çanakkale belediyelerinin çok acil olarak içme suyu ile ilgili bir protokol yaparak Kepez’i baraj suyuna kavuşturması gerekmektedir. İki CHP’li belediye İzmir asfaltı üzerindeki işletmeler için yapmış oldukları içme suyu protokolünü neden bütün Kepez için yapmıyor” sorusunu yöneltti.

 

“KEPEZLİ VATANDAŞLARI KUYU SUYUNA MAHKUM EDİYORSUNUZ”

CHP’li Belediyeler Kepez ve merkez ilçe belediyesi arasında bazı sanayi kuruluşlarına baraj suyu tahsis etmek üzere yapılmış bir protokol olduğuna dikkat çeken AK Partili Ertürk; “Kepezli vatandaşlarımızı kuyu suyuna ve susuzluğa mahkûm ediyorsunuz. Kepezin içme suyu problemini çözmesi gereken belediye başkanıdır halk belediye başkanını hizmet etmesi ve sorunları çözmesi için seçer. Sorunlar karşısında bahane üretip sorumluluğu başkalarının üzerine atsın diye değil. Kepez halkı belediye başkanından hizmet üretmesini bekliyor bahane değil” ifadelerini kullandı.

 

“KEPEZLİ HEMŞERİLERİMİZE HAKARET EDEMEZSİNİZ SAYIN BAŞKAN”

Birol Arslan’ın meclis toplantısında şahsına oy veren seçmenleri “Akıllı İnsanlar” olarak tanımlaması, kendisine oy vermeyen seçmenler için hakaret olduğunu ifade eden AK Partili Ertürk; “Kuraklıktan bahseden belediye başkanına Çanakkale ve Kepez belediyelerinin içme suyu şebekelerinde kayıp kaçak oranının yüzde 50 ye yakın olduğunu bu kaçak oranının fazlalığının hem vatandaşımızın cebine yansıdığını hem de yer üstü ve yer altı su kaynaklarımızın boşa heba edildiğini kayıp kaçağın önüne geçilmesin önemini bir kez daha anlattık. Uzun yıllardır CHP belediyeciği ile yönetilen bu belediyelerin su kaynaklarımızın heba edilmesini önlemek adına bir girişimde bulunmadıkları eleştirilerinde bulunduk. Belediye başkanı Birol Arslan’ın bize bir açıklama yapmak yerine Kepezin uzun yıllardır CHP belediyeciği ile yönetilmesi cümlemize karşılık Kepezliler akıllı inanlar diyerek kendisine oy vermeyen Kepez seçmeninin yüzde 49,23’üne hakaret etmiştir. Kendisini özür dilemeye davet ettiğimizde ise oralı bile olmamıştır. Bir kez daha kendisini özür dilemeye davet ediyor takdiri Kepez’li hemşerilerimize bırakıyoruz.

 

“VATANDAŞIN SAĞLIĞIYLA OYNAYIP ÖZÜR DİLEYEMEZSİNİZ”

Meclis toplantısında daha önceden Kuyu Suları için “Vatandaşlarımız gururla içebilir” diyen Birol Arslan’ın fahiş fiyatla verilen şebeke suyuna karşılık arıtma sistemini çalıştırmadığını itiraf etmesi de şok etkisi yarattı. Vatandaşlara aylardır arıtılmadan şebeke suyu verilmesini eleştiren, bunun içinde vatandaşlardan özür dileyen Birol Arslan’ın bundan kurtulamayacağını belirten AK Partili Ertürk; “Meclis üyemiz Serkan Kale’nin arıtmanın çalışmadığına vurgu yapması üzerine 4 aydır arıtmayı çalıştıramadığını itiraf eden belediye başkanı Kepez’lilerden özür dilemiştir. Gururla için diyerek vatandaşlarımıza arıtılmayan kuyu suyunu içirip 4 ay sonra çıkıp özür dileyemezsiniz vatandaşlarımızın sağlığıyla oynayamazsınız” tepkisini gösterdi.

 
Bu haber 3311 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI